Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

matt85

Velkolepý epos, který vyniká od ostatních filmů hlavně brutálním pojetí světa, dechberoucími výkony a do detailu propracovaným scénářem. ()

zipoo

Při prvním shlédnutí jsem to bral jako nejhorší díl. Ale to mi nedalo a shlédl jsem to znovu. Prozřel jsem, díkybohu! Part II je něco, tak perfektního. Robert De Niro ani nemůže být dokonalejší. Vzestup rodiny Corleonů je jedna z nejlepších částí filmu. Al Pacinův pohled plný touhy po moci je neuvěřitelný. A ten poslední záběr... ten mi vyrazil dech. ()

truby

Obrovské, monumentální dílo, podbarvené vážnou hudbou s nekonečnou stopáží. To vše je jen nabubřelá maska pod kterou se skrývá, nudný film bez příběhu. Tři hvězdičky jsou za tu masku, je opravdu skvělá. ()

Drakemcl

O proti jedničce suverénější, vyzrálejší a krutější Al Pacino. K tomu můj oblíbený Robert De Niro a jeho první Oscar. Paradoxně mu prospělo, že roli Sonnyho nedostal. Protože mladýho Vita zahrál výborně! Absence Branda to trochu kazí, ale i tak je to pro mě nejlepší díl. ()

Jajar

Jeden z nejdokonalejších sequelů, který doplňuje revoluční první díl. Kmotr II působí komplexněji, když nastiňuje vznik, vzestup i pád celého mafiánského klanu. Kombinuje hned dvě rozdílné, na první pohled nesouvisející dějové linie, které se v konečném důsledku velmi chytře propojují a vzájemně doplňují. Ve srovnání s jedničkou velkolepější, epochálnější a ještě o půl hodiny delší film. Těžko ale říct, jestli lepší. ()

Kadas97

Ako by sicílčania a italo-američania povedali „Bene!“, ale nie až tak „bene“ ako „il primo“ diel. Mal som tú smolu, že som nemal titulky k talianskym pasážam, ale nevadí, pretože som mal to šťastie čítať knižnú predlohu a tak som nebol stratený a celkom som vedel o čo sa kde jedná. Je viditeľné, že v tejto epizóde chýba niekto s charizmou Marlona Branda, ale zato tu má Al Paccino omnoho viac priestoru. Film je trochu zmätený v strihu a preskakovaní z obdobia do obdobia, ale pozornému divákovi sa nemôže stať, že by sa stratil. Typická talianska muzika to je to pravé orechové do gangsteriek a mafianských filmov. Dlho ma odrádzala trojhodinová minutáž, ale nakoniec som sa odhodlal a neľutujem. „Grazie capo!“ 8 z 10 ()

P. J. D.

Kmotra už můžeme považovat dnes za světově uznávanou legendu, kterou musí znát nejen každý filmový znalec, ale i ten, kdo viděl prakticky cokoliv (vím, je to trochu neohrabaná věta, ale mě momentálně nepřišlo nic lepšího na mysl). Filmové zpodobnění se drží věrně jako klíště knižní předloze a dělá mu po zásluze čest. Hlavní postavy jsou natolik věrohodné, že se každou chvíli budete obávat, co se s nimi zrovna stane. Ačkoliv je film ponurý a kamera jej točí převážně v tmavém filtru, budete mít pocit, že koukáte spíše na něco, co má v sobě hlubší filozofický podtext. Tenhle film si jako jeden z mála zaslouží bez jakéhokoliv váhání plný počet hvězdiček. ()

