Režisér Roman Polanski odjíždí z Ameriky do Evropy dokončit svůj film. Jeho těhotná manželka, úspěšná herečka Sharon Tate zůstává sama ve společném domě na Cielo Drive v Beverly Hills. Jeden ze srpnových večerů tráví ve společnosti přátel. Večírek kolem půlnoci přeruší násilné vniknutí členů sekty psychopata a satanisty Charlese Mansona, kteří brutálním způsobem vyvraždí a zmasakrují všechny zúčastněné. Roman Polanski žije od vraždy své manželky a nenarozeného dítěte ve Francii. Do Spojených Států se vrátil až v roce 2003, kdy získal Oscara za film Pianista. (oficiálny text distribútora)

Johnny.ARN

Zaujímavý formát, kedy neviete, či to je dokument, či je to film či kia piča, ale tá téma vie stále zarezonovať. Toto ešte bolo aj tak dobre spracované, s ceckami ale hlavne, ludia neberte drogy, ani kyseliny, ani nič, radšej. 2 z 5 ()

Pavlínka9

Film si za mě nebere servítky a ukazuje poměrně krutou pravdu, kterou my - ti, kteří se toho neúčastnily, ani v tom nežily - nezažily. Ale potřebuji říct, že nějak takto jsem si představovala, že to probíhalo, takhle se chovaly...Za mě si film nebere vůbec servítky, nemá zábrany a to až do poslední minuty...Chvilkama mě až povídání postav, které znázorňovaly skutečné účastníky dovedly k tomu - ano, pykej do konce života za to, co jsi udělala...protože takové zvěrstvo, co jste udělaly je za mě neomluvitelné. Film je hodně surový, syrový a často jsem odkláněla pohled..Za mě skvěle zpracované. A konečně se tam nejednalo jen o jedinou těhotnou, kterou snad všichni z toho období znají... ()

Master19

Ač je na osobě Charlese Mansona spousta provokativního, mrazivého a zvráceně lákavého, nepovedlo se to využít (či zneužít) ani trošku. Divák nemá prostor věřit ani dokumentárnímu, ani hororovému pojetí a amatérští herci mu postupně stále více dovolují, aby se nudil. ()

J.Lajner

Takřka neznámí režisér Jim Van Bebber, který byl do té doby známý hlavně tvorbou videoklipů pro kanadskou industriální veličinu Skinny Puppy, přišel v roce 1997 s naprosto nekompromisním masakrem postaveným na reálném kriminálním případu z konce šedesátých let. Asi není třeba představovat manipulátora Charlese Mansona a jeho „povedenou“ rodinu nějak obšírněji. Ostatně, ten případ je notoricky známý a informací je plný internet (včetně autentických fotografií z místa činu). Nemám nic proti nevšedním experimentálním přístupům, kterým se někteří režiséři snaží mystifikovat své publikum, ale nejsem si jistý zdali je takové ohýbání reality vkusné zrovna v tomto konkrétním případě. Spíš ne. Film se tváří jako mix dokumentu a fiktivního filmu, přičemž hranice mezi fakty a výplody fantasie se chaoticky stírají. Problém je v tom, že režisér na mnoha místech záměrně překrucuje skutečnost, ale nemá potřebu své konání jakkoliv ospravedlnit nebo na to diváka alespoň upozornit. Dejme tomu. U smyšleného příběhu to nevadí. Vlastně to nevadí ani v souvislosti s nějakou lehkou historickou událostí, ale dělat si „prdel“ z bestiální, mnohonásobné vraždy, při níž mimochodem zemřela i žena v osmém měsíci těhotenství, mi přijde krajně nevkusné. Dobrá. Umění je zkrátka umění, a kinematografie - jak jistě souhlasíte - je jednou z nejsvobodnějších forem umění. Jenže ouha! Manson stojí za prd i po té umělecké stránce. Dementní střih, ploché herecké výkony a bláznivé obrazové filtry, ze kterých Vás za chvilku začne bolet kebule, to není umění, ale diletantství. I když nechám své puritánství za dveřmi, tak mi nezbývá konstatovat, že Bebber natočil obyčejný škvár. Šokující, ale pořád škvár, čímž se dostávám k jedinému pozitivu celého filmu. Na to, že jde o televizní produkci, mají zdejší gore efekty opravdu zničující účinky. V závěrečných deseti minutách dosahuje bestialita takové úrovně, že u citlivých jedinců může způsobovat samovolné zvracení. Zde se samozřejmě Bebber držel faktů zuby nehty, aby uspokojil svou touhu šokovat. Pokud Vám tohle stačí, pak nemusíte váhat, ale zdůrazňuji, že zrovna na tuhle černou skvrnu amerických dějin vzniklo daleko více kvalitnějších filmů, seriálů a dokumentů. ()

solskjaer

Něco na tomto slepenci dokumentu a hororu určitě je. Když jsem se začal dívat řekl jsem si: tak tohle ne a už jsem měl nutkání film vypnout a nikdy se již nedívat, ale přeci jen jsem vydržel o chvilku déle a dokoukal tento poměrně slušně nevšední polohoror, ale určitě nejde o dokument tomu bych moc nevěřil. Největší chybou tedy pro mě zůstává neobjektivnost dokumentu či špatně zvládnutý horor, hlavně tedy ta nesourodost těch dokumentárních vložek, které jsem často moc nechápal. ()

Fatanya odpad!

