Napoleon Dynamit

• Česko Napoleon Dynamit (viac)

Napoleon Dynamit zasáhl vloni americkou nezávislou scénu. Přestože rozpočet filmu sotva dosáhl milionu dolarů, vydělal tento snímek minulý rok jen v USA přes 40 milionů dolarů. Tato komedie ze středoškolského prostředí amerického venkova mnohým připomene první filmy Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky a Černý Petr. Vrstevníci si z hlavního hrdiny jako z velkého "ucha" rádi utahují, ale on si v průběhu příběhu přes své často legrační vystupování získá diváky na svoji stranu. Komedie pro diváky, kteří se rádi hodně a nahlas smějí. (oficiálny text distribútora)

lister_dave

Jak prohlásil můj kamarád: „Film s větší koncentrací blbečků jsem nikdy předtím neviděl.“ Napoleon Dynamite žije ve svém vlastním světě plném jednorožců, ligerů (kříženec lva a tygra, který opravdu existuje!) a speciálních vlastností (nunchuck skills, bow hunting skills, computer hacking skills). Tento film však není jenom o něm. Další výrazné postavy jsou například bratr Kip, strýček Rico, kamarádka Deb, mexický student Pedro Sanchez nebo nebojácný Rex vyučující svoje Rex Kwan Do. Pokud přijmete tak trochu jiné pojetí komedie, budete se královsky bavit. Pro někoho je Napoleon Dynamite kultem, pro jiné podivným béčkovým filmem a tak to má asi u nezávislých snímků být. ()

jopal

Hmm, som vahal ci to dopozeram, ale kedze nezvyknem pozerat 2 filmy za vecer, som to nejako dotrpel. Budem uz na takyto druh "humoru" stary". ()

wray

Napoleon Dynamite som chcel vidiet, pretoze to ma na internete status kultoveho filmu. (vraj) vela super hlasok, (vraj) velmi zabavne, (vraj) svieze a originalne. Mozno aj to bol problem - ze som od toho cakal ine, a tak bolo zvlastne to co prislo. Napoleon Dynamite je proste divny film pre MTV generaciu. Ano je to vtipne ale - najma divne. Ma to pribeh ale - je to v podstatne tak isto nudne ako miesto kde sa to odohrava (americky zapadakov), a mrzi ma to ale naozaj ziadne kultove hlasky v tom filme neboli :/ Nemozem povedat ze to bolo uplne zle - nie, je to komedia, isto si najde svojich priaznivcov, a hej - bolo to aj originalne, ale - najma divne :) Ak som vas teda neodradil - tak v podstate moze byt. ()

Idoviren

Mlhavě si pamatuju, jak sem jako malá viděla Napoleona, tehdy ještě na VHS z videopůjčovny a zapamatovala si jen jeho pád na kole. Jenže nedávno jsem viděla Napoleona znova a chci si zapamatovat mnohem víc. Charakteristické Napoleonovy pohyby, jeho řeč a sněhule. Pokusím se do svého slovníku začlenit "Gosh!". Líbí se mi jak je to celé divné, když nemusí dávat smysl čokoláda, tak proč by měl Napoleon. V tomhle filmu jsou všichni ujetí a všechno je tam tak trochu na hlavu, ale to je na něm tak super. Volím Pedra! Gosh!!!... ()

PavHer

Nezávislé filmy můžu. Tenhle je ale tak divný, až je nádherný. Naprosto absurdní postava Napoleonova bratra se jen tak v nějakém filmu nevidí. Napoleon sám o sobě je ztělesnění tragéda a jeho vzezření i hlášky nemají chybu. "Džííízzz..." ()

mess

Hehe, nebola to najlepsia komedia co som videl, ale jon Heder ma naozaj talent na hranie zaostalych teenegerov a naprostych looserov. 3* za jeho presvedcive stvarnenie ()

