Kapitán Willard si počas služby vo Vietname získal povesť vynikajúceho vojaka, poveria ho preto dôležitou misiou - nájsť a zlikvidovať plukovníka Kurtza, ktorý dezertoval a vedie svoju súkromnú vojnu proti všetkým. Cestou proti prúdu Mekongu spoznáva najpodivnejšie a najstrašnejšie aspekty vojnového pekla a dostáva sa stále bližšie a bližšie k samotnému srdcu temnoty. (STV)

JOZZZKO

Nie apokalypsa, ale psychadelická odysea s prazvláštnou hudbou, farebným dymom a tými najväčšími peklami a paradoxami vojny. ()

Kubeska

Tohle dílo mě svou těžkou povahou vždy emočně zasáhne, když se na něj podívám. Hutný příběh zasazený do vietnamského pekla vede pevná režisérská ruka. Nezapomenutelná kultovní scéna s útokem helikoptér odlehčuje depresivní atmosféru. Možná nejlepší role Martina Sheena, hlaškující Robert Duvall nemá chybu a svou roli si plně užívá, z dalších rolí si mi líbil Dennis Hopper jako fotograf. Vittorio Storaro vytvořil geniální záběry, zasloužený Oscar. Musím ocenit také zvuk a střih. Surrealistický pohled na válku, který se mi vryl pod kůži, si zasluhuje velké uznání. ()

JBMAVERICK

"Hypnotické, dech beroucí mistrovské dílo" ....no... přijde mi, že kult okolo tohohle filmu je daleko větší, než dílo samotné. Nechce se mi věřit tomu, že všem co tady dali "plnou palbu" se Apokalypsa tolik "líbila". Já dlouho nevěděl jak tenhle film zhodnotit a musel sem ho vidět několikrát, než jsem dospěl k závěru, že si asi těch pět hvězd zaslouží. Už jen za události které jsou s filmem spojeny a děly se během natáčení..... Velmi syrové zobrazení vietnamského konfliktu (i když poslední třetina filmu už s válkou tolik společného nemá). Úvodní scénu s The Doors na pozadí mam snad ještě radši než útok helikoptér na severovietnamskou vesnici. "Máte právo mě zabít, ale nemáte právo mě soudit" ()

Torpid

U stropu filmové arény už dávno visí Coppolův dres. Pokud bychom "lidskost" charakterizovali činností, jedna z nejdůležitějších by byla, neustálé dávání si přes držku s následným vyšilováním z toho. A toto dílo je čistou instruktáží, kdy pokud Coppolu necháte, provede vás v sobě samých krajinami dosut neviděnými a netušenými. Anebo si nechte svou šťastnou bublinu a dožíjte v klidu. Stejně si myslím, že možnost skutečně pochopit, co chtěl Joseph Conrad a Francis Ford Coppola říci, není v oblasti svobodné volby čtenáře - diváka. I když války za padesát let budou vypadat úplně jinak než ta ve Vietnamu, tenhle film lidé budou obdivovat i v daleké budoucnosti. Kulturní dědictví, nadčasové, jedinečné. xxxxx / Do srdce Temnoty / tam / a nikam. /xxxxx ()

