Tetovanie. Vyholená hlava. Chodiaca reklama proti autoritám. Prvé písmeno svojho krstného mena má vytetované na krku trikrát všetkými mysliteľnými spôsobmi. Xander Cage (Vin Diesel) je xXx. Živí sa internetovou distribúciou svojich šokujúcich kaskadérskych kúskov, či už ide o zoskok padákom z kradnutého auta, ktoré vo výške 700 stôp zíde z mosta, alebo o iné aktivity, ktoré sú zárukou vysokej hladiny adrenalínu či blízkej smrti. Xander má vo svojom okolí mnoho priateľov a obdivovateľov, zahrávajúcich sa so smrťou. Po jednom z mnohých stretov so zákonom ho však čaká dosiaľ najväčší životný zvrat. Netuší, že sa oňho zaujíma Augustus Gibbons (Samuel L. Jackson), ostrieľaný agent NSA, ktorý je i navzdory svojim šedinám stále odhodlaným bojovníkom za Ameriku. Gibbons a NSA čelia beznádejnej situácii - ich tajného agenta vo vzdialenej Prahe zabila skupina veľmi nebezpečných recidivistov, vedená bývalým veliteľom ruskej armády Yorgim (Marton Csokas) a jeho krásnou riaditeľkou Yelenou (Asia Argento), operujúca pod menom Anarchy 99. Gibbons potrebuje nájsť muža, ktorý by bol schopný zabrániť Anarchy 99 v zničení sveta a odhaliť, aká nebezpečná je ich hra v skutočnosti. A práve Xander je vďaka svojim fyzickým schopnostiam a odlišnej povahe ideálnym kandidátom. Gibbons je pripravený Xandera podrobiť sérii najnáročnejších testov, aby sa presvedčil, že je pre túto úlohu tým pravým mužom. Podľa jeho názoru sa môže zmeniť každý - i pokiaľ ide o takého človeka, ako je Xander. Ten je čoskoro donútený, aby nové zamestnanie prijal a s ním aj novú identitu: Agent Xander Cage s krycím menom xXx... (TV Markíza)

Ravi

Nafouknutý, prostoduchý film a jednoduchý děj, ve kterém se autoři snaží zapůsobit kvaziklaďasem Dieselem a ještě více kvazizáporákem. Ale akční scény přinesly pár novinek a střih se mi na akční film taky nezvykle líbil. Celkově je to horší béčko, ale koukatelní. Dávám 35% = 2/5 ()

Autogram

Adrenalínový zážitok dosiahnu v tomto filme asi len zo sklamania tí, čo čakajú dobrú akčnú jazdu a namiesto nej dostanú nereálnu dopletenú hlúposť, smiešnych ruských agentov a geniálneho amerického svalovca. Vin Diesel tak pre mňa stále zostáva hercom jediného dobrého filmu. ()

Guzo

Viděl jsem to po mnoha letech znovu a je to pořád akční pecka (jen musíte nechat mozek doma a hlavně moc nepřemýšlet, jestli by daný kaskadérský kousek byl opravdu možný). Vin Diesel je tu za borce, pražské lokace film hezky oživují a soundtrack to celé skvěle doplňuje. 7/10 ()

prasacimor

Neohrozený Vin Diesel spustí výbušninami lavínu. Ok. Nezničiteľný Vin Diesel uteka pred lavínou na snowborde. No... Nepolapiteľný Vin Diesel sa zachráni pred lavínou vďaka stožiaru, čakajúceho len naňho. Uhm...No ale hory väčšie ako Alpy pol hodiny po prúde rieky od Prahy! Tak co je moc to je moc pšátelé. ()

P1tr

Vin Diesel v jednom ze svých lepších filmů, který si nehraje na nic chytrého a soustředí se pouze na akci a na efekt. A to mu jde slušně. ()

ssfan

Tento film se skutečně Vinu Dieselovi vůbec nepovedl. Až na jízdu ve ferrari a seskok padákem, mně film vůbec nezaujal. Jedná se pouze o podprůměrný akční film, který je téměř ztráta času sledovat. 35% ()

IMPAIRED

Mirek Dušín po Americku. Zamyslete se nad tím a zjistíte že je to přesně tak. Hlášky, charakter, takhle by vypadal, kdyby se foglar narodil v USA.. ()

spikey1

ne... ne... ne... a ne... takovouhle slátaninu jsem dlouho neviděl... dvě hvězdičky za pár fajn herců a Vašuta jako šéfa policie:)))) jinak to je mrtvý... nudný a to vznášedlo je strašně ošklivý ()

manonfire odpad!

Tohle je přesně ten nejučebnicovatější způsob, jak opravdu ne.e! Áčkově se tvářící céčkovost, jenž se ve své nabubřelosti bere smrtelně vážně a Diesel s padákem nad Karlovým mostem. ...tomu se myslím dneska říká cool, že jo? Tak to potom nemám rád slovo cool. 10% ()

Jello Biafra

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov z obdobia kedy som mal nejakých 10 rokov. V kine som síce tento akčňák v dobe uvedenia prešvihol, ale neskôr som si ho zohnal na VHS z požičovne a skvele som sa pri pozeraní bavil. Vin Diesel sa predstavuje v úlohe tajného agenta, ktorý má za úlohu zastaviť gang bývalých vojakov Specnazu, ktorí sa rozhodli bombardovať európske veľkomestá (počínaje Prahou) chemickými zbraňami. Zábavná akčná oddychovka, ktorú si kedykoľvek rád pripomeniem. ()

mozkomor

Nehorázná ubohost, která se očividně snaží být ultracool verzí Jamese Bonda, ale není ani cool ani zábavná a akce to taky zrovna nevytrhne. Nakonec mě nejvíc pobavilo zacházení s českými reáliemi - Vranovský zámek ležící na úpatí Alp kousek od Prahy. se nevidí každý den. Na druhou stranu začátek je docela povedený a za něj dávam druhou hvězdičku. Jinak raději ruce pryč. ()

ZkuKol

* Marku Vašutovi za debilně přátelský úsměv, ze které ho je jasně vidět, že si velmi dobře uvědomuje do čeho to zase vlezl. Robe Cohene už mě netrap! ()

Rousse

Ano přiznám se, že když jsem viděla herecké obsazení (Asia Argento, S. L. Jackson, Danny Trejo a hlavne Rammstein), tak mě to hodně navnadilo. Úvodní tóny mě notoricky známé Feuer Frei a záběry z koncertu Rammstein (které mě přenesly o 3 roky zpět do Ostravské ČEZ arény) mě naladily ještě o 2 třídy výš... No ale pak to teda přišlo. Co? No ta hrůza a běs, která na mě padla hned v následujících scénách po koncertu. Proč mi některé scény přišly tak okatě studiové (přestřelka s vrtulníky při přijímacím testu)? Proč mi některé scény přišly trapné ("jak se jmenuješ?" "Jmenuju se Ivan" "A ty?" "Taky Ivan" - jasně vždyť Ivan je typicky české jméno, které tu všichni s láskou masově dávají svým dětem:-)? A proč mi většina scén přišla naprosto ujetá a víc než přitažená za vlasy? No nedá se svítit - tenhle kósek mi prostě vážně nesedl - naštěstí ta nevolnost nebyla až tak velká, takže si 2 hvězdy určitě zaslouží - kdyby už jen za ty úžasné Rammstein! ()

G.W.Bush

Na doporučení zdejších komentátorů jsem si kvůli tomuto filmu mozek nezapínal. Při koukání na tuto pecku jsem si uvědomil, že tak učinil i kompletní autorský tým, který asi zbytečným přemýšlením nechtěl zaskočit skotačícího hnědého plešouna. ()

Lencha

No, zas tak strašný to nebylo. Takovej jednoduchej akčňák. Hvězdy za Vina, kterýho mám docela ráda a za záběry z ČR:-) ()

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Diesel chystá další xXx

Diesel chystá další xXx

24.08.2015

První xXx si určitě pamatujete. Akčňák z roku 2002, ve kterém FBI naverbuje milovníka extrémních sportů a pošle ho do Prahy, aby tu jezdil na táce po schodech v Nerudově ulici, měl velký úspěch. Vin… (viac)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (viac)

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění

08.09.2009

Steven Soderbergh si asi umínil, že dotáhne do Hollywoodu co nejvíce holek z „jiných odvětví“. Zkusil to s pornohvězdou Sashou Grey v experimentálním The Girlfriend Experience, teď půjde divácky… (viac)