Sám doma

• Česko Sám doma (viac)

Zabudnuté dieťa bráni prázdny dom pred dvoma lupičmi.
"Mám pocit, že sme doma nechali niečo dôležité," povie pani Kate McCallisterová manželovi Petrovi na palube lietadla smerujúceho cez Atlantik do Paríža, keď sa na vianočnú dovolenku balili v obrovskom strese a nervozite. To ešte netuší, že to, čo doma zabudli, je najmladší člen ich početnej rodiny, Kevin. Chlapčenská radosť z neočakávanej slobody sa veľmi rýchlo zmení na príjemné vzrušenie - Kevin musí brániť dom svojich rodičov proti dvom nepríjemným votrelcom - zlodejom Harrymu a Marvovi. A hoci si dospeláci myslia, že taký malý chlapec proti nim nič nezmôže, škaredo sa mýlia! (TV JOJ)

Igi155

Kto tento film nevidel tak by tu nemal mať účet.Síce ma nejaké chybičky ale skoro vôbec to nepocítite.Film má tiež nejaký humor ale niekedy je trápny alebo keď film pozeráte druhý krát tak sa nezasmejete.Ale aj tak si tento film každé vianoce nenechám ujist. 75% ()

Krastom

Bez prvního dílu Sám doma bych si už ani neuměl představit vánoce. Jako malý kluk jsem tuto rodinnou komedii miloval a nyní je pro mě důležitá k navození té správné vánoční atmosféry. Byl jsem vždy u vytržení, jak Kevin dokázal Harryho a Marva vyřídil za pomoci svého vlastního plánu bitvy. Nikdy nezapomenu na legendární hlášky z filmu, kterých je tam opravdu hodně. Sám doma pro mě asi nemá slabé místo a nedivím se, že měl po celém světě tak velký úspěch. ()

PaKo1980

Tak samozřejmě že teď v pokročilejším věku už to není jako to bývalo, ale dobře si pamatuju jak jsem se jako kluk u tohohle filmu řezal prakticky od začátku do konce. A myslím že moje děti se jednou taky budou řezat, protože jako rodinná komedie prostě best! ()

Oxytocin

Jako malý kluk jsem to viděl několikrát pořád dokola a i v tom věku jsem obdivoval výkon M.Culkina, jak dokáže bez jakékoliv bázně a ostychu předvádět prvotřídní výkon kluka, který je zapomenut doma sám. Skvělé. "Harry, jdu do baráku!!! :))) ()

m.a.rtin

Když jsem byl malý, líbil se mi tento film prostě proto, že malý kluk dokázal dvěma zlodějíčkům pěkně nakopat prdel :-D. Nejvíc se mi tehdy líbila samozřejmě závěrečná třetina filmu. Čím jsem starší, tím víc si ale všímám i těch detailů všude okolo, skvělých hlášek, výborného soundtracku, starobyle znějícího dabingu, a ta závěrečná třetina mi přijde paradoxně už mírně nudná. Nad jiným než pětihvězdičkovým hodnocením jsem ale neuvažoval ani na okamžik... ()

Marrakech86

Vánoce si nedokážu představit bez tohoto filmu :) rozebírat, co je na tomto filmu nejlepší nemá cenu, protože to každý snad musel někdy vidět. škoda, že už takové filmy nenatáčí. ()

Votysss

Film, který vás nikdy neomrzí. Tradičně se na něj dívám každé vánoce a na rozdíl od jiných "vánočních odrhovaček" mě tento vždy znovu pobaví a zlepší mnohdy hektickou vánoční náladu. Film není zkrátka jen pro děti, ale pro každého, kdo má dobrý smysl pro humor a miluje klasiku. ()

Rogue_One

Po nesčetných opakováních mám alergii na dva dětské herce: M. Culkina a T. Holého. Kdybych to psal před 10 lety, bylo by to možná o malinko víc, přece jen Chris Columbus není žádný béčkový režisér. ()

Kourbezohne

Dokonalá klasika. Nejlepší vánoční film (i s druhým dílem). Naprostá originálnost. Kevin, jeho familie i dvojice záporáků jsou naprosto vynikající a navodí tu pravou vánoční atmosféru. Zajímavost - když matka Kevina čeká na letišti a rozmlouvá s tím kdo vydává lístky, tak ve frontě přímo za ní čeká vousatý muž, dle indicií a hlavně fyzickou podobností se jedná o ,,posmrtného" Elvise Presleyho. ()

Kinepa

Po dlouhé době jsem viděl tento film, který jsem poprvé pustil svým dětem. Pro mě jedna z nejlepších komedií všech dob. ()

Fiffty

Perfektná vianočná klasika bez ktorej si neviem vianoce ani predstaviť a za tie roky ma to stále neomrzelo. Asi jediný film ktorý dokážem pozerať stále dookola. Kevin je proste hviezda a je škoda, že tak skoro zhasla, ale zanechal za sebou kultovný film. Tomuto film nemám ani čo vytknúť pretože je pre mňa dokonalý, celkový príbeh a samotný boj Kevina so skvelými hercami, ktorí stvárnili mokrých banditov proste nemá chybu. ()

Rangifer

Klasika která k Vánocům nesmí chybět stejně jako kapr, cukroví, Kofola, a vánoční stromeček. Tuhle okoukanou komedii si nikdy nenechám ujít. Nezapomenutelné hlášky, skvělý námět, skvělý český dabing, Culkin který si k drogám ještě nepřičichnul a dva vykutálení zlodějíčci čelící brutálním nástrahám. Už je to staré, ale koukám se na to rád. Co k tomu dál říct? Snad jen: " KEVINE!!! CO JSI VYVÁDĚL V MÝM POKOJI?!!!" ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Koukni se, cos proved, ty otrapo jeden!" Mokrý banditi versus prcek Macaulay Culkin. "Harry, jdu do baráku!" Je to nejlepší film s vánoční tématikou, který nesmí na Vánoce chybět. - 100%. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (viac)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (viac)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (viac)