Avantgarda

Co na filmu hodně oceňuji je naprostá absurdita, zasazená do hrůz války ve Vietnamu. Během sledování jsem si několikrát myslela, že to, co zrovna vidím, je to nejdivnější, co ve filmu podobného rázu může být, za chvíli mě, ale vyvedla z omylu další, ještě divnější, scéna. Lidé filmu často vyčítají dvě věci: 1. DÉLKA... Musím říct, že délka mi vůbec nevadila, nastal snad jen jediný moment, kdy jsem si řekla: "Tahle scéna je přehnaně dlouhá, už by mohla skončit..." a to, když se vojáci dostanou k francouzské rodinně. Hádka, která tam probíhá, je zbytečně natažená a vzhledem k povaze filmu naprosto o ničem. Jako by někdo potřeboval natáhnout tu chvíli, než Willard s tou ženou, spolu skončí v posteli. Na druhou stranu, je vtipné, jak členové rodiny postupně odcházejí od stolu, jako bych v tom viděla něco známého.. :D 2. MYŠLENKA FILMU... Už jsem několikrát slyšela, že se někomu film nelíbil, protože zveličuje téma války ve Vietnamu, že tam jsou naprosto zbytečné absurdity a nesmysli. Tak s tímto názorem se také nemůžu ztotožnit... Naopak si myslím, že film svou dokonale depresivní atmosférou (které přetrvává od úplného začátku, do úplného konce), dokonale vykresluje hrůzu války. A že scény, jako dobývání pláže kvůli vlnám aj., jsou jen jiným náhledem na její absurdní momenty, než na které jsme normálně zvyklí. Jako by nám film ukazoval stejný obrázek, na který jsme již zvyklí, jenže vyfocený z trošku jiného úhlu a zaostřen jinam. Napětí během celého filmu a jeho pomalý tok má vliv i na to jak ho vnímáme po psychologické stránce a je nutné uznat, že z některých scén, ačkoliv se v nich nestane nic nechutného má pozorovatel vrcholně nepříjemný pocit. To je hloubka jeho atmosféry. Co mě na filmu baví a zároveň mi vadí, je postava plukovníka Kurtze. Baví mě, jak jsem se celý film těšila na to až ho poprvé uvidím, jak jsem si představovala, jak bude vypadat.... jaké pro mě pak bylo zklamání, když se na scéně objevil postarší, obtloustlý Marlon Brando. Ne, že bych o něm nevěděla dopředu, nebo snad proti němu něco měla, ale nějakým způsobem mě zklamal, protože jsem si podle popisu jeho postavy, během filmu, utvořila úplně jiný obrázek. Všechny chyby a nedostatky filmu naštěstí zachraňuje Martin Sheen, který je prostě super a pak na konci filmu Dannis Hopper, který je snad úplně dokonalý a je škoda, že se této výstřední postavě nedalo ve filmu více prostoru. ()

HenryIvan

Veľmi, veľmi dlhý film na môj vkus až príliž dlhý. Bolo tam veľa hluchých scén, pri ktorých som sa nudil. Stačili by také 2 hodiny a bol by to najlepší vojnový film na svete. Po režisérskej stránke to bolo geniálne. F. F. C. je jeden z mojich naj režisérov. Veľmi dobrý výkon podal Martin Sheen, bola to asi jeho najlepšia rola. Za mňa 70%. ()

bubblebobble

Prvá polovica filmu ma tak strašne nebavila, že som to chcel vypnúť. Mal som pocit, že sa tam len kecá kto vie o čom a stále tam len niekto niekde pobehuje. Zmena nastávala s pribúdajúcim farebným dymom a psychadelickými obrazmi. Človek mal miestami pocit, že sa pozerá na nejakú pošahanú rozprávku. Strašne veľa pocitov to vo mne zanechalo. Nič podobné som ešte nevidel. ()

Eduardo

Veľmi dobrý film, ktorý ale bohužiaľ postupne (hlavne v poslednej hodine) stráca na zábavnosti. Prvá hodina dokonalosť. Z čítania dokumentov o zcvoknutom generálovi za nepriateľskými líniami som sa už z úvodu nevedel dočkať toho, čo sa bude odohrávať na konci filmu. Zároveň útok na pláž aj po takmer 40 rokoch patrí k tomu najlepšiemu, čo človek môže vidieť vo vojnových filmoch. Ďalšia hodina už kľudnejšia ale stále dobrá. Putovanie po Vietname má super atmosféru a sledovanie postupného stále väčšieho úpadku morálky vojakov do až totálnej anarchie pekne vykresluje, že ten Vietnam skutočne nebola žiadna prechádzka ružovou záhradou. Posledná hodina sa už ale zmení na neustále vykecávanie a zas tak veľa sa tam toho nedeje. Celá pasáž s francúzskou rodinkou je slabota a aj z tej finálnej časti sa určite dalo vyťažiť viac (ako ukážkový príklad môže byť hra Spec Ops: The Line, ktorá je príbehovo takmer na 100% totožná s Apocalypse Now, ale práve ten záver je najúdernejší a najprekvapivejší). Hodnotenia teda po jednotlivých hodinách: Prvá hodina 5/5, druhá 4/5, tretia 2,5/5, v priemere tada za 4* ()

Ozzy2 odpad!