KafuR

Už před filmem mě mrzelo, že se tady nesetkám s dědulou Vitem, co má tak rád čičiny a svoji famílii, protože pro mě to byl hlavní tahoun jedničky, i když třeba půlku filmu proležel na JIPce a do kamery mohl tak maximálně herecky pomrkávat. Dvojka mě ale překvapila nasazením Vita ještě před svými nejlepšími lety, bylo nesmírně zajímavé sledovat, jak se z malého, plachého caparta s komunikační disfunkcí stal kápo, co pro ránu z pistole rozhodně nechodí daleko. To Michael pokračuje v nastoleném trendu z jedničky, takže mě i celkem překvapil jeho zaskočený výraz na konci, když zjistil, že moc známých už mu nezbylo. No proč asi? Pět hvězdiček tomu ale dat nemůžu, kvalita z toho sice sálá jako Pacinovo charizma, ale tak dlouhé večerníčky jsem schopen akceptovat, jenom když mi na konci nabídnou větší emocionální dopad. ()

Torpid

Nevnímám trilogii odděleně. Kultovní film, který bude aktuální až do doby. kdy si lidstvo kompletně předělá genetickou matrici. Cibule, která má mnoho slupek a vy si můžete vybrat, kterou zrovna budete loupat. Trilogie ke které se mohu kdykoli vracet a pouštět si ji z jakéhokoli místa. Hluboké a zábavné zároveň, jedinečné. ()

Blowler

Dvě dějové linky. Mladý Vito, dobývající si po příjezdu do Ameriky svoje postavení v italské čtvrti a pak po několika desítkách let jeho syn Michael, který si upevňuje svůj post „hlavy rodiny“. Michaelova linka byla podle mého názoru úplně o ničem, mám-li ji srovnat s dějovou linkou prvního dílu. Rodinné záležitosti šly do kytek a i přes kupu emocí mi to přišlo prázdné. Jediná část, kdy jsem se nenudil, byl soudní proces a okolnosti okolo. Kouzlo jedničky jsem tu ani v nejmenším nenašel. To, že je to všeobecně uznávaný snímek po celém světě si dokážu vysvětlit jen skrz linku Vita Corleoneho ve ztvárnění Roberta De Nira, který to celé zachránil svou zvučnou italštinou. Tahle okrajová dějovka byla boží. Svou délkou ale bohužel v nepoměru k lince Michaelově, která má být tou hlavní. Závěrem - nechci, aby mě někdo chápal špatně. On je to opravdu dobrý film.. kdybych neviděl první díl. Asi jsem si představoval něco jiného. Něco, co si udrží standart. ()

Biopler

Po prvom pozretí ma to tak nenadchlo ako prvý diel. Navyše mi vadilo veľa postáv a hlavne odstavený Pentangeli akýmsi bratom, ktorý sa neviem odkiaľ vynoril. Ako píšu aj iní komentátori, tento diel zreje pri druhom a ďalšom pozretí. Ja to len potvrdzujem. Na dvojku sa treba dívať ako pokračovanie jednotky, kde sa aj veľa postáv spomenie a premelie, čo ma potešilo. Po dopozeraní tvorí s prvým dielom kompaktný celok a podáva akúsi štúdiu vzťahov spočiatku silných rodinných väzieb až po ich totálnu deštrukciu. Obom dielom velí Al Pacino, ktorý hrá neuveriteľne a divák musí hltať jeho prežívanie emócií, na ktoré si vystačí len so svojimi očami. Je to fenomenálny herec. Druhý diel si berie nekompromisne pre seba. Michael Corleone je jeho výstavná rola, rola tragéda. Puzo v Michaelovi stvoril shakespearovského hrdinu. Vážne nechápem ako mohol nedostať Oscara za túto rolu. Vsuvky s De Nirom fajn, ale nepadám z jeho výkonu na zadok. Už však v tejto role vidno jeho typické ťahy. A hlasom až príliš dobre napodobil Branda. To čo mi vadilo po prvom pozretí som pochopil pri druhom - Coppola to inteligentne vysvetlí v dialógu Toma a Frankieho. Záver pripomína jednotku, má byť asi jej odkazom. Rejža to mal opäť pevne vo svojich rukách a nám ostáva len vychutnávať túto ságu. ()

Eduardo

Ešte o polhodinu viac zbytočnej vaty ako v jednotke a bez Marlona Branda tomu chýbali aj tie zaujímavejšie časti, kvôli ktorým bola jednotka ešte ako tak pozerateľná... a príbehovo ani neviem o čo tam išlo, ak tam teda vôbec o niečo išlo. Možno na tom majú zásluhy aj tie driemoty čo ma pri tom večne chytali. ()

Hpatrik

Nejdřív mi přišlo přeskakování do minulosti zajímavé a nápadité, ale po delší době to omrzí a začne to být rušivé, a pro mě bez hlubší pointy. Jinak podobně jako u první dílu, skvěle obsazené s pěknou kamerou a zručnou režiíí, ale ta stopáž s ohledem na to jak výživný je obsah, je na dnešní poměry smrtící. ()

RoneXxXD

Pokračování "overrated" série Kmotr je zde! Napravuje chyby? Odpověď je.. ale jo. Rozhodně kvalita šla nahoru včetně soundtracku. Co se ovšem vytratilo, byla atmosféra prvního dílu. Linka se starším Michalem v podání úžasného Al Pachina byla mírně utahaná. O to více jsem se těšil na linku s Vitem, která mě bavila s DeNirem o krapet víc a zajímal mě celý jeho vzestup k moci; ovšem bylo to zase, přeskočeno. Ah.. Proč vše zajímavé, série vždy přeskočí nebo vystřihne? Proč? No anyway, nebudu se tady dál rozepisovat pro x let starej film. Linka s Michaelem 80%, s Vitem 90%. Suma sumárum 85%, spíše 4*. Radši bych byl, kdyby se vykašlali na linku s Michaelem a bylo to čistě jen o mladém Vitovi. No, je čas mrknout na poslední díl.. z nějakýho důvodu mám chuť pokračovat, série asi fakt má svý kouzlo. ()

Razzor_82

"Přátele si drž blízko a nepřátele ještě blíže." Druhý díl je jakýmsi dovršením mafiánské rodiny Corleonů. Al Pacino přebírá roli lídra filmu. Kruh se pomalu uzavírá. Je to trochu ve stínu famózní jedničky ale přesto Francis Ford Coppola pokračuje dále ve skvělé práci. Ubylo mafiánského soupeření mezi klany a přibylo politiky. De Niro se výborně blýskl v roli mladého Vita. 9/10 ()

AngelG

Myslím, že se mi nikdy nestalo, abych si po dokoukání 3,5 hodinového filmu řekla "neee, nechci, aby to skončilo". První Godfather je úžasný, ale tohle je prostě dokonalost. I přes počáteční zamotávky ohledně toho kdo je kdo a kdo co dělá a nedělá, se do toho člověk vžil a vplul bez problémů a opravdu jsem hltala každou vteřinu. Říct, že je Al Pacino skvělý herec by byla urážka, už dlouho jsem nebyla tak unešená z hereckého výkonu jako u něj a všech jeho filmů, které jsem viděla z této éry. Jeho oči by si zasloužili všechny oscary světa, opravdu neuvěřitelné kolik dokáže vyvolat emocí jen pouhým pohledem. Robert De Niro jakožto mladý Vito také skvělý. A i když je jen jediný Don Vito v podání Marlona Branda, tak dokázal jeho charisma a sílu celkem věrně mimikovat. Opravdu se mi líbilo prolínání Michaelova života a dění jeho současnosti s minulostí a začátky Vita. A čím víc se film blížil ke konci, tím smutnější se ta porovnání stávala až do zdrcujícího konce, Vito obklopený milující rodinou a Michael sám. Kéžby si tak člověk mohl vymazat paměť a vidět věci od znovu. :¨) ()

jda23

Dvojka je pre mna absolutne lepsi film, ale bez Branda, za to s deNirom a upevnene nezmazatelnym AlPacinnim. Samozrejme, nie velky rozdiel, nieco ako Votrelci, Terminator II alebo Pan Prstenov. A to vsetko doplna skupina ludi, ktori veria v opak. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012