Prefíkaná banda

Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (2004–2012), 47 h 44 min (Minutáž: 57–60 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore (viac)

Je to vydarená partia. Už si o tom šušká celé podsvetie. Mickey Stone, podvodník extra triedy, je konečne na slobode. A samozrejme, nevie sa dočkať toho, ako niečo opäť rozbehne. Jeho tím je však nutné opäť sformovať. Pred tým, ako sa Mickey rozhodne odísť do dôchodku, sa musí dôstojne rozlúčiť. Už majú vytipovanú aj obeť a práve vo chvíli, keď je búda takmer ušitá, klope na dvere Danny Blue. Dannymu príliš neveria, pretože iba začína. Nikto však nečakal, že sa uvedie tak dobrým spôsobom. Aj keď biznisman dovtedy možno nebol celkom presvedčený o tom, že robí správne, po Dannyho výstupe o tom nemá najmenšie pochybnosti... (oficiálny text distribútora)

Luisis

Momentálně mám za sebou 3 série a tleskám kudy chodím.Kdo by to do konzervativních Anglánů řekl, že natočí něco tak vtipného a důmyslného.Bavil jsem se při každém dílu a zbývající 2 série si dám tyhle vánoce pod stromek-)Jo a prosím vás, žádné takové podrazy a fintičky nezkoušejte v reálu, protože tak tupí policisti jsou jen v Podfukářích. - 95% ()

misiiik

Nadmieru sympatická parta, avšak na originalite 1. serie ubera fakt, že v podstate každý trik už bol v nejakom filme použitý. Update: Od 2. az po 7. sezonu - bezvyhradna srdcova zalezitost s mnozstvom skvele zahranych vedlajsich postav a zapletok. ()

ZackSawyer

Hodnoceno po prvním díle! Krimi seriál jak řemen, vše funguje, má to spád, je to chytré, je to britské je to fikané, jsou v tom podfuky. Snad nastolená laťka vydrží :-) Asi jsem se zamiloval ;-) Takovýhle seriál jsem potřeboval! Hltám a jdu na další díl... Aktualizace: Tři série za mnou ;-) A tahle prefíkaná banda je super, hlavně u některých dílů je to i podfuk na diváka a to je perfektní. Má to takovou noblesu, rytířství... Vždycky jsem měl rád švindly a filmy s touto tématikou, takže pět hvězd zůstává!! Další aktualizace: Jsem kousek před koncem sedmé, tj. zatím poslední série a mám to čím dál radši. Poslední díly, se staly ještě víc kombinovanějšími a jsou takové víc "rodinné" Laťka drží, možná se zvedla ;-) Těším se na novou sérii. ()

bararich8

Geniální. 100 ze 100. Není tomu naprosto nic vytknout. BBC stále drží kvalitativní laťku tak vysoko, že se ostatním ztrácí v oblacích. Dle mého to celé hlavně drží výborní herci a to takoví, kteří tvoří skvělý tým, všichni se vzájemně doplňují a jde z nich obrovský pozitivní náboj, šarm a i kdyby hráli v jakémkoliv stupidním snímku, už jenom jejich přítomnost by ho pozvedla minimálně o jeden stupeň. Avšak zde s tím problém určitě nemají, viděl jsem zatím všechny díly a musím před scénáristy smeknout, téměř každý díl jsem vyčkával na konečné rozuzlení a také jsem si často říkal: "ty vole, jak tohle někdo vymyslel." Je pravda, že ke konci se už dalo leccos uhádnout, zrovna ten závěrečný díl (8x6) jsem celkem uhádl, ale beru to jako plus, jelikož u málokterého seriálu si můžete takhle hezky zapřemýšlet. Doufám, že je ještě někdy na televizních obrazovkách uvidíme a ideálně celou starou partu. 5* ()

tranquill

Osciloval jsem mezi 4 a 5 hvězdami, protože, myslím, 3.-4. série (po odchodu Dannyho) upadla do stereotypu a nudy, ale poté seriál opět vystoupil na úroveň prvních 2 sérií. Chytrost a nápaditost této skupinky novodobých Robinů Hoodů mne uchvátila i pobavila. ()

mirecek

Když jsem dostal typ na seriál podfukáři tak jsem neviděl důvod proč by mě měl zrovna tenhle seriál obzvlášť zaujmout. Vlastně do teď nevím proč jsem nemohl spustit oči z monotoru a pouštěl si pořád díl za dílem. Seriál neni nejak obzvlášt výjmečný, nepřišel mi ani obzvlášť napínaví (vždy víme že nám na koncí mickey osvětlí celý podfuk), ale nějak mě zvládl zaujmout a pokaždém dílu jsem byl i přes očekávaný závěr překvapený. Pro me je to jeden z nejlepších odpočinkových "krimi" seriálů. ()

kilobyte

Některé díly jsou sice dost inspirované cizí tvorbou a nebo předchozími díly seriálu, ale díky přidanému humoru to vůbec nevadí. Nejvíce mě pobavil Danny Blue (Marc Warren) s jeho improvizací. ()

AndewMX

I první díl 5! řady mě dokázal překvapit nečekaným zvratem. I přes změny(nebo právě díky nim) v obsazení je seriál pořád originální, neokoukaný a působí svěžím dojmem. Neznám moc seriálů, kterí by v páté serii držely latku kvality tak vysoko. Bravo! ()

duffi

vynikající seriál, je velká škoda, že s největší pravděpodobností skončil čtvrtou sérií, protože BBC nedala peníze a mnoho herců se začalo věnovat jiným projektům :-( Bude mi skutečně chybět edit: tak pata serie se nataci a v lednu 2009 se bude vysilat v UK, bohuzel nez Dannyho a Stacy edit: 6. serie je naprosto skvela, mozna nejlepsi ze vsech ()

Black-star

WOW! Nemám co dodat seriál sem si zamilovala. Ze začátku sem měla pochyby, ale je to seriál který se mě získal především díky skvělým výkonům, zápletkám ale hlavně díky tomu, že mi dává naději že na ty "parchanty" co se přiživují na penězích jiných třeba taky jednou dojde. Ani u jedné z pěti sérii jsem se nenudila. Všem doporučuji!!! :-) ()

markotter

Pokud bych měl soudit podle 1. dílu nevím které série (vysílané na ČT v lednu 2012), tak bych zase tak nadšený jako ostatní nebyl. Konstrukce podfuku mi přišla hodně našroubovaná a naivní, jednání postav mnohdy nelogické a tupé (viz hlavní záporák) a ani hlavní hrdinové nejsou nějací velcí sympaťáci, kterým bych začal fandit, aby dál okrádali (ale pořád okrádali) bohaté hejly. Závěrečné rozuzlení bylo sice zajímavé, ale v duchu výše řečeného, tedy našroubované a hodně nereálné. Třeba to bylo jen tím, že to byl první díl a museli jsme se seznámit se všemi postavami, ale zatím tak na 50 %. Dám tomu ještě jednu šanci. ()

danny_21

Tak jsem dokončil poslední díl osmé série a musím říct, že jsme se hlavně v prvních třech sériích královsky bavil. Originální zápletky podvůdků a většinou nečekaná záverečná odhalení v podání opravdu sympatické partičky Podfukářů ( hlavně Danny a Ash ) protkané vtipem a šarmem hereckých představitelů, clověk by si hned dokázal představit takového koníčka. Škoda jen, že Danny a Stacy odešli a příchodem dvojice sourozenců se je rozhodně v mých očích nepodařilo nahradit a také toho, že postupem času se vytratil ten původní ryzí podfukářský záměr a šmrnc, a čím dál husteji se začaly objevovat epizody ve kterých se zápletka týkala morálních či sociálních problémů a tím to u mě šlo dolů. Jako celku tomu dávám mírný nadprůměr - 75 % ()

Nix

Tenhle seriál mne opravdu bavil a hltal jsem jeden díl za druhým, občas to bylo už nudný a některý triky mne přišli už prvoplánové a nelogický, ale pořád to držela nad vodou parta sympaťáků. Zase ta Anglie, ta nezklame. ()

KdG

Parádní scénář, plný dějových zvratů a vychytávek, potřebná nadsázka a humor, obsazení pro mě neokoukaných tváří. Obzvlášť Jaime Murray v roli Stacey je božská. Nějaké pokračování by se šiklo. ()

Sciner

Neskutečně chytrý, vtipný seriál. Vždy každé pondělí jsem trpělivě čekal na devátou hodinu a pak sledoval tento skvělý seriál. Škoda jen že se nenatočilo víc sérií. Aneb: "Mamlase vždy řádně oškubej" . ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)