Kdo nebyl ve Vietnamu, nemůže to vůbec pochopit.kdo tvrdí, že to pochopil, je lhář a hraje si tu na machra.Copolla se musel předávkovat, jiné vysvětlení nemám.Takovejch feťáckejch sraček, takovejch nesouvislejch vět pohromadě není film, ale blábol!Přestanu sem chodit, protože díky místní verbeži, která si tu hraje na Hollywood jsem si už zkazil mnoho večerů.Čím větší hodnocení, tím větší sračka. ()

tranquill

"Miluji vůni napalmu... Celej kopec byl cejtit vítězstvím!" Už jsem jednou psal, že mi Coppolovy filmy nesedí a zde se to potvrdilo. Vlastně nevím o co mu přesně šlo? Já si vybral, že válka tvoří psychouše. Ale to není nic nového. Válka sama o sobě, a obzvlášť Vietnam, stojí za .... A u mne jednoznačně vyhrávají Oběti války. Takže tři hvězdy především za vynikající kameru a vizuál a také za dobrou muziku. ()

dainio

Horror ... horror. Tohle bude v mé hlavě dlouho rezonovat. Psychologicko - hypnotická plavba do hlubin džungle, která je doprovázena nepoznaným ale stále se blížícím nebezpečí. Úžasná scéna, kamera, režie. K tomu bohatá výprava a úžasní herci. Apocalypse Now je něco jako filozofický horor z válečného prostředí. Klobouček! ()

Keramos

6/5⭐️- "Hrůza má tvář... a ty se musíš s hrůzou spřátelit. Hrůza a morální děs jsou vašimi přáteli. Pokud nejsou, pak jsou to nepřátelé, kterých je třeba se bát. Jsou to skuteční nepřátelé!" Tento film je halucinační oslava iracionality, čistých pocitů a snad i šílenství, které odhaluje drsnou hrůzu - a nepředstavitelné vzrušení - boje. Coppolova depresivní pouť Vietnamem je bezpochyby nejlepším válečným počinem všech dob. ()

Titus

Jeden z nejlepších Coppolových filmů. Absolutně mě dostala ideologie v podání Brandova Kurtze. A zajímavé vyvrcholení filmu. Pozn.: ROB ROY je idiot protože dal jenom čtyři hvězdy. ()

VerteX

Nejsilnější válečný film, který jsem viděl. Moment, je vůbec válečný? Tak dokonale vykreslená depresivní atmosféra... Hra světla a stínu, hrůzné prostředí džungle jihozápadní Asie, Coppola vsadil i na věci zdánlivě bezvýznamné, ale plně dokreslující atmosféru, jako jsou např. noční scény, barevné dýmovnice. Co se týče psychické stránky, tak jde jen o napětí a hrůzu. Šílené jsou i vložky s dívkami z Playboye. Svým způsobem mi film připomněl Killing fields, ale se zážitkem několikanásobně umocněným. ()

Jablek

Fenomenální hypnotická válečná odysea, která vás zavede do jiného světa i když se odehrává ve světě našem. Nic podmanivějšího podle mě zatím nikdo nenatočil... ()

pistik

Skvelý vojnový film, ktorý sa všetkými svojimi smermi vymykátypyckosti žánru. Výborný herci i réžia robia z tohoto kúsku nezabudnuteľný zážitok. Dokonca nevadí ani neakčný koniec, ktorý do takéhoto druhu filmu jednoducho nepatrí. Žiadna scéna nie je nepodstatná a nenudí, film viac-menej nemá hluché miesta. A pokiaľ už nič, záverečný výstup Marlona Branda je proste úžasný. ()

joho

Mám zmiešané pocity... Pútavý začiatok s úžasným songom The Doors,rýchli dejový spád,na dobu vzniku so skvelými vizuálnymi a zvukovymi efektami. Zrazu príde zlom a všetko sa hypnoticky spomalí. Pred zaspatím ma vytrhlo niekoľko okamihov a stupňujúci sa záver. Na druhej strane to bol najzaujímavejší vojnový film,ktorý sa neodohráva na bojisku s tisíckami padlých,ale priamo v "kotli" tejto hrôzy zvanej vojna. ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

10.01.2023

Opakuje se snad historie a nadělí nám legendární režisér Francis Ford Coppola (Kmotr) další Apokalypsu? Na takové soudy je asi brzy, pro tuto chvíli to ale vypadá, že produkce na vysněném projektu… (viac)