Kapitán Willard si počas služby vo Vietname získal povesť vynikajúceho vojaka, poveria ho preto dôležitou misiou - nájsť a zlikvidovať plukovníka Kurtza, ktorý dezertoval a vedie svoju súkromnú vojnu proti všetkým. Cestou proti prúdu Mekongu spoznáva najpodivnejšie a najstrašnejšie aspekty vojnového pekla a dostáva sa stále bližšie a bližšie k samotnému srdcu temnoty. (STV)

dickadonna

Bud sem to nepochopil nebo nevim, 2 hodiny nudy a celkem slusnejch(ale pro me naprosto nesmyslnejch dialogu) a nakonec trosku akcni zalezitosti, jedine velke plus = genialni Dennis Hopper ()

klokyn

Z filmu mám zmiešané pocity. Videl som "Director's cut" a musím povedať, že síce nemám nič proti dlhým filmom, ale toto bola miestami strašná nuda. Mám pocit akoby som nevidel jeden film. Koniec je jedna veľká natiahnutá nuda, pričom vojnové scény sú vizuálnym zážitkom. Atmosféra zaujímavá, herci skvelí, hudba sa mi až tak nepáčila. Z mojej strany sa to nedá ohodnotiť. ()

Brejlil

Je zajímavé, jak všichni hodnotí něco trochu jiného. Když jsem film viděl poprvé v kině, vyvrávoral jsem z Lucerny do denního světla s pocitem naprosté neskutečnosti. Jako by mi někdo dal palicí do hlavy. Ta naprostá nesmyslnost války čiší z každého okénka, pokud není válka (tedy někteří její aktéři) rovnou v podstatě zesměšněna. Tak chápu slavnou scénu po náletu na vietnamskou vesnici, ve které se Duvallův poručík rozhoduje, zdali surfovat čili nic. "Mám rád vůni napalmu." Děsné. Režisérův "Redux cut" je možná zbytečně delší, protože mi připadá, jako by ředil tu pochmurnost kratší verze, zase ovšem ukazuje něco dalšího z aspektů války... Konec je ovšem mnohem beznadějnější, než v té krátké verzi. ()

Pawlisman

Omfg. Wtf. ??? Neee. Tak takovoudle ulítlou šílenost, která by mě tak naštvala - sem si dlouho nevytrpěl. Co to mělo být? Todle jsem teda skutečně nestihnul a dalo mi to nic než nudu a znechucení. A co mě nejvíc teda překvapuje - že se s tím je schopno ztotožnit takový široký produ lidí. Žádná psycho alternativní záležitost. Ale ovace od 90% diváků. Je to možné. Nepochopím. 4/10 ()

El Loco

(verzia APOCALYPSE NOW REDUX). Tak to bol riadny psychedelický LSD-úlet! Dal by som ruku do ohňa za to, že Milius s Coppolom boli pri tvorbe scenára „na totálku sťahaní“...Už keď som na začiatku počul Morrisona spievať „The End“ tušil som koľká bije:-) (hneď som si spomenul na „púštnu“ scénu zo Stoneovho The Doors). Apokalypsa rozhodne nie je pre bežného spotrebiteľa žiadna prechádzka ružovým sadom, pričom aj fajnšmeker má problém zachytiť o čo tu vlastne išlo...Sex, drugs & rock ´n ´roll!!! Coppola s Miliusom (aj Conradom, samozrejme) úplne dohola vyzliekajú dušu človeka týranú prekliatou vojnou a bezmocnosťou. Koncom je vždy totálna strata úsudku (judgment) a reality, ústiaci do absolútneho šialenstva...the horror...the horror...Na môj vkus až príliš veľké sústo...P.S. Absolútnou hviezdou bol Duvallov plukovník Kilgore, ktorý miluje surfing, Wagnera a vôňu napalmu „po ránu“. ()

