Royal Tenenbaum a jeho žena Etheline vychovávají dva vlastní syny a adoptovanou dceru. Všechny děti jsou velice nadané, při troše nadsázky by se dalo říci geniální. Jednoho dne však Royal, gurmán života a milovník žen, rodinu opustí, což jak se později ukáže, poznamená jeho potomky víc, než by si kdo myslel. Uplyne dvacet let, Etheline se chce vdávat za dlouholetého přítele rodiny, dcera Margot se rozchází se svým manželem a vrací se do rodného domu, podobně jako její ovdovělý bratr Chas se svými dvěma malými syny, o které se panicky bojí (jeho manželka tragicky zahynula). A najednou se objeví na scéně zestárlý Royal, který rozházel všechny peníze a vzal by zavděk i chladnoucím rodinným krbem. Nikdo ho nevítá s nadšením, ale když prozradí, že je těžce nemocný, rodina se nad ním slituje. Z dalekých cest se vrací domů i další syn Ritchie a tak jsou všichni zase pohromadě pod jednou střechou. Jenže každý si nese v sobě traumata svého života, dětské vzpomínky i minulé vztahy a celá ta rodinná pospolitost se začíná proklatě komplikovat. Napovrch vyplouvají skutečnosti, o nichž nikdo neměl odvahu mluvit... Inteligentní, svěží a vtipná komedie o složitosti rodinných vztahů a síle rodinných vazeb s výborným Genem Hackmanem (Zlatý glóbus) v hlavní roli a hvězdným obsazením dalších postav byla kritiky prestižního listu New York Times označena jako nejlepší film loňského roku. (oficiálny text distribútora)

Aniki

Jedním slovem kravina, jenže né kravina úplně obyčejná. Bláznivá jízda především pro Hackmana, Hustonovou, Luke Wilsona a Paltrowovou. Krásně odtažité charaktery hlavních postav, nabízejících na oko bezemočnost ala Johnny Deep v Karlíkovi a továrně na čokoládu nebo Střihorukém Edwardovi. Chlad, podivnost, nesmyslné události a krásně pitomě čtený průvodní komentář. Nenudil jsem se ani na chvíli a můj obdiv má tedy rozhodně výše zmíněná Anjelica Huston, vskutku osobitá a přitažlivá žena. Na víc než na průměr tento scénář ale nedosáhl. ()

Alex_01

Vadí mi na tom spousta věcí: mizanscéná je divná, levná, bižutérní, cirkusová, divadelní pódium (mám z ní divný pocit prostě); vztahy mezi desíti (nebo kolika) hlavními postavami nejsou dobře vystavěné (jediná vyjímka otec a syn v teplákovce); film je až moc knižní - to je nuda; vše je až moc mechanicky a zkratkovitě podané (zkratky mi přitom nevadí-jsem divák nové doby ale s mírou prosím), vše jakoby odplynulo a ve mě to nic nezanechalo, většina filmu je tak chladný matematicky propočítaný artefakt bez hloubky. Vidět film má smysl díky 1:06:40 - 1:08:20, to má šťávu! Zbytek můžete s klidem vypnout a zahodit. ()

Mrxyz

Originalne pojata komedie, ktere vevodi zejmena skvele herecke vykony. Scenaristicky celkem napadite, rezie taky pomerne promyslena - dej probiha velmi plynule a navic opravdu zabavne. Narocny kritik muze filmu vytknout nektere detaily, napr. castecnou episodicnost deje nebo urcitou zanrovou nevyhranenost (nedotazeny styl crazy komedie?), nicmene jako celek film drzi obstojne pohromade a divak se z meho pohledu nenudi. ()

david666

Ne, potrzuji, že ze mě opravdu nebude fanda W. Andersona. U tohoto filmu dávám bod navíc za herecké obsazení, které mě udrželo opbrazovky aniž bych film vyplnul. Tomuto humoru nerozumím. ()

confuoco

Osobitá komédia vo veľmi detailnom a precíznom prevedení. Vizuálno-hudobná stránka je lahôdkou. Ako sa dá zistiť i z tunajšieho rozpoluplného hodnotenia, štýlom rozprávania a humoru nesadne každému, avšak mňa ako priaznivca tragikomiky a absurdného humoru mimoriadne potešila. Patrí medzi diela, počas ktorých som sa možno ani raz nahlas nezasmial, ale vo vnútri som sa bavil na každej minúte, a to je podľa mňa výsada tých najkvalitnejších komédií. Škoda zbytočne prekombinovaného scénara v záverečnej tretine. ()

whimsy

Skvelá oddychová záležitosť, ktorá sa dá doporučiť kedykoľvek a komukoľvek. Voziť sa na zadnom stupienku smetiarskeho auta a počúvať soundtrack k tomuto filmu = užívať si život :-) ()

BarVo

Nie je to druh komédie, pri ktorej sa celý čas natriasate rehotom a trieskate po kolenách, čo ale neznamená, že nie dobrá. Podľa mňa úchylne dokonalá. Ja pri Andersonovi ani pod 4 hviezdy nejdem, mne absolútne sadol, takže tunajšie výtky nechápem. A počuť po rokoch vo filme Velvet Underground, tak to je fascinujúce retro. A keď o tom tak teraz rozmýšľam, pridám aj poslednú hviezdu. Za tú Nico. ()

girasollle

Pokud sdílíte Andersonovský smysl pro humor, je Taková zvláštní rodinka pro vás to pravé. Vše opět skvěle do detailu zpracované. Teplákovky vedou! :D ()

petronela86

Prostě Wes Anderson. Můj oblíbenec. Ovšem ze všech filmů, co jsem od něj viděla mě tenhle nadchnul nejmíň. A víc bych to asi nekomentovala :-) ()

juliot

Wes Anderson ma svuj styl je ojedinělej, novej, neokoukanej a styl humoru nesedne kazdymu, ale ja se smal prakticky celej film, i kdyz si podrezaval zily. ()

tomino28

Wes Anderson je opravdu nekonvenční režisér, který rozhodně nedělá filmy pro každého. Některé jeho kousky se mi líbí víc, některé míň, ale nejsem si jistý, jestli budu vůbec někdy schopen docenit jeho tvorbu naplno. Musí se mu ale nechat, že jeho filmy jsou nezaměnitelné, a kdo už od něj pár kousků viděl, tak je mezi ostatními bezpečně pozná. V tomto případě vybral skutečnou hereckou smetánku a k tomu pěkný soundtrack, ale jako celek mě film nechal překvapivě chladným. ()

Franki69

Mile šíleně švihlá rodinka Tenenbaumových...byla to radost koukat na sousedy rodiny Garpových. Vyloženě jsem si užil Gena Hackmana, táhne celý film. Vyloženě v popředí pro mne byli Anjelica Houston a Danny Glover s bílým afrem. Scénaristé (režisér a jedna z hlavních rolí) dali dohromady tak spletitý příběh, že je podezřívám z toho, že při jeho psaní shulili jednodenní spotřebu travky pro celé Los Angeles. A byla to paráda! Film není zrovna oddechovka, ale nebere se smrtelně vážně...absurdní situace a dialogy od začátku do konce, v podstatě smršť místy až dada skečů...Výborný a doporučuju s 80%. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson a superhvězdná parta

Wes Anderson a superhvězdná parta

30.12.2012

Letošním Až vyjde měsíc přesvědčil nejen oddané fanoušky svého jedinečného stylu a navíc si připsal svůj druhý nejúspěšnější film po Takové zvláštní rodince. Není divu, že jeho novinka nazvaná The… (viac)