Rozhovor

• Česko Rozhovor (viac)

Záhadné drama Francise Forda Coppoly zkoumá morální hodnoty soukromí. V hlavní roli se představí Gene Hackman jako Harry Caul, expert na bezpečnost a dohled. Jeho každodenní práce, odposlech, se změní v noční můru, ve které Harry stále slyší něco, co jej ruší v nahrávání mladého páru v parku. Začíná se obávat toho, že by nahrávka mohla být zneužita. Postupně se zaplétá do labyrintu tajemství a vražd. (oficiálny text distribútora)

degster

Veľmi pomalý film, ktorý vás za trpezlivosť odmení postupne sa skladajúcou zápletkou, prekvapivým vyústením a peknou pointou. ()

Inozuka

Film se zvláštní atmosférou, která se vám dostane pomalu pod kůži. Překvapivé rozuzlení a naprosto famózní Gene Hackman. Je to spíš psychologická sonda do duše člověka, který se živí sledováním jiných, než klasická kriminálka, ale i jako sedmdesátková thrillerová žánrovka dokáže obstát. Natočeno naprosto bravurně, jen to tempo vyprávění je někdy opravdu až mooooc pomalé. ()

Likan7

Můj třetí pokus s Francisem Coppolou, a dopadl úplně stejně jako předešlé filmy. Kmotr i Apokalypsa je pro mě v nejlepším jen zbytečná nuda, a Rozhovor bych se nebál počastovat pojmem "zoufalá nuda". Hackman je fajn, ale to je opravdu to jediné. Nezáživné peklo, které jsem začal pociťovat téměř od začátku. ()

Lichty

Depresivní ukázka Coppolova líného stylu, která svými posledními záběry šlape na paty i Kmotrovi či Apokalypse. Gene Hackman jako paranoidní odposlouchávač a fenomenální John Cazale, jehož talentu je opravdu velká škoda. Nepříliš mluvná origina se však pochopitelně nemusí líbit všem a pokud chcete s Francisovou tvorbou teprve začít, raději doporučuji něco jiného. A znáte ten vtip, jak teplej špicl špehuje princeznu? ()

Robbi

Tenhle film není o tom, abyste si u něj odpočinuli, ale zamýšleli se. Skutečně nemá strhující akci, vytříbené dialogy a bravurní slovní přestřelky, jsou místa, kdy se táhne jak tuhnoucí pryskyřice, ale v tom spočívá jeho genialita. Když jsem ho viděl poprvé, nic mi neřekl a v klidu mi vyšuměl z paměti. Bez uzardění přiznám, že jsem jeho kvalit tehdy ještě nedorostl. Jak si to Coppola u mě rozlil Apokalypsou, tak tady mě dostal syrovostí scén a především tím, že si u každé minuty mohu říci - ano, tohle se klidně kdykoli a kdekoli může stát. A navíc, Hackmanův Harry Caul vlastně nijak z filmu nevyčnívá, protože byl přesně tak syrově a přirozeně zahrán. ()

Rodin

Neuvěřitelně napínavý příběh, který je vlastně zcela prostinký a v zásadě jen mírně zajímavý... JENŽE je tady Pan Herec Gene Hackman. A Pan Režisér Coppola. V důsledku jde o jednu z nejlepších thrillerových kriminálek, které znám. Bravo. Malá poznámka na konec - PROBOHA, PŘESTAŇTE UŽ CPÁT DO OZNAČENÍ FILMŮ TOHOTO TYPU POZNÁMKU "MYSTERIÓZNÍ"! ()

polonius

Film, který mě svým tempem, kamerou a náladou dost připomněl Blowup od Antonioniho. Všechno se odvíjí hodně pomalu, co podkresluje celkem zajímavá hudba. Gene Hackman si hru na saxofon mohl nastudovat o něco lépe (Rober De Niro v New York, New York je téměř dokonalý), ale třeba říct , že o to v tomhle filmu vůbec nejde. Rozhodně zajímavý film, ovšem pochybuji, že někdy budu mít chuť a čas na jeho opětovné shlédnutí. ()

