Mladý vyznávač ázijských bojových umení Frank Dux (Jean-Claude Van Damme) pricestuje do Hongkongu, aby sa tam zúčastnil na tajnom turnaji a naplnil tak sen svojho učiteľa a trénera Tanaku (Roy Chiao). Účasť na turnaji však nie je iba otázkou cti, ale aj života a smrti. Súboje totiž neobmedzujú žiadne pravidlá, a tak môže Frank alebo zvíťaziť, alebo zomrieť. Prešiel síce perfektným výcvikom a s prvými súpermi sa popasuje pomerne ľahko, vo finále ho však čaká protivník najnebezpečnejší - známy Chong Li.  Nielenže je to brutálny a bezohľadný vrah, ktorý s obľubou súperov zabíja či mrzačí, ale v okamihu, keď sa ocitne v úzkych, neváha siahnuť ani po zákerných metódach boja. Navyše Frank má v pätách dvoch prenasledovateľov z armády, keďže jeho nadriadený mu nepovolil účasť na turnaji a Frank utiekol z väzenia, kam ho umiestnili. Podarí sa Frankovi zvíťaziť a súčasne dokázať, že nedezertoval? (TV Markíza)

djkacko

Jednoznačne najlepší Jean Calude Van Damme. Viem že ide o veľmi béčkového herca no v mojich deckých časoch to bol môj hrdina. Z odstupom času už to samozrejme vnímam trošku ináč ale Krvavý šport vo mne doznieva doteraz.. Uveriteľne bojové scény, mladučký neopozeraný nepredrogovaný Jean Claude, jednonznačne povinná jazda každého milovníka bojových umení u mňa10 /10 ()

billcarson

Výborná hudba a Bolo Yeung zdobí tenhle béčkový skvost. Nejlepší film s Van Dammem, který svými svaly a hlavně parádní prací nohou dokáže porážet všechny své soupeře. Hodně dobrý film, ze kterého posléze čerpají další jako Mortal Kombat, Lví srdce, Warrior a mohl bych pokračovat dále. Tenhle je ale první, výborní soupeři během turnaje, kteří nezapadnou do davu jako pouzí komparzisti tak jako ve Warriorovi, kde si ani za boha nevzpomenu už na soupeře Hardyho. Paul Hertzog toho na triku nemá mnoho, ale přes nezkušenost jeho soundtrack je nadmíru podařený a plně odpovídá době vzniku. Bolo je kapitola sama pro sebe, tenhle kulturistický ďábel a hora svalů patří mezi nejlepší filmové záporáky vůbec, smekám. Jednoho času s ním byl rozhovor, kde se ho ptali zda je smířený se svou rolí padouchů. Jeho odpověď byla. Kdybych byl běloch z New Yorku, tak patřím mezi akční hrdiny jako Arnold nebo Sylvestr. ()

heroin88

Velká klasika, svojho času možno najlepšie kde sa objavil Van Damme. Na Dej zabudnite ,celý film sa odohráva v aréne kumite v Hong Kongu presne tak ako sme to mali vtedy radi. ()

soulless

Že neumí hrát? Nevadí .... tenhle film jsem jako malý žral a tak na něj nedám dopustit ... bojové scény ještě dnes převyšují ostatní o třídu ()

Profík

Takové typické arénové béčko (co se týče příběhu). Ale sledovat tu přehlídku různých bojových stylů je zábava. Kdysi jsem to žral a kupodivu i po letech se mi to líbí skoro stejně. 75%. ()

Tsabo

Světlý úsvit jinak veskrze potemnělé až temné kariéry tohohle idolu mého mládí. Čtyři hvězdy dávám jen z nostalgie. Jeho ostatní filmy jsem žral snad jen kvůli tomuhle snímku...a protože Stalona a Schwarzeneggera a Bruce Leeho mi v dětských hrách na hrdiny vzali ostatní kámoši:oD ()

neo101

Roznožka vs Bolo opět na scéně. Super nářez. Výborné představení různých bojových stylů z celého světa. Sumo, Opičák, Paco a Dux, který jich ovládá vícero a vtipnej Jackson. Jeho úvodní souboj nemá chybu. " Proč tak zdlouhavě ? " ()

JARDAHONDA

Van Damme, se představí v tomto bojovém snímku ve své nejlepší formě., možná i herecké. Jednoduchý scénář, podařená zápletka, poměrně slušná choreografie soubojů i dramatický závěr. To vše je zakomponované do této nostalgie z 80. let. Myslím si, že si tento arénový kult zasloží daleko větší hodnocení. ()

Hidoshito

Něco tak neskutečně blbě a trapně natočeného jsem už dlouho neviděl.:(( Až mi bylo líto toho skutečného Duxe, který se musí obracet v hrobě, kdykoliv to běží v TV. Ách jo, ani nevím, za co tu jednu hvězdu dávám. ()

+sfinx+ odpad!

Není to ani klasika a už vůbec ne kult - je to zkrátka blbost. Křivé držky a výrazy v obličeji, silně připomínající člověka bojujícího se zácpou, samé přehrávání, očividné chyby a příběh jasný od samého začátku. Opomněl jsem snad něco, co by stálo byť za jedinou hvězdičku? Snad jen ta kráska, co jako bílá pěst na oko sedí mezi žlutým řvoucím davem a neustále odvrací zrak (proč tam leze?). Jenže ani ona nebyla nic moc. V jediné scéně mohla dokázat, že tam patří, ale ani tam se neobjevilo něco překvapivého, takže plnila pouze roli fanynky, která fandí, pak vyčítá a odmítá podporu a v další scéně zase fandí. JCVD je také k smíchu (http://www.youtube.com/watch?v=mt2ebD9ba0E#t=8m46s) a s ním i celé zápasy - ta podivná asijská čest, kdy se největší grázl těší oblibě u publika a nikomu nevadí, co vše provádí. Když překročí hranici, tak se k němu lidé i sudí otočí zády, ale kromě toho, že samozřejmě může pokračovat dál, tak má v dalším zápase své fanoušky nazpět ... no vzhledem k tomu, že jde o film "podle skutečné události", tak jsou asiati asi pěkní parchanti anebo (a to se mi skoro příčí napsat) to má s realitou společné asi jen to, že kdysi v těchto zápasech bojoval běloch. PS: malé zamyšlení - tento film jsem viděl nedávno, kdy byl vysílán spolu s Lidožroutem (Žralok zabiják 3, tuším) a nemohl jsem si nevšimnout podobnosti. Jen ta hodnocení jsou kupodivu velmi rozdílná. Rád bych nahlédl do mysli těch, kteří špatné efekty jednou odsuzují, podruhé je chápou, na špatné dialogy nadávají, podruhé je rádi strpí a tak bych mohl pokračovat o předvídatelném ději, hloupém příběhu, hereckých výkonech apod. Zvláštní.. snad kdyby tam byl Van Damme a tomu žralokovi klidně i nakopal, umístil by se film daleko lépe.. ()

Izi

Můj nejoblibenější film s Van Dammem. Krásná ukázka jeho poctivé práce se svým tělem, za což ho obdivuji. Nicméně příběhově je to znatelně horší. Otázka je, jestli to kdy někdo mínil jinak. ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Shodou okolností se téměř současně vynořily zprávy o remaku dvou akčních klasik z konce osmdesátých let, které proslavily belgického „baleťáka". Především je tady Krvavý sport, jehož novou verzi… (viac)

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (viac)