Gore

Téměř 3 a půl hodinové (viděl jsem režisérskou verzi) psychedelické běsnění v depresivním pojetí, vrcholící scénou s býkem, mačetou a The End od the Doors. Příběh je téměř vedlejší, zde jde spíš o to, ponořit se zplna do atmosféry, depresivních emocí (jako u hudby the Doors nebo Joy Division) a vychutnat si obrazové ztvárnění až se zdá nekonečné plavby do lidského pekla na úplný okraj svého bytí. Nedoporučuji lidem trpící maniodepresivními stavy. ()

Salmayo

Boj za největší nic v americké historii bylo 202min dlouhou nudou s pár slavnými hláškami(Mám rád vůni napalmu po ránu..) ()

Tigran

Je mi líto, ale tak strašně jsem se u toho nudil, až jsem usnul. A to vážně, bez nadsázky. Proč ta jedna hvězdička? Za atmosféru, která ale nedokázala zachránit tuhle halucinogenní nudu. ()

BlaXxer

Omračujúca atmosféra, ktorú ani neviem poriadne opísať robí tento film úplne odlišným od všetkých ostatných snímkov vojnového žánru...Myslím, že vždy keď budem počuť zvuk helikoptér spomeniem si na Apokalypsu. ()

Kratoc

Dle mého názoru nejlepší Coppolův film. Velká existencionální výpověď, která možná není tak technicky dotažená jako Četa, ale zasáhl mne daleko více. ()

Gagner

Zprvu jsem byl zklamán, jelikož jsem nevěděl, o čem tento film je a čekal jsem dávky akce a napalmu. Po pár dnech však musím dát za pravdu většině komentářům. Tento válečný film, co se týče existencionálních otázek, patří mezi ty nejlepší, jaké jsem kdy viděl, a kdyby nebylo, pro mě, přehnaného a natahovaného závěru, bylo by to i za plný počet. ()

Tochal

I kdyby ve filmu nebylo nic než wagnerovské surfování, dávám jasných pět hvězd - jenže ono je tam toho mnohem víc. Jakkoliv miluji Kubricka, jen Sheen zmítající se v zakrvácených prostěradlech nám toho o válce prozradí víc, než celá veleslavná a opěvovaná Ocelová vesta. Další z filmů, které se vyjadřují ke všemu, další z filmů, které člověk celistvě nepochopí ani na páté zhlédnutí. Ještě že jsem vraceč! ()

radekgfx

Snímek přímo oplývající skutečně hustou atmosférou. Z mého pohledu se stěžejní nosnou linkou filmu stává zejména první dějová část, která by se dala charakterizovat jako "hledání, nevědomí, nepoznání, očekávání, touha po spasení ..." V tomto ohledu mi právě tato část přijde jako dějově významnější. Marlon Brando (resp. Walter E. Kurtz) byl v tomto ohledu poněkud zklamáním a samotné putování, dá-li se to tak nazvat, Benjamina L. Willarda (Martin Sheen) bylo poutavější. Snímek mě ale zaujal i z jiného důvodu. Z mého pohledu je naprosto obdivuhodné, že se Francis Ford Coppola do tohoto snímku, a způsobu jakým byl zrealizovaný, vůbec pustil. Narážím tím hlavně na míru realističnosti a hlavně nesmírné technické a organizační náročnosti realizace. V této souvislosti si uvědomíte, jak naprosto falešně dnešní filmy vypadají a jak by nejspíše vypadala i Apokalypsa, kdyby se natáčela v této době. Tam, kde jste mohli za zvuku Wagnerovy Jízdy valkýr vidět desítku majestátně se vznášejících helikoptér, by dnes bylo zelené plátno a vše by bylo dotvořeno postprodukčně jako CGI. Už jenom proto by se dal film nazvat skutečně realistickým. Vše je ještě okořeněno dlouhými střihem nerušenými záběry, které na vašich ústech vyvolají nic než údiv nad tím, co právě vidíte. ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

10.01.2023

Opakuje se snad historie a nadělí nám legendární režisér Francis Ford Coppola (Kmotr) další Apokalypsu? Na takové soudy je asi brzy, pro tuto chvíli to ale vypadá, že produkce na vysněném projektu… (viac)