Marllone

Tento film jsem dokonale nepochopil. Už jen proto je naprosto úžasný. Četl jsem všude komentáře, že je to sranda až k zalknutí, ale já jsem se za celý film ani nepousmál. Zřejmě je to film k smíchu, pokud vám přijde k smíchu retardace, imbecilita. To se potom nasmějete. Já jsem tímto filmem ale nadšený ne kvůli tomu, jak je (má být) vtipný, ale jak je vybudovaný. Celý film je retardovaný, celý Napoleonův svět je dokonale imbecilní, všechny postavy, Napoleon, jeho bratr a bratrova milenka, strejček, spolužáci na škole, věci, každý patník, každá kulisa je naprosto mimo, dementní. Nemyslím to jako hanlivé označení. Všechno je v tomhle filmu jiné, naprosto vzdálené od našeho světa. Jednoduše je to pohled do úplně jiného světa, kde lidé chápají a chovají se úplně jinak, než nám přijde normální. A to je geniální. Neexistuje v ní také žádná vyloženě záporná postava, to se tak často ve filmu nevidí. Vše je završeno legendárním tancem hlavního hrdiny, který prostě miluju. A na konci to také vypadá, že ten jejich svět je přeci jen trochu jako náš, tedy spíš, takový jaký ho známe my z pohádek. Vote for Pedro! ()

luckylittl

Nejoblíbenější film mojí ženy. Je to jeden z kategorie "where nothing in particular is going on", tzn. nic se tam v podstatě neděje, ale film má zvláštní kouzlo a něčím nadchne. Jon Heder úžasně zahrál roli totálně flegmatického středoškoláka a některé jeho hlášky jsou téměř kultovní. Tento film mohu doporučit, ale vězte, že ne každému se bude líbit. ()

Mangus

Zvláštny film, ale určitým spôsobom mi učaroval. Zaujímavé zameranie na maličkosti, na veci, ktoré človeka až tak neberú, ďalej zobrazenie vidieku v USA a ľudí, ktorí tam žijú. A hlavne, bolo to celé dosť strelené. P.S. počkajte na koniec záverečných titulkov. 8/10 ()

npZHALYkz

Ujetina ujetá. Ale stejně vtipná a to takovým tím způsobem, jak člověk na začátku přejde do dementního úsměvu a škleb ho opustí až po 82 minutách. ()

ragtime

Hodnotil som cca 20 hodín po zhliadnutí, čo filmu hodne prospelo. Sledujeme vlastne krátky časový úsek v živote jedného totálneho mimoňa a jeho okolia. A to je na tom filme veľmi podstatné. Všetky okolité postavičky sú neskutočné. Kip, Ric, Deb a Pedro, to je kapitola sama o sebe. Moje hodnotenie by ostalo niekde medzi 80 a 90 percentami, ale posledných 10 minút predčí všetko a Napoleon Dynamite si zaslúži stovečku :) ()

macoslavek

in love with uncle rico :D ..rex kwon do a napoleonova taneční scéna, to jsou dva hlavní důvody, proč si tenhle úchylný kousek pustit.. dobrá komedie. ()

P@\/EL

Tento film je taková přehlídka všemožných exotů a pošuků, až jsem se divil, kde vzali tolik herců, kteří by to takhle zahráli. Od filmu nečekejte salvy smíchu, nicméně několik vtipných okamžiků se zde najde a jak už jsem naznačil, tak o směšné, zároveň komicky retardované a nesympatické postavy není nouze. Děj je dost nevýrazný, takový jakoby nijaký, na druhou stranu díky jakési neotřelosti je poměrně zajímavý a rozhodně se nedá říct, že by nudil. ()

Pythonator

Asi bude jiné rasy, protože tento humor mi přijde z jiné galaxie. Celou dobu je to sice úsměvné, ale že bych se něčemu opravdu zasmál... to ani hovno. Po pár minutách sledování dvou blbů, kteří neustále čumí doblba s otevřenou papulí jako dva retardi, vás to nutně musí začít buďto nudit, nebo srát. Leda byste se rádi posmívali dementům. ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

12.05.2018

Fotbal na islandské sopce, superhrdinové na dvou kontinentech, koňské závody na mongolských pláních, bláznivá cesta malých rockerů, boj proti pradávným obrům, retro dobrodružství malých únosců či… (viac)

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (viac)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi… (viac)