Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

JohnnyKladno

Ano, mohlo by to být kratší a nemuselo se to na nic vlastně odkazovat. Willis pro mě jako záporák funguje. Baví mě i ty odbarvené vlasy a scéna s Blackem. Gere se mi nikdy moc nelíbil, jako "akční hrdina", ale tady mi to celkem funguje. 78% ()

Tiiso

Průměrný snímek,kde volba obsadit Gereho do své role nedopadla dobře. Mě dále prostě Willis nesedí jako zaporák. A tak celý film na mě působí nevalným dojmem. ()

marlon

Najväčšou zo všetkých nemravností je, keď sa niekto púšťa do práce, ktorej nerozumie !!! Bezpochyby jeden z najstupídnejších akčných filmov. ()

Albyx

Kdyby Sakal nedelal tak okate chyby (za vsechny jmenuji blondaty preliv v zastupu lidi v metru ci cervene auto v zastupu vladnich cernych aut) nikdy by na nej neprisli... 60% ()

Rodin

Tohle není remake, tohle je slabomyslná akční kravina. u mě tak někde kolem 55%, jen proto, že Willis byl poměrně příjemně démonický, ovšem jako celek je to opravdová pitomost. Bavil jsem se strašlivě. Vinnetou v noblesním moderním hávu by byl tak nějak na stejné brázdě. :-) ()

LadyPig

Po dlouhý době jsem mohla vidět zase parádní akční film s mým oblíbeným hercem Brucem Willisem. Konec byl docela přehnaný no (scény v metru), ale to mu za ten zbytek klidně odpustím ;) ()

Taffey

Pro Kleopatru - no, však Fox si též barvil vlasy a též si objednával efektní nádobíčko. Oba filmy jsou dobré, původní je ale důvěryhodnější, řekl bych. ()

Shitonit

Bruce Willis, Richard Gere, Sidney Poitier,. no doprdele, co by z toho mohlo vzejít jinýho než hodně povedenj film ?? Stačí si neplíst hovna s háčkama a nemíchat brambory s vokurkama. Tady na mě hupla spokojenost. Dal bych i 5 hvězd, ale nedám jen za to, že se mi ta kurwa film tak dlouho schovával.. ()

Pochtli

Výborný film až na konec. Profesionální zabiják přijde, zastřelí, odejde a ne, že se bude zdržovat nějakým klekáním oběti na kolena a kecání s ní... Tvůrci filmu asi nevěděli, jak ho ukončit a tak za každou cenu musí vyhrát dobro nad zlem... ()

HanSolo

Průměrný akční film, ze kterého něco víc dělá snad jen Bruce Willis, který má tolik charizmatu na to, abychom přestali myslet i na nevýrazné herectví Richarda Gerea. ()

amyth

Kdyby Willis (předvedl to co obvykle a byl výborný záporňák) zabil trapného Richarda Gere (i on předvedl to co obvykle a jako obvykle to bylo krajně nevěrohodné) dal bych asi o hvězdu více. Takhle je to podprůměrný film s abnormálně hloupým koncem. A jen jako poznámku, takový profík jako Šakal by jistě dokázal zabít první dámu i se zničeným zaměřovačem prostě jen tím, že by zaměřoval podle dopadu kulek. To mi přišlo mimořádně hloupé a prakticky udělalo ze Šakala průměrného vraha a mimořádně špatného střelce. ()

Maxmilian

Nevím co to mělo být. Možná je mé hodnocení hodně slabé, ale ten film pro mě za víc nestál. Ani nemohu říct o čem to bylo. Viděl jsem asi 40 - 50 minut a musel jsem to vypnout. Vůbec nic se tam nedělo. Pořád jsem si říkal, v klidu, to přijde, ještě 10 minut, ale ani po té necelé hodině nic. Nebudu dávat přímo odpad, protože si to Bruce Willis nezaslouží, ale 1* je maximum. Možná až si někdy pustím konec, tak třeba se můj názor změní, ale moc tomu nedávám, protože nenám chuť ani sílu se dívat na tento film znovu. ()

_-0-_

Remake, který se neměl natočit. Atmosfera originálu je pryč, částečně zachovaná dějová linie, zasazená do jiných reálií a poněkud zakčnělá je ve srovnání s původním filmem (neřku-li knihou) pouhým trapným omylem. ()

HarveyDent

Tomuhle já řikám "čtení scénáře". Caton-Jones patří mezi ty tucty pragmatiků, kteří místo aby se pokusili o nějakou režisérskou invenci, místo aby se vyhnuli patetismu a klišé jako: "ještě naposledy vytáhnu bouchačku z kapsy", tak jim jde jen o to aby postavy přišly, bez emocí a naporsto chladně odkecali své "veledůležité" dialogy a odešly. Jednoduše řečeno to jsem si mohl už rovnou přečíst scénář a Willise bych si představil líp, rozhodně ne jako homosexuálního kadeřníka se zálibou v umělé špeky . 60% ()

Cortyx

remeake,ktery postavil film do jine roviny. davam 70% i kdyz si myslim ze by si mohl zaslouzit vic,ale to by chtelo lepsi spracovani ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)