Napoleon Dynamit

• Česko Napoleon Dynamit (viac)

Napoleon Dynamit zasáhl vloni americkou nezávislou scénu. Přestože rozpočet filmu sotva dosáhl milionu dolarů, vydělal tento snímek minulý rok jen v USA přes 40 milionů dolarů. Tato komedie ze středoškolského prostředí amerického venkova mnohým připomene první filmy Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky a Černý Petr. Vrstevníci si z hlavního hrdiny jako z velkého "ucha" rádi utahují, ale on si v průběhu příběhu přes své často legrační vystupování získá diváky na svoji stranu. Komedie pro diváky, kteří se rádi hodně a nahlas smějí. (oficiálny text distribútora)

Mr.Roman

Divné je to správne slovo, ale v tom dobrom slova zmysle. Jon Heder je fenomenálny, príbeh je otrepaný, no poňatý takým štýlom, že chvíľami rozmýšľate ako to je všetko myslené. To mi až tak moc zrejmé nieje, no na tom, že som sa bavil výborne to nič nemení. Schválne si počkajte do konca titulkov, lebo prísť o Napoleona na koni by bola veľká škoda, jeden z jeho najlepších výstupov, nepochopiteľne schovaný tam, kde sa len málokto odváži.. ja pre istotu pretočím na koniec pri každom filme, našťastie. ()

kubas369

Komedie zrovna né, ale přesto nenudící a dosti připitomělej filmek, kterej jsem si z nějakýho neznámýho důvodu užíval ikdyž jsem se ani jednou nerozesmál. Za poslední dobu ten nejoriginálnější film, kterej jsem viděl. ()

jasa

Po prvém zhlédnutí před časem ***, po druhém přidávám jednu hvězdičku, takže ****. Nevím, čím mě to tak dostalo. Už se raději potřetí dívat nebudu, protože bych asi zase něco přidal... Je to celé tak divně ulítlé, vůbec to není komedie, ale trochu smutné rekviem nad uteklým mládím. Jenom ten konec je trochu podivný, asi jen proto, aby se dílko mohlo pyšnit i přídomkem romantické drama. ()

victt

Nudné, bez humoru proste o ničom! Išlo to absolútne mimo mňa. 1* dávam iba za to že som sa pár krát pousmial. Naozaj retardovaný film. ()

pomalonozka

Tento film je s prominutím tak debilní a tak unyle zvláštní, až dokáže na tváři vykouzlit několik výbuchů smíchu a zamilujete se do něho. Strýc, který si natáčí své "perfektní sportovní výkony" nebo už samotný Napoleon, který se po celý film tváří jako naprostý retard si svého diváka určitě získají. Za mě 80%. ()

Ravenous

Retardované osoby u mě budí spíše lítost. A tak navzdory nepopiratelné kvalitě snímku se z mé strany žádné záchvaty smíchu nekonaly. Nicméně, minimálně rozpačitý úsměv jsem si udržovala po celých bezmála 100 minut. Filmek je každopádně na svou dobu poměrně originální dílo, které mi karikaturním vyobrazením postav a jistou rozkouskovaností scén připomíná kreslené seriály z devadesátých let. Pozdější a dle mého názoru pošahanější Hessův snímek Divnej týpek mému smyslu pro humor naopak seděl perfektně. Třeba až si ND pustím ještě jednou, nějakou tu hvězdu ještě přidám... ()

Pete

Kolik už jsme viděli filmů ze střední kdesi v americké Buranově Lhotě? Napoleon se snaží být originální seč mu síly stačí, ale zvlášť vtipný, nebo chcete-li záměrně trapný, není pořádně nikdy. Ta absence jakéhokoliv ostnu, nebo i záporné postavy, je docela milá, brzy však začne nudit, a možná by zrovna v tomto případě pohohlo se nekorektně odvázat ve stylu Párty Hárd. Hlavní postava skutečně retardovaného, přesto pohodového teenagera je dobře napsaná i zahraná (skoro třicátníkem Hederem), chybí mi tu ale nějaký příběh, zápletka, či alespoň jednotící linie, která by spojila korálky jednotlivých epizodek (zřejmě z dětství tvůrců) v něco smysluplnějšího. ()

Fallout

Napoleon Dynamite není z jiného světa. Je spíše o běžném životě typického loosera, s jakým se mnoho z nás určitě setkalo, ať už ve třídě, nebo někde úplně jinde, navíc obohacený o zvláštní, leckdy rafinovaný humor a nadsázku. Když film pozvolna klouže příběhem, nedrží se takřka žádné hlavní dějové osy a nabízí pozornému divákovi roztomilý pohled do podivného světa hlavní postavy Napoleona, jeho stejně „postižených“ přátel Pedra a Deb, rodiných členů nevyjímaje (Pohled na babičku dovádějící se čtyřkolkou v písečných dunách dává tušit, že ujetost je v rodině Napoleonových zcela běžný jev). Prolínající se střety Napoleona s „normálním“ okolím jsou filmem doslova prolezlé, k ostřejšímu kontaktu však nikdy nedojde a spíše než pocit lítosti se dostavuje jemný úsměv na tváři, mnohdy i hlasitý smích a na samotném konci nezbyde nic jiného, než hlavnímu hrdinovi držet pěsti. ()

shaper

Tento druh humoru není pro každého. Přestože jsem na začátku byla šokována absurditou jak vzezření postav, tak i jejich chování, netrvalo to dlouho a na celou atmosféru filmu jsem si zvykla. Jedinečný snímek mě pobavil a přestože příběh nebyl nijak složitý ani originální, jeho pojetí a zpracování bylo dokonalé. Taneční scéna je legendární. ()

SEGATiK

Tento film, zdá se, buď milujete, nebo nenávidíte. Já ho miluju od začátku až do konce. Neskutečná jízda, která nemá hluchého místa, pokud je Vám humor po chuti. Totální feel good evergreen. ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

12.05.2018

Fotbal na islandské sopce, superhrdinové na dvou kontinentech, koňské závody na mongolských pláních, bláznivá cesta malých rockerů, boj proti pradávným obrům, retro dobrodružství malých únosců či… (viac)

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (viac)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi… (viac)