Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiálny text distribútora)

M.Macho

Film, který spadá do kategorie tzv. mazlivých filmů. Je tam všechno. Velmi chytrý a pro Coeny typicky švihlý humor a spoustu dalšího. Typy, které použili pro film jsou velmi, velmi specidické a já jsem korutil hlavou nad tím, kde hoši vyhrabali takové tlamy. Perfektní záležitost... ()

Skrk

Buď je ten film tak stupidní záměrně a já ho nepochopil, a nebo je vážně stupidní. .... a ty songy mi už vyloženě pily krev. ()

jahol

Z filmu od samotného počátku přímo dýchá úžasná pohoda, rozjetá scénou s chytáním vlaku, která se ale ve druhé půlce malinko vytratí. Herecký projev nejen George Clooneyho, ale celého Syslího bratrstva je doslova bombastický, řada scén se už měla stát kultovními. Coenovská absurdita má žně a je nastavena právě tak na optimální úroveň, aby zaskočila a neotrávila přílišnou vyumělkovaností. Dal bych maximální hodnocení, ale je mi líto vedlejší inkarnace Píta. ()

ConanVJ

Povedený filmek s pěkným příběhem a sympatickými hlavními postavami. Je to spíše odpočinková záležitost, která nenudí a má příjemné tempo. Je zde i sousta vtipných momentů. Za mě 85% :) ()

pivo

Príjemná pohodovka na zimný večer s výborným Georgom Clooneym s nechutne ulízanými vlasmi. Celkovo výborný herci, z ktorých tu každý vyzerá ako nejaký maník, ktorý utiekol z blázinca, aj keď utiekol iba z väzenia. ()

schizmo

Podle kontrastního hodnocení uživatelů rozděluje tenhle film diváky na pomyslné dva tábory - jedni jásají nadšením, druzí nesmyslně kroutí hlavami. Musím se přiznat, že mě to taky nijak zvlášť nesedlo, ačkoli snad po všech stránkách jde o řemeslně dobře zvládnutý film s velkým zábavným potenciálem. A v mém případě to právě končí někde u toho potenciálu, který je z mého pohledu značně nevyužitý - scénář vrtkavý, vtipné dialogy jsou jen málokdy skutečně vtipné a nejednou se musíte přesvědčovat, že se vlastně máte smát..., absurdnost zápletek často kontrastuje se závažností některých témat jako je například rasová otázka. Za zmínku stojí vlastně jen povedená dobová hudba. ()

Krissty

Co k tomu říct? Tři chlápci (občas čtyři nebo dva) utekli z vězení a běhají po světě.. Pro mě nic záživného a po většinu filmu jsem se opravdu upřímně nudila.. Jediné dvě dobré scény byly z nahrávacího studia a závěr.. Ze začátku jsem si sice říkala, že to vypadá docela dobře a bavily mě i Georgeovy hlášky o jeho vlasech a pomádě, bez které nemůže žít, ale vážně bylo potřeba, aby to zmiňoval v každé druhé scéně? To, čemu jsem se jednou nebo dvakrát zasmála mi ke konci lezlo pořádně na nervy.. A navíc byly všechny postavy přinejmenším divné (a to nemyslím v tom dobrém slova smyslu).. Takže za co jsou ty 3*? Za skvělou hudbu, dokonalou píseň Hochů od Syslí (nebo Bobří?) řeky a za oči George Clooneyho (aspoň na něco se tam dalo koukat :D).. Bez té hudby by to byly opravdu hóódně slabé 2*, možná i