Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

Lateef

Tento snímek mi dlouhou dobu unikal a možná proto jsem od něj očekával víc, než jsem dostal. Žádná dechberoucí scéna, atmosférou se snímek obalil až ke konci, Bruce Willis byl ještě v pořádku, ale vůbec mi neseděl Richard Geere v roli irského teroristy. Jack Black dopadnul, jak jsem očekával od první chvíle, co otevřel hubu. Stopáž zbytečně natahována, film je občas i nudný. 50% 60 miliónů dolarů(rozpočet)/159 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Boss321

Bruce Willis hraje svoji klasiku, která nezklame, Richard Gere se mi do role moc nehodil, ale ještě se to nechalo. Průměrný thriller, který mě nějak moc neoslovi. ()

EdaS odpad!

Naprosto dementní remake klasického thrilleru, který nemůže zachránit ani Bruce Willis, natož pak Richard Gere. Velmi smutná záležitost. ()

Shit

velice povedený snimek s Willisem v záporné roli. ŠkodA jen, že se mu ten atentát nepoved, to by z tý první dámy nic nezbylo. ()

flanker.27 odpad!

Možná kdyby nebyl na světe Zinnemannův opus, byl bych trochu milosrdnější a udělil filmu jednu ucouranou hvězdu hlavní posloupnosti, ale takhle nelze než poslat film do hlubin zatracení (smutné je, že za tím stojí režisér Memphiské krásky a Roba Roye). Vedle inteligence, stylu a noblesy originálu primitivnost remaku vynikne ještě víc. Film by rád byl kůl a svižný a tak chladného profesionála mění na rádobystylového vraždícího idiota a jeho soupeře z perfektního policajta na irskýho teroristu. K tomu tradiční ruští mafiáni, směšně předimenzovaná vražedná zbraň, velmi špatné a nesmyslné akční scény. Výsledek je leda tak politicky korektní, upachtěný a neskutečně pitomý. Je ostatně příznačné, že jak Forsyth tak Zinnemann kategoricky odmítli být s touto sračkou jakkoli spojováni. Nikdy víc. ()

gudaulin

Podprůměrný akční thriller,jehož ubohost vyniká v porovnání s Forsythovou literární předlohou i skvělým britsko-francouzkým zpracováním ze 70.let.Scénář hloupoučký,herecké výkony matné a v případě R Gereho dokonce žalostné,režijní zpracování připomíná pokus o parodii a vrcholem všeho je neetické povýšení terorististického zabijáka do role bojovníka proti kolegovi,který nebojuje za ideály ale za peníze.Umělecká hodnota nulová, řemeslné provedení mizerné.Celkový dolem 20 %. ()

choze

Hollywoodsky přiblblý remake Dne Šakala, kde Willis předvede jak mu (ne)jdou záporné role, několik převleků a jeden velmi působivý kanón. Jelikož se u toho i přes absenci akce dá zabavit a jelikož mě originál nijak zvlášť nezaujal, budu shovívavý. ()

Segrestor

Když nevíte, co s Jackem Blackem, nacpěte ho do akčního filmu. Šakal není špatný snímek, ale bohužel je spíš o Richardovi Gereovi, než o Bruci Willisovi a to je asi největší mínus jinak svižného akčního snímku. Není na škodu si jedno deštivé odpoledne zalést se starším filmem a vychutnat si jeho perforaci. Šakal je pro to ideální. ()

Gilmour93

Opakující se neduhy amerických remaků jsou známou věcí, takže doporučuji připravit se na ně a odložit ten přehnaný despekt. Caton-Jones natočil docela solidní thriller, kde mi ovšem překážel (přiznávám, snad je to i předsudek) snaživý Richard s kukučem Michala z Kouzelné školky, protože dobrosrdečného odstřelovače IRA jsem mu přestal věřit po prvním šklebu made in Gere na vězeňském dvoře. To naopak ocelově chladný Willis mě donutil popřemýšlet, jestli představuje živočišný druh Šakala sveřepého nebo Chameleona parukového.. Porcování Jamesa Blacka řadím mezi mé oblíbené militantní scény. ()

TeeAge

Na môj vkus príliž šablonovitý pokus, ktorý kupodivu vyzerá na svoj rok výroby dosť zaostalo. Cítil som sa ako v Tango a Cash - ako prídavok ešte aj bez humoru. ()

genetique

Z dvoch novodobých dvojičiek z roku '97 mám o trošku radšej 'The Assignment' s Aidanom Quinnom, ale keďže toto bolo moje prvé stretnutie so Šakalom (to som ešte zahanbene nevidel klasiku z roku '73), je mi aj tento film milý. Navyše s obsadením, nad ktorým doteraz mlsám. Takže pokiaľ chcem odpychologizovaný čistokrvný thriller s akčnou nádielkou, tak toto je určite jedna z alternatív. 80%. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný thriller. Má dosť dobrý príbeh o jednotke zloženej z amerických a ruských policajných síl, ktorá zakročí proti ruskej mafii, pričom behom akcie umrie brat vplyvného ruského mafiána a tak ten na oplátku najme špičkového zabijaka, šakala, aby uskutočnil atentát na riaditeľa FBI. A keďže zabijaka takmer nikto nepozná, jednotka musí spojiť sily s bývalým členom IRA, ktorý ho pozná a majú spolu nevybavené účty z minulosti. Spracovanie nie je zlé, ale určite mohlo byť aj lepšie. Ešte spočiatku ma to až tak moc nezaujalo, ale keď sa už začne to hlavné, teda sa do deja zapoja zabijak a člen IRA, tak sa už na film celý čas dobre pozerá, nemá ani žiadne výraznejšie slabé miesto, ale ani neponúkne nič, čo by skutočne stálo za zmienku, film si len nastaví svoj mierny nadštandard a na ňom sa udrží až na ten úvod celý čas. Akcie je tu veľmi málo, čo je škoda, ale aspoň tá trocha je celkom slušná. Tu sa ani nedá hovoriť o nejakej výraznejšie akcii, je tu len pár obyčajných peších naháňačiek a nejaké to strieľanie, ktoré je dobre natočené a pôsobí aj celkom krvavo, ale je toho príliš málo, aby to mohlo skutočne zaujať. Herecké obsadenie je na tom dobre, Richard Gere vo svojej asi najzaujímavejšiej úlohe, Bruce Willis, len mám pocit, že mu táto úloha až tak moc nesadla, k tomu ešte slušný Sidney Poitier a bezproblémové vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka sú výborné, presne tento štýl mám rád, staré dobré deväťdesiate roky. Šakal je dobre natočený a obsadený film, na ktorý sa dobre pozerá, ale aby skutočne stál za výraznejšiu pozornosť, tak by potreboval mierne upraviť scenár a pridať akciu. Ale aj takto je to celkom slušný film. Objektívna kvalita filmu- 63%, film sa páči mne na 60%. ()