Zombiepod

Fantastický Gene Hackman v najlepšej forme, no Coppola ma pri tomto filme mierne sklamal a trochu sa sekol. Scenár má veľmi dobrý námet aj myšlienku, okolo ktorej sa nejak snažil len tak slabšie kľučkovať. Zameral sa tentoraz na zobrazenie paranoje hlavnej postavy, ktorú vykreslil absolútne dokonalo, bohužial na ostatok príliš dôraz nekládol. Skvelá réžia, temná hudba a silná atmosféra bola po celý čas narušená scénami, ktoré film zbytočne naťahovali a robili ho občas veľmi nudným. Najviac ma však sklamal koniec, ktorý zbytočne nechal mnoho vecí nevyriešených. ()

Looka

80% přišlo mi to jako kvalitnější předchůdce Nepřítele státu, též s Hackmanem. Jinak tehdejší technika je z dnešního pohledu opravdu k smíchu :o) ()

denulik

Rozhovor je po technickej a formálnej stránke dokonalý film, ktorý precízne buduje atmosféru paranoje a napätia, ale aj izolácie hlavného hrdinu. Bohužiaľ táto precíznosť sa nepríjemne blíži k nude. Záver s reinterpretáciou stokrát počutej nahrávky ma rozhodne prekvapil a potešil, ale ani tak nemôžem dať najvyšššie hodnotenie. Na to som sa až pričasto pozerala na hodinky. ()

Godhaj

,,Why are you asking me all these questions?“ ,,It’s your birthday.“ Coppola vytvořil velmi pomalu plynoucí příběh o velmi osamělém člověku. Gene hraje naprosto famózně, že jsem ani jednou neměl pocit, že by hrál, on prostě byl svoji postavou. Z jeho postavy Harryho jsem pocit, že i kdyby dělal jakoukoli jinou práci, byl by stejně osamělý a paranoidní. Kamera se postarala o několik výtečných záběrů, např. úvodní scéna je dokonalou ukázkou spojení kamery a režie. Závěr nebyl tak vygradovaný, jak jsem očekával, ale na druhou stranu dobře sedí ke zbytku filmu, který je pomalý jako jeho soundtrack. Ona pomalost mi občas způsobovala problém se na film soustředit, je to prostě tak trochu artový kousek, do něhož je těžší se dostat. ()

Hawkeye666

Tak tohle byl můj první film z filmového klubu, který jsem viděl. Čekal jsem něco totálně nepochopitelného, nad čím budu ještě přemýšlet přinejmenším týden. A jaké bylo mé překvapení, když se s něj vyklul jen slabý odvar hororu, jež jsem si představoval. Tohle byl nádherný příběh člověka, který si chrání své soukromí, a jeho prací je obírat o něj jiné. Gene Hackman hraje výborně a jako nejlepší se mi zdáli ty pasáže, které někteří komentující označují za nudné: dlouhé a přemýšlivé záběry, které jsou podbarvované krásnou klavirní hudbou. Jednoznačně 5*! ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 4 nominace : Režie, film, Herec Gene Hackman, Scénář ....... Bafta 2 : Střih, Soundtrack. Nominace Herec Gene Hackman, Režie, Scénář. ()

Dinsberg

Osamělý až xenofobní člověk, který má vždy našpicované uši a hlavně odposlouchávací aparáty. V první půlhodině je docela problém položit se do příběhu. Gene Hackman hraje, seč může, ale moc si nedokáže zajistit divákovu přízeň. Naštěstí Harrison Ford je "příjemně" chladný a tvoří Hackmanovi jakýsi protiklad. nejvíc ale osloví minimalistická scéna z hotelu, kde nemusí padnout ani slovo, vše je řečeno jen mimikou. Rozuzlení mi přijde brilantní, ale i přesto trochu zkratkovité. Není nic horšího, když sebou zotročeného člověka zotročí ještě někdo jiný. ()

Coliseum

Na Coppolovo "Kmotří intermezzo" nelze nahlížet jednoznačně. Ukrývá, pod plentou špionážního dramatu, víc pohledů na obyčejnou samozřejmost bytí, než bych v podobném snímku byl ochoten (schopen) hledat. Dějová kostra, sem tam s tendencí zapřáhnout sebe sama do vleku, je toliko striktní: Odposlech, příposlech, záznam a korekce, klient, obálka, předání, peníze = práce. Práce, nabízející kriminálně - dramatickou zápletku. Rozhovor je však v prvé řadě komorní, bezútěšnou studií lidské samoty a asociality. Antonymem konjunktury života, poezií lidské paranoie. Tím vším je především díky úžasně minimalistickému Hackmanovi. Naslouchat a být poslouchán, v hlasech zaznamenaných vlastní slova, nevidět a být viděn. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů