Mít za rodiče přerostlé, nenapravitelné hippies, to jednoho poznamená na celý život. Už to jméno, s nímž jej vypustili do světa! Nebo dívčí šatičky, v nichž malého chlapce přivede matka první den do školy, aby tak "nabourali vžité představy o sexualitě"... Žádný div, že celá další léta, poznamenaná šikanou, výsměchem a pohrdáním spolužáků se pro Placida stanou jedním velkým utrpením. Ještě že je tu Gemma s IQ na hranici geniality, kamarádka nejvěrnější, která dovede ocenit jeho pravé já. Jeho skvělé nápady, jeho inteligenci a vtip. Jenže co je to všechno platné, když svět přeje normálu, průměru. A kdo v něm chce uspět, nesmí se vymykat. V žádném směru... Ztřeštěnou komedii o mládenci, pracně hledajícím své pravé místo v životě, natočil Tony McNamara podle své vlastní divadelní hry. V titulní roli se českému divákovi představí Ben Lee, zpěvák, který svou úspěšnou hudební dráhu začal v pouhých patnácti letech a pro něhož je tento film hereckým debutem. Do dalších rolí ovšem obsadil režisér zkušené herecké matadory, z nichž vynikají především Miranda Richardsonová a Garry McDonald v půvabných kreacích Placidových ujetých rodičů. Snímek získal řadu australských filmových cen nejen od kritiků, ale i od diváků (na MFF v Melbourne byl např. označen za nejlepší celovečerní film). (Видео Элемент)

IQ Tiqe

Proč? Rose Byrne, komeide, slušný hodnocení. Dojem? Rozpačitý, ale pozitiva: nerd Rose Byrne, přirozený jazyk (R), a koneckonců to nebylo špatné zamyšlení o tom, co se životem. Loser se po matuře snaží udělat něco se životem, aby zapadnul a už ho nešikanovali. A to samo o sobě je dost poučný. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 6 | hudba 3 | humor 3 | akce 1 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5 ()

jiri.twist

Ani dvě odsuzující odpadní recenze přede mnou na GT mě neodradily se na film kouknout. Vyzbrojil jsem se trpělivostí a překousl začátek filmu, ve kterém gay složka nehraje hlavní roli. A i když nejsem příznivec přiblblin typu sitcom, tak potom to už jaksi šlo, docvaklo mi, o co go ... A souhlasím s názorem, že lidé z davu se mohou dívat na člověka, který se odlišuje, s despektem. Že odlišnost je jedním z nejhorších "zločinů", odlišnost se trestá .... A pokud se dívám na film tímto úhlem pohledu, poberu tu recesi námětu, herců i režiséra, nadhled, tak se mi z toho vyloupl originální snímek obdařený mnohdy nejen vtipem, ale i velmi solidním a sympatickým podáním hlavního hrdiny i ostatních postav kolem něj ... 7978 ()

kareen

Moc příjemný filmeček hlavně o tom, že když už se svou osobností nezapadáte do světa "normálních" lidí, nemá cenu snažit se přizpůsobit šedivému průměru i když si myslíte, že vám to usnadní život a ještě k tomu získáte holku svých snů. Zvlášť, když jste ve své podstatě vlastně ohromně zajímavý člověk a ta dívka jakbysmet...Snímek je obdařen mnoha vtipnými momenty a i když někdy tempo vyprávění trochu zvolnilo, plně mi to vynahradila hlavní dvojice - už dlouho jsem v poslední době neviděla tak roztomilý a správně ulítlý pár, jako právě Placida a Gemmu. ()

Skip

Je skvělé, že někdo umí o dospívání a hledání místa v životě natočit také film, který není jen zasmušilý, depresivní nebo plný nepochopení ze strany rodičů a bouření se ze strany adolescentů. Posledně jmenované, nepochopení/bouření se, je i v tomto filmu, ale celé je to pojaté s notnou dávkou inteligentního humoru a já už jsem se docela dlouho takhle skvěle nepobavil. ()

svik

Nemůžu si pomoci, ale tento snímek je snad největším uvolněním ve světě filmu pro mě za poslední měsíc. Narazil jsem na tenhle úžas, když jsem přepínal knály a najednou mne zaujala jedna z úvodních scének, která byla objasněna až k samotnému závěru filmu. Naprosto dokonalý scénář, který se vznášel a místy hluboko padal do kontextu prostředí. Na jedné straně nepokořená vzájemná láska, na straně druhé mladý snílek s všestranými nápady a na straně třetí realita života...od které se snaží všichni utéci jako Prokletí bástníci. Oddechovka se vším co se mi líbí. Doufám že řežisér nezůstane pouze u tohoto Rebela. ()