StarsFan

Průměrná zápletka, nudné zpracování, několik dobrých akčních momentů, morální patos, spousta paruk a dva mimořádně hezcí chlapi :-) ()

Kaka

Vcelku solidní akční jízda, avšak na můj vkus až příliš předvídatelná a typicky hollywoodsky vyšponovaná (závěr). Charisma hlavních představitelů je vcelku ok a především Richard Gere má tentokráte hodně cool styl. Willisovy převleky zase takovou díru do světa neudělaly a realistické nejsou dle mého názoru ani zdaleka. Akce je relativně málo, no natočená je poměrně zručně. Caton-Jones si však zjevně neumí rozvrhnout hranice žánru a míchá do čistého špionážního thrilleru pouto rodiny a vše dochucuje závěrečnou těžkotonážní akcí. Nevyrovnanost je patrná poměrně často a i díky tomu je výsledek neslaný nemastný. ()

Spiker01

Jo, to byly doby, když byl Bruce Willis ultracool. Mimořádný thriller, který mě držel v neskutečném napětí a trošku mě pustil až ve třetím aktu. Za mě 9/10, vůbec nechápu to modré hodnocení. ()

sud

Další remake s tzv. remakeovým komplexem (tj. na hovno). Bruce Willise mám docela rád, ale on a Šakal? Ne! O limonádníkovi Richardu Gereovi se ani zmiňovat nebudu. Pár světlých okamžiků tam je, ale celkově Michael Caton-Jones zklamal na celé čáře. Zbytečný film. 20%. ()

akisha

Nesouhlasím s názorem, že to byl pro Bruce krok vedle. Minimálně z toho hlediska, že Bruce je v tomhle filmu pořád ten nejvýraznější a nejlepší článek, zbytek jsou jen přicmrndávači, což platí hlavně pro Gerea. Docela by mě zajímalo, kdyby se hlasovalo, kdo komu fandil, jak moc by to Gere projel. Ale holt vedle superchladnýho a superkrutýho Willise, co si barví vlasí, balí chlapy, vraždí Jacka Blacka a stříká po autech nervovej plyn (?), by zapadl i lepší herec, to je taky pravda. Jinak se mi líbila hodně hudba (Massive Attack, ha ha) a je to celkem napínavý, ale hlavně je to zábavný. Ovšem jen pokud je v záběru Bruce. Z akčních filmů s ním nadprůměr, ale jeho pecek to určitě nedosahuje. 60% ()

Falko

Sakala z roku 1973 som nevidel, takze nemozem porovnavat, ale aj po niekolkorocnom zopakovani filmu sa mi tento thriller stale pozdava a je to stale skvela napinava zabava. Bruce Willis si zaporaka zahral s chutou asi podobne tak, ako aj Tom Cruise vo filme COLLATERAL (2004). Aj napriek tomu, ze v prvej polovici filmu sa toho vela neudeje okrem zaujimaveho sledovania Sakala v podani Brucea Willisa a jeho chameleonskych predstaveniach roznych fiktivnych postav (to mi pripomenulo Vala Kilmera vo filme SVATY (1997), len aby sa dostal k svojmu cielu a pritom ho nikto nenacapal, ma film bavil pocas celeho filmu a nenasiel som tam takmer ziadne nudne chvilky. Prekvapuca bola aj uloha trestanca Richarda Gereho, ktory mal pomahat agentom pri chytani Sakala, pricom prave on bol zo vsetkych najinteligentnejsi a kludne sa aj z neho mohol stat agent, aby hladal dalsich zabijakov :-) K piatej* hviezdicke chybalo naozaj malo... 15.10.2010 ______ Bruce Willis - (Šakal) +++ Richard Gere - (Declan Mulqueen) +++ Sidney Poitier - (FBI agent Carter Preston) +++ Diane Venora - (Majorka Valentína Koslová) +++ J.K. Simmons - (FBI Agent T.I. Witherspoon) +++ Jack Black - (Ian Lamont) +++ Tess Harper - (Prvá dáma) +++ Produkcia: Michael Caton-Jones, Mark Gordon +++ Hudba: Carter Burwell +++ Nemecka Cinema - 75% ()

viperblade

Jediné, co v tomto filmu zaujme, je Bruce jako vynikající záporák a Gere jako "hrdina". Jinak je to vcelku průměrný film s lepším koncem. Nic víc, nic míň. A je to zřejmě jediný film, kdy uvidíte Bruce líbat chlapa! ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)