Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

kadef

Neviděl jsem originál, ale vůbec mi to nevadí. I tento film byl skvělí a můžou za to hlavně herci. Chladný a bezcitný Willis, kosící jednoho člověka za druhým. A ta zbraň ovládaná na Notebooku jak s ní chtěl trefit krabičku cigaret co držel ten chlap. No dopadlo to špatně. Gere měl fakt dost blbou roli. Chtěl bych vidět jak se předělává terorista. Konec to bohužel celý zkazil a ani nevim, kde se tam vzala ta ženská. ()

weasel.p

Já nevim jak pro vás,ale pro mě je Richard Gere prostě zevlák. Ani bouchač, ani komik, ani charakterní herec..prostě nic. Naproti tomu role šakala byla pro Bruce Willise šitá na míru, jeho přestrojení a preciznost..paráda. Prostě sem zase fandil tomu nepravýmu. ()

Lish84

Já jsem Bruce Willis, já Richard Gere a oba jsme strašně drsní a cool. Hlavně když se potkáme a významně si pohlížíme do očí. Kam se hrabe Sergio Leone s Tenkrát na západě… Tyto slova jsou samozřejmě myšlena ironicky. Šakal je nezáživný thriller, který se bere příliš vážně a ve kterém na zhruba deset minut nudy připadá minuta něčeho, čemu se dá jakž takž říkat napětí či drama. ()

SB odpad!

Viděl sem toho jen kus, ale jakoukoliv podobnost tohoto naivního, přihlouplého a primitivního káčka s původním Šakalem sem neshledal. ()

Bratr

No, zvládl jsem to až do konce, ale fakt je, že celej film je tak strašně nedomyšlenej, že mě to místy až fyzicky bolelo. ()

Toumyk

Film naprosto skvělej až na jeden velmi znepříjemnějící faktor - Richard Gere. Ten se prostě do tohoto filmů nehodí. Je to děs. Takovej slušňák hraje teroristu, kterej pomáhá FBI a navíc na konci zabije profesionálního zabijáka? Opravdu mě tam štval. Já fandil Bruceovi :-), který mimochodem hrál velmi dobře. Ale prostě Gere mi zkazil celý tento film... Totálně. Nebýt jeho dal bych o hvězdu víc. ()

krivkin

V paměti mě utkvěl především 23mm kanon, Bruce Willis hraje svůj standard a minimálně potěší, že hraje výjimečně zápornou roli. Škoda, že tvůrce nenapadlo obsadit do role chladnokrevného zabijáka spíš Richarda Gerea, výsledek by možná byl mnohem zajímavější, takhle mi jeho role vůbec nesedla. Jinak je to remake Dne pro Šakala s Edem Foxem a tomu nesahá ani po kotníky, ale pořád docela dobrý film. ()

g.laudeo odpad!

5 hvězd dolů za: 1) Drzost nechat snímek nějak spojovat s knižní předlohou či starším filmem. 2) Za výměnu krásné nenápadné zbraně za velmi nepravděpodobné monstrum. 3) Za přepis postavy tichého profesionála na nesmyslně brutálního vraždícího idiota. 4) Za debilitu a samoúčelnou morbidnost akčních scén (Willisův úkryt na gauči, ustřelená ruka). 5) Za debilní závěr, kdy kdokoli chvíli stál, už leží opodál. ()

gotham

Zaskočilo mě zdejší nízké hodnocení tohoto filmu, protože já jsem ze Šakala naprosto nadšen. Bruce Willis v jedné ze svých nejlepších rolí, ve které toho sice moc nenamluví, ale rozhodně mu to neškodí. Ač nijak zvlášť nemusím Gerea, tak zde se mi opravdu líbil, no a Sidney Poitier, to je kvalita bez diskuse. Skvěle propracovaný scénář, ve kterém člověk opravdu do poslední chvíle netuší, co a komu se stane. Trošku minus vidím v až příliš hollywoodském konci, ale to bych Šakalovi odpustil. Navíc skvělá hudba, hlavně ta písnička při úvodních titulkách skvěle navodila atmosféru. Já jsem se královsky bavil. 100% ()

walkingdead

Nevím, jestli považovat za předlohu Forsythův román, nebo film ze 70. let s Edwardem Foxem - tohle se totiž nepodobá ani jednomu. Dá se říct, že tyhle dva filmy ukazují, jakým směrem se vyvinul tenhle žánr - zatímco v 70. letech byly v "módě" hlubokomyslnější filmy s důrazem na nejmenší detaily, dialogy, i z dnešního pohledu "nudné" scény, v kterých se zase tak nic moc neděje, uspěchanější 90. léta upřednostňují příval akce, kdy i scény, v kterých Šakal jen sedí na prdeli a dělá si make-up, musí působit "cool". Upřímně - Bruce Willis by to asi ve Foxově stylu zahrát nedokázal. Tenhle film není špatný, ale do dějin se nijak nezapsal. ()

carl.oesch odpad!

Děsné. Jinak se to nedá nazvat. Mám rád většinu hlavních představitelů tohoto "díla" (Wyllis, Gere, Poitier), ale zrovna u těhle tří bych konstatoval, že se podle mně sešli ve filmu, který je pro každého z nich tím nejslabším. Takhle to vypadá, když se někdo snaží překonat předlohu a vzor, který prostě překonat nejde. Ještě že tihle tři pánové mají kila lepších a kvalitnějších filmů. Zimmermanova Šakala s Foxem jsme viděl nejmíň desetkrát a tuhle slátaninu jenom jednou a říkám - nikdy více. Opravdu to za nic nestojí. ()

harycek

Oproti původnímu filmu je to o něčem jiném , ale má to napětí a spád, jen mi nejde do hlavy a ani to nevyplývá z děje kdo byli a kde se tam náhle vyloupli ti zabijáci v garáži (nejspíš nějací brigádníci , kteří poprosili rejžu aby jim dal vydělat?A ještě kdo četl knihu tak by se na tento snímek neměl dívat, aby neutrpěl újmu na duševním zdraví!! ()

Bilky

Skôr na 2* ale tretia je za parádnu scénu s Jake Blackom. Podľa mňa by tak mohol skončiť aj v reále :) Autor predlohy F.F. sa poprávu zriekol tohto projektu, lebo scénar bol rovnako tragický ako casting. (Hlavne duel Willis : Gere skončil bezgólovou remízou a bez potlesku) Ale uznávam, že v 90tych rokoch to bol solídny priemer, akurát že rýchlo zvetral. Takýchto obohratých klišeoidných akčákov sa točili desiatky ročne. 55% ()

koza3

Ach i po letech je to stále kvalitní thriller s mými oblíbenými herci na vrcholu. Po letech jsem o fous více ocenil zajímavý (a nadčasový) soundtrack a vedlejší postavy. Špica. ()

vofo

Nebýt slabší režie, tak ten film je dneska kult. Měl všechno co mohl mít. Velké hvězdy, Bruce Willise jako Šakala a dost peněz na to, aby z toho vylezla bomba roku. Bohužel zůstalo u rutinní akční - thrillerové záležitosti, která přesto dokáže pobavit i vytvořit napětí. Dávám čtyři hvězdy z nostalgie. Před deseti lety jsem z toho byl v kině úplně hotovej. Dneska si to pustím jen tak pro radost. P.S. Irská angličtina Richarda Gerea je vynikající. ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)