Tak sa neviem rozhodnúť, či to bol pokus o chabý FX-kový horor so silným sexuálnym podtextom, alebo ešte chabší pokus o sfilmovanie biografie magora Mansona. Avšak z pohľadu oboch možností to bol nízkorozpočtový prešľap vedľa. Jedinú pozitívnu vec, ktorú som na tomto filme našla, bola, že trval iba hodinu a pol, i keď teraz keď nad tým rozmýšľam , aj to sa už zdá priveľa.Manson is the word... for MURDER ()

BlackTom

Po otrasnom Helter Skelter som nečakal zrovna bombu, ale toto?! Charlie musí metať blesky, ak to náhodou videl. Film je natočený prevažne formou dokumentu, a to dokumentu zvlášť nudného, čo si budem klamať. Čo ma však nasralo najviac, je priveľké zameranie sa na Rodinu na úkor samotného Charlieho. To by však ani tak nevadilo, dobre, ale ja vážne nie som zvedavý na kopu chlpatých genitálii, kôz a tripov zrejme dosť prevretého režiséra. Navyše predstaviteľ Charlieho Marcelo Games je skôr čudný a smiešny, než charizmatický. Takže tú jednu * dávam len za titulkovú sekvenciu, udalosti s uchom a Sharon a vynikajúci koniec s mladými pseudosatanistami. ()

Arach.No

Na to, že se jedná o televizní produkci to nedopadlo tak špatně jak jsem předpokládal. I když z takovéto látky se dalo vyždímat mnohem, mnohem víc. Manson je člověk, který nepřestává lidstvo fascinovat. Mohlo by se tedy zdát, že polodokumentární forma tomuto filmu padne jako ulitá. Bohužel vše je sestříhano tak neprofesionálně a chaoticky, že film člověka nedokáže pohltit, ačkoliv by to neměl být až takový problém. Herci taky nejsou nijak excelentní, i když Marcelo Games se na roli Mansona hodí opravdu výborně. Bohužel Jim Van Bebber je špatný režisér a ještě horší scénárista. Předpokládal jsem, že se bude film více zabývat osobou Charlese Mansona, že to bude jakási sonda do jeho mysli. Objasnění jeho víry, pohnutek, jeho života, smyslu jeho existence. Nic takového tady není a film se i přes spoustu otevřených sexuálních scén drží jenom na povrchu, jako by se bál zabrousit do nitra a poodhalit nám kousek z Mansonovy duše. A neposlední věc, kterou jsem byl zklamaný je, že všechny oficiální materiály kolem tohoto filmu se z velké části zaobírají Romanem Polansky ale ve filmu samotném o něm nepadne ani slovo. Doufal jsem v nějaké zvýraznění tragédie, která ho postihla a že film ukáže následky tohoto činu. Přes to všechno nemůžu jít pod 60% ()

HonzysKISS

Náhodou supr. Je to natočený stylem dokumentu. Týpci vypráví ve filmu o tom, jak se s Mansonem žilo, že na ranči společně neustále mrdali a fetovali. A k tomu je to přímo ukázkově natočené. Celý snímek vypadá dost přesvědčivě, takhle to stopro reálně bylo. Finále pro labužníky luxusní masakr. Za mě je to vážně povedeně natočené, zaslouží si to určitě větší pozornost. Jediné, proč bych šel s hodnocením dolů, tak mě moc nezaujal prostředek filmu. Ale jinak 85/100 ()

mira007

Na chvilku jsem uvěřil tomu, že tento film s aranžovanými prvky dokumentu a formou jakéhosi amatérského dobového filmu může být asi nejvěrohodnější zobrazení psychopatických hippies Mansonovi rodiny, jenže po pár minutách bylo jasný, že to je jen film, který má šokovat skrz téma, násilí, spousty nahoty a brutální násilí. Fiktivní výpovědi fiktivních členů to poslali do říše kalkulu. Když odpadne prvek autenticity a reálnosti, zůstane něco, na co se i těžce kouká a člověk si říká, zda drogy krom herců nebere i kameraman s režisérem. ()

arcticsky

Mám vážné pochybnosti o tom, nakolik se takto podaný film blíží skutečným událostem.....ovšem jako hustý krvavý horror je to velmi dobré. ()

Matli

Nevím jestli tento film je tvořen jako film nebo jako dokument, tak jako tak je to natočené hrozně. Jatka na konci jsou sice dobrý, ale furt stejně hrozně natočený, jediná kladná věc na tom je, že se člověk dozví jak to vlastně bylo s jedním z nejznámějších masových psycho vrahů Charlesem Mansonem. 17% ()

Hapretor

Technická stránka filmu k uzoufání. Vzhled filmu k uzoufání. Ale pokud to má aspoň trochu společného s realitou, tak ty vyfetovaný debilové byli vykreslený fakt dobře. Ty vole, to byli neskutečný mamrdi. Těm by bylo líp pod drnem !!! Spodina !!! Svoloč !!! - jo, a nebavilo mě to ani trochu. Z takovýho hrůznýho příběhu se dá přece udělat neskutečně hrůzný thriller. Např. jako Funny Games U.S.A ()

Rathalos

Asi sedemkrat som sa pristihol,ako spim pocas sledovania filmu a uz z toho vyplyva jasne jedno,ze to stalo za ho*no,jedna hviezda za zaver...:⁠-⁠) ()