Super Size Me

Proč jsme tak tlustí? Stačí dvě slova: rychlé občerstvení. Co by se stalo, kdybyste nepozřeli nic jiného než stravu z rychlých občerstvení po dobu celého měsíce? Filmař Morgan Spurlock se vydá na takovou cestu a je to ta nejriskantnější pouť jeho života. Pravidla? Třicet dní nesmí jíst nic jiného než co je na nabídce McDonalds, stravovat se v tomto řetězci třikrát denně, musí si objednat vše co je v nabídce alespoň jednou a musí si dát XXL menu, pokud je k tomu vyzván. Zatímco Spurlock přežvykuje pod zlatými oblouky, sjíždí celou zemi a rozmlouvá s počtem odborníků na rychlé občerstvení, s obyčejnými lidmi a navštěvuje školy, firmy a politiky. Spurlockova trýznivá hamburgerová dieta ho dovede k fyzické a citové proměně, která vás donutí zamyslet se nad objednávkou dalšího Big Macu. Super Size Me je film nabízející nový pohled na jeden z našich největších národních zdravotních problémů, na obezitu. (oficiálny text distribútora)

Rekpet

Ze začátku mi ty žaloby na řetězce fast-foodů přišli směšné, ale po shlédnutí a zauvažování nad daným tématem musím uznat, že něco na tom je. I když stále stojím spíše za tím, že si za to lidé mohou sami. ()

LukyNike

Představoval jsem si to úplně jinak, ale byl jsem velice spokojen. Nečekal jsem třeba, že Vám tento dokument poskytne opravdu zajímavé informace o McDonald's a jiných podobných řetězcích. Morgan Spurlock se mi opravdu líbil a předvedl skvělý výkon. Soundtrack se mi také velice líbil. 1-2 nudnější pasáže, ale to mi až tak nevadilo. Super Film (for) Me. ()

phoorecek

Je jasné že všeho moc škodí a ani se nedivím, že jsou v té Americe všichni tak tlustí když maj strejdu Donalda za každým rohem. Překvapuje mě ale pointa dokumentu, hlavní, mi nesympatický aktér ví, že je to nezdravé možná i nebezpečné a aby nám to ukázal onu stravu bude jíst 30 dní. WOW, co se asi stane, když mu doma vaří veganka a zničeho nic se začne ládovat jídlem z "meků" a kolou? Zajímavé informace vs. zbytečné scény a hluché místa 1:1. Děkuji Morgene Spurlocku, ale už nikdy více. ()

Bukk

...aneb jak zabít čas v hodině angličtiny a ještě si z toho něco vzít. Ty výsledky se daly čekat, ale když to člověk vidí natočené, tak to má prostě efekt. Ty porce vypadaly...jako něco, na co musíte být dobře vytrénovaní, jinak to nevidím. I to pití bylo vážně , ale opravdu super size. Stejně si občas vlézt do Mc dovolím, ať si říká kdo chce, co chce. ()

Honza dAve

Morgan Spurlock to vydržel měsíc a úplně, všechna čest, já, i když ne tak intenzivně a dobrovolně, i měsíce tři, na studijním pobytu v Americe =). Jisté jsou tu tři věci - měl jsem pak cholesterol ve 26, jako by mi bylo 60, a bylo mi zle. A pak samozřejmě, že fastfood umí udělat "jídlo" tak, aby vám zatraceně chutnalo =)). Že všeho moc škodí, to už lidi ví dávno, jen se tím občas .... neřídí. ()

Meechee

Tak nějak nevim. Jako varování před pravidelným stravováním se v řetězcech supermarketů (což je nepochybně pro lidské zdraví nepříliš košer) dobrý a místy i docela šokující nebo i vtipný dokument. Na druhou stranu mi přišlo, že pan Morgan Spurlock tak trochu učelově pracuje s fakty. Po třech týdnech jeho diety má člověk pocit, že další hamburger bude znamenat neodvratnou smrt v totální agónii bolesti. Film sice poukazuje na jistý extrémní stav společnosti, ale poukazují na něj lidé s extrémními názory (podle té jeho dietoložky by měl maximálně křoupat mrkev a zajídat jí vitamínovýma tabletama) a to taky není dobře. Z filmu mám tudíž pocit, že chce za každou cenu šokovat, i když mnoho faktů v něm uvedených je nepochybně správných, ale jaksi "nadneseně" podaných. První hvězdička jde dolů za výše zmíněné (další kariéra Morgana Spurlocka to ostatně jen dokazuje - mimochodem, on sám se taky nikdy netajil tím, že chtěl hlavně šokovat) a druhá za tu jeho veganskou přítelkyni, která se tvářila, že vedle jejího milého, po požití dvou hamburgerů, je Charles Manson žák nedělní školy (to, jak vykládala, že se mu po pár hamburgerech snad ani nepostaví nechávám zcela bez povšimnutí). Závěr - dobrý, místy šokující, ale místy taky trochu přehnaný a lehce účelově zmanipulovaný self-dokument. Stojí za to vidět, ale brát trochu s rezervou ... ()

kaze

Tento film je super. MOžno by ho mali premietať deťom v amerických školách a taktiež ich rodičom. Ale zdal sa mi trošku smiešny, keď žijem na Slovensku a najbližší McDonald je odo mňa vzdialený 70 km. Možno to, že sme pre túto sieť fast-foodov nezaujímavou krajinou, mi zachráni život:) Chodím do McDonaldu asi tak 3 x ročne, ale to tiež nadávam na tie nekresťanské ceny. Asi preto slovač nezhynie na fast-foodove jedlo. Dať za 3 dcl shaku 60 Sk je fakt trochu veľa. Alebo za trocha hranolkov 40 Sk. Dám 300 Sk a ani sa nenajem. Nám problém pána Spurlocka nehrozí:) ()

TaanStari

Pokud chcete dokument o "špatném svinstvu", určitě sáhněte spíš po Bigger, Stronger, Faster*. Problém fast-foodů pro mě končí u toho, že každý má vlastí zodpovědnost, co do sebe cpe. Jinak není nad lahodný Hot 'n Spicy McChicken :) ()

KOZEL84

Je tady někdo kdo by nevěděl že fast foody prodávají nezdravé sračky?Spíš mě zaujal případ kdy dvě obézní buchty žalovali McDonald.Viděl bych to stejně jako to tam říkal ten jeden týpek.Smetl bych to ze stolu!Mají snad vlastní zodpovědnost a že jsou to hnusné ,nechutné,odporné,tlusté,vyžrané parazitující píče co nemají špetku sebekontroly je jen a jen jejich vina.Taky vím kde je McDonald,ale nemusím tam chodit.Nehledě na to že v kdejakém okně doastanu lepší hambáč než u McDonalda.Ve fast foodech jím maximálně 1-2x do měsíce.Spíš si zajdu na normální jídlo do restaurace a nebo na čínu ale i kdybych z toho byl jako koule,můžu vinit jenom sebe.Né že bych žil zase nějak megazdravě.To rozhodně ne(kouřím,piju).Jasně že sou lidé kteří tolik nejí a mají to třeba dědičné,ale tohle je o nenažranosti a takových tlust'ochů mi líto rozhodně není.I když tenhle film neříká nic moc nového určitě stojí za to ho vidět.Já fast foody z ničeho neviním. ()

Kajusska01

McDonalds nebyl nikdy můj oblíbený fastfood, nechutná mi to jejich maso. A po tomhle dokumentu si tam nedám nikdy nic víc než kafe! Opravdu podrobný pohled do americké kultury. Myslím, že v naší republice máme štěstí, protože tady jsou fastfoody v podstatě dražší záležitost. Taky bysme mohli dopadnout tak, že se u nás budou vyrábět držáky na dvoulitrové kelímky! Hlavního představitele mi bylo neskutečně líto už po první půlhodině. Tenhle dokument určitě v každém člověku zanechá nějakou stopu. Většinou stopu plnou hovězího :D ()

jandula00

Je hezké, že chtěl tenhle pán ukázat celému světu, že nás fast foody krmí srač*ma...to se mu asi podařilo, nicméně na úkor vlastního zdraví, a to mi nepřijde zrovna ideální...Spíš než ukázka kvality a závadnosti jídla mi Super Size Me poskytl nahlédnutí mezi obyčejné Američany a to bylo docela zajímavé...Zajímavé v tom smyslu, že jsem si potvrdila názor, že Američané nejsou tak dokonalí, jak si o sobě očividně myslí.. ()

TomasKotlant

Natočené je to dost průměrně, ale za odvahu a přínosný námět si to zaslouží trochu nadhodnotit. *** Ve zkratce: Děti v amerických školních jídelnách se mají báječně. Američané se mají báječně. Majitelé fast foodů se mají super báječně. ()

Druury

Lahůdka, to všichni víme.. ale taky víme, že je to nezdravé.. takže, co vlastně bylo přínosem tohoto dokumentu ? Palec hore a par hvezd navic kvuli tomu, že někdo dokazal zbohatnout natočením něčeho, co každý dávno ví. ()

Rehooo

Velmi povedený dokument o stravování v rychlých občerstveních a pohledu pod pokličku těchto řetězců. A rozhodně to lidi odradí od stravování tohoto typu. ()

fisus

Nemůžu si pomoct,ale tohle mě vážně nebavilo.Co na tom,že se amíci stravujou převážně ve fast foodech,jsou nejtlustší národ a umírají mladí.Ale musím přeci jen tvůrci tohoto dokumentu vyseknout poklonu.Jíst měsíc jen v Mekáči,to chce odvahu a hlavně žaludek. ()

Dement

Ano, McDonald je nezdravý... Ano, chodím do McDonalda... Ano, jejich "jídlo" pokud se tomu tak dá říkat, mi chutná...Ano, viděl jsem dokument a líbil se mi. Ano, nemám rád kulturu McDonalda a jejich vliv na malé děti v USA.NE, do McDonalda budu chodit pořád i když vím, že to pro mé zdraví může mít dalekosáhlé následky. Co myslíte, je zdravější Knedlo, vepřo, zelo nebo Big Mac Menu? Myslím, že to vyjde nastejno. Není to ovšem pouze tím, že je v Americe tolik tlustoprdů. Mají sice Fastfood na každém rohu, ale taky všude jezdí autem, nesportují atd. s McDonaldem to má pramálo společného..Doporučuju tenhle dokument - je poučný a vtipně natočený. Jednoho Doublaa prosíím. ()

Spurlock a hollywoodská superagentka

Spurlock a hollywoodská superagentka

06.07.2016

Pokud vám jméno Morgan Spurlock nic neříká, zřejmě moc nekoukáte na dokumenty. Režisér Super Size Me, Nejlepšího filmu, jaký byl kdy prodán nebo Mansome o sobě dal naposledy vědět 3D výletem s… (viac)

Politika nebo vědecký pokrok?

Politika nebo vědecký pokrok?

18.12.2005

Právě tímto tématem se bude ve svém novém dokumentu zabývat režisér Morgan Spurlock, který už zaujal svým anti-mcdonaldovským dokumentem Super Size Me. Nyní podle vlastní knižní předlohy nazvané THE… (viac)