Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiálny text distribútora)

Aargh

Na tomhle filmu jsem něco strašlivě důležitého nepochopil. Zůstalo jen americké country, nanicovatá atmosféra 30. let a hlavně nuda. Vtipné mi to nepřišlo ani trochu. Radši si pustím znovu Fargo. ()

eye candy

Pete: I've always wondered, what's the devil look like? McGill: Well, there are all manner of lesser imps and demons, Pete, but the great Satan hisself is red and scaly with a bifurcated tail, and he carries a hay fork. ()

Decker

Na Coeny docela slabsi kousek (ty nejslabsi ale teprve prisly), avsak stale velmi zabavny a "coenovskym" humorem nabity snimek, ktery me docela pobavil a rozesmal (zvlaste Clooney s jeho pomadou anebo sileny bankovni lupic strilejici do krav). Bohuzel geniality predchoziho Lebowskiho nedosahuje ani z poloviny a tak se v mych ocich jedna o zklamani asi jako kdyz spickovy sprinter nahle zabehne stovku za 20 sekund. ()

Wallas

Old-schoolová road movie s výbornou hudbou. Velice jemný a nenápadný film bratří Coenů se staví na přední příčky jejich tvorby. Tenhle film má prostě svůj nezaměnitelný styl - buď se vám líbí a berete to, nebo znechuceně odcházíte spravit si chut Lebowskim. ()

LeoH

Lidský hlas, to je přece síla! Tenhle film na ní stojí cca. z poloviny. A když si slepý majitel „plechovky, do které se zpívá“, uznale pobrukuje do taktu, když Michael Badalucco v manické fázi své psychózy skotačí na elektrické křeslo stejně radostně, jako předtím trhal rekordy ve vykrádání bank, když uprostřed Clooneyho ateistického proslovu najednou kráva z proroctví stojí na střeše a psací stůl se vynořuje z hlubin s nejzvukomalebnějším žbluňknutím v dějinách filmové ruchařiny, když odjíží delfská drezína a barvy zase blednou, a předtím, mezitím a pak ještě asi dvacet nebo padesát dalších když – to vše je čistá filmová radost. Mí nejmilejší Coeni, kteří s každým dalším zhlédnutím jen získávají. ()

jedna_vrana

Film pozretý druhýkrát s odstupom niekoľkých rokov. Výsledok je taký, že pobavil oveľa viac ako prvý zážitok. Dokonca moje skromné konštatovanie, nebude toto najlepšia Clooneyho rola? Niekoľko skvelých gagov, nie však v štýle lacného a násilného humoru, momentov smutno-veselých, mnohých absurdít v deji. Hneď v úvode filmu: Delmar O'Donnell: Pracuješ na železnici, grandpa? Slepec: „Nepracujem pre nikoho.“ Delmar O'Donnell: „Máte ale meno, však?“ Slepec: „Nemám meno.“ Ulysses Everett McGill: „No, a to môže byť dôvod, prečo ste mali ťažkosti nájsť si prácu“. Atmosféru filmu dopĺňa „mississipský“ prízvuk a hudba na pozadí a v popredí. Miestami máte pocit, akoby ste počuli prehrávanie filmu z celuloidového pásu a naozaj pochádzal z 30tych rokov. Jednoducho to stálo za to! ()

plechulka

Co se týče story, je to pro mne tak 3,5 - od Coenů se mi většina filmů líbí víc - ale ta úžasná muzika (a hlavně ústřední píseň "Kluků od Syslí řeky") to zhoupla k vyššímu hodnocení ()

arbitr

Kdo neviděl neuvěří. Na tento film si je třeba udělat vlastní názor. Coenovci jsou mými oblíbenci (neskrývám) a George Clooney (ten ne) v roli v jaké jsem ho do té doby neviděl. Bláznivá kombinace, ze které se vyklubala bláznivá komedie s nádechy černého humoru (jaké překvapení ;-). Scénář filmu jednoduchý, ve filmu již vícekrát použitý - trestanci na útěku - navíc jak vyplývá z názvu bratři (no že by si byli nějak podobní). Kromě skvělé zábavy je tady ještě jedna možnost pro ty kdo rádi country music. Chytlavé melodie, které i když si je pustíte bez filmu (na CD) vybaví vám příslušnou scénu, kterou doprovázely a umocní tak hudební zážitek o úsměv na rtech. Věřím, že se bavili všichni i u natáčení a je to z toho filmu vidět i cítit. ()

capák

Pro mě osobně nejlepší komedie od Coenů. Výborná atmosféra, spousta vtipnejch situací, pečlivě vypilovaný charaktery postav, stylová hudba a do detailu propracovanej scénář - stejně tak jako ve většině filmů Ethana a Joela. V podstatě žádná scéna tady nevyzní do ztracena, ale má v závěru svý pevný místo. Kromě toho mě Clooney v tomhe filmu přesvědčil, že přece jen není špatnej herec a navíc není ani špatnej zpěvák. Z jeho postavy jsem se několikrát málem posral smíchy, stejně tak jako z některých dalších charakterů a scén. Sice nevim, jestli to není spíš tim, že jsem si před filmem dal jointa, ale Coen a Coen mě rozhodně nenudili. A to se počítá. ()

DivX

Velice podivný snímek režisérů Joela a Ethana Coenových o trojici uprchlíků. Jak jsem si všiml, film má i velice mnoho odpůrců. Greorge Clooney podal velmi dobrý herecký výkon a proto dávám filmu čtyři zasloužené hvězdy. Vím, že spousta lidí nebude s mým úsudkem souhlasit ale já se docela bavil. Filmem se střídá vtip i drama a nemusíte ani moc uvažovat nad příběhem. Perfektní soundtrack. 75% ()

Chasm

Skvělý film, nedokázal jsem se od něj odtrhnout a pořád jsem se bavil... Soggy Bottom Boys hrajou a zpívají úplně dokonale... Podle mě druhý nejlepší počin bratrů Coenů (po Fargu), bavil mě dokonce víc než Dude Lebowski... ()

T-pack

Veselý příběh o neveselých stránkách americké historie. Komické trio vězňů, které nic moc vlastně nerozhodí. K tomu spousta gelu na vlasy. Lepší filmové zpracování Homérovy Odyssey těžko pohledat. ()

galba

Opravdu perfektní film, vhodný na nedělní odpoledne, žádný kul to není, ale tři, na první pohled mírně hloupí, nicméně simpatičtí, hlavní hrdinové tomuto filmu dodavaji svou šťávu. Ani bych ho neoznačil jako komedii, spíš jako rodinou veselohru, či novodobou grotesku. Rozhodoval jsem se mezi 4* a 5*, ale jelikož mi přijde podceněný dávám 5. ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)