Pokračování původních Kamarádů z roku 1969 v zajímavých dobrodružstvích nám všem známých Gábiny, Válečka, Ferdy a Honzy v českém seriálu určeném především mládeži. (Karlos80)

MM_Ramone

Pokračovanie pôvodného televízneho seriálu pre deti a mládež "Kamaráti" obsahuje sedem epizód: 1. "První taneční", 2. "Besídka", 3. "Miminko", 4. "Váleček v televizi", 5. "Prázdniny", 6. "Přepadení", 7. "Nejhezčí táborák". Režisérka Vlasta Janečková ich natočila v roku 1973. Prekvapuje ma vysoké hodnotenie toho titulu, pretože ja som si ku nemu nikdy nedokázal vypestovať pozitívny vzťah. Silne ma iritoval najmä pubertálny neherec Marek Eben v úlohe obtlstlého, premúdrelého Válečka. * ()

Radek99

Stále ještě hodně dobrá druhá řada televizního seriálu, zvláště v kontextu doby svého vzniku, uvědomíme-li si, jaké paskvily se v této době obecně natáčely, je existence Kamarádů v takovéto podobě doslova malý zázrak. Na seriálu se samozřejmě podepsal stav, v jakém v tom čase Barrandov byl - scény působí dost lacině a omšele a někdy se mi zdá, že se snad natáčelo doslova amatérsky za plného městského provozu. Nic však nezastře původní přednosti známé nám divákům už z předešlé první řady - dobře zvolená typologie hrdinů, celkem kvalitní casting (hlavně z Marka Ebena udělal tenhle seriál ve své době doslova hvězdu) a humor, který si dokázal přitáhnout dětského diváka (a s trochou nostalgie i diváka dospělého). Váleček svým zvláštním způsobem artikuluje a poposouvá si brýle a my se smějeme:-) ()

sud

Mě se ta druhá řada "Kamarádů" líbí ještě o něco víc, než ta první. Ferda se sice odstěhoval na vesnici, ale nic jiného se extra nezměnilo. Oba kluci vyzráli co do vtipu i přesvědčivosti a z Gábiny se stala nádherná kočka. 85%. ()

kingik

Kamarádi se nám krapátek za socialismu utrhli ze řetězu a nepřiznané soft porno pro mládež je na světě. Když sexuálně náruživou Gábinu obhospodařovali Ferda s Honzem, bylo jasné, že do téhle sehrané trojky už nikoho nepřiberou. Jenže to riskli s obtloustlým klukem, který po nevydařených hrátkách dostal přezdívku Váleček. Slovo dalo slovo a ti tři si navždy přísahali, že nikdy nesmí vyjít najevo jejich bisexualita. Gábina třeba nic nepozná a oni dál zachovají ten podivný čtyřúhelník. Díly Sklep, Garsonka, Strýčkova chata a Podkroví u bratrance byli asi nejlepší. Mé hodnocení: 40% ()

francis odpad!

Právě jsem viděl epizodu Nejhezčí táborák a bylo to tak ubohý, až je mi z toho zle. Je to zahraný tak děsně, že by moh závidět i Walker Texas Ranger, navíc je to hovadina. Lituju sám sebe, protože si pamatuju, že když jsem byl malej, normálně jsem na to občas koukal. Hlavně nechápu, jak můžou ty děti hrát tak děsně a nepřesvědčivě, když to je poslední díl druhý série, tudíž už musej mít něco za sebou. Co tam proboha ta režisérka celou dobu dělala? Jako z jinýho světa působí scény, kdy Marek Eben v roli Válečka hraje na banjo - najednou je suverénní a dává na chvilku zapomenout na tu trapnost okolo (přestože ty songy taky stojí za houby). No nic. Jdu si umejt pusu mejdlem. ()

WANDRWALL

Mrzí mě, že jeden z kamarádů se prý odstěhoval z Prahy, ale až po letech jsem se dozvěděl, že prý nebyli spokojeni s jeho herectvím. To se nedělá! Takhle nás zbavit kamaráda, na kterého já jsem si zvykl a pak mi dost chyběl. ()

svik

Celkem zábavná podívaná . Zjímavé bylo se dívat na Ebena jako na Válečka. Dobré příběhy z nekterých šel i strach něco jako Páni kluci jenom o ptochu horší . Ale jinak se musí hodnotit i pokus nějak zabavit děti. Zabavil i ostatní a to mu dává +. Já se vždy docela zadíval.Takže paráda. ()

rakovnik

Pohublý Váleček je nepochopitelně stále terčem narážek o obezitě, Gábina vypadá vyspěleji, až se k ní naivní kloučci už moc nehodí, ale jednoduché hloupoučké příběhy jsou dodnes celkem roztomilé. Souhlasím s uživatelem Stegr, že seriál v podstatě stojí a padá s Válečkem. ()

pytlik...

Váleček a spol hrají lépe než v první řadě, jednotlivé epizody mají lepší děj, i když je silně kazí nepřátelský vpád malovaných dětí a dětiček. Jo jo, poučení je jasné. Mládež se sama o sobě bavit nedokáže, jenom se nudí, musí začít chodit do pionýra, aby něco zažila. ()

vitekpe

Lenka Pletkova je legendarni bytost, o ktere dodnes nevim co si myslet. :-) Tak za ni pridavam patou oproti prvni rade tohoto spickoveho serialu. Samozrejme Svata a Karolina s rouskou potesili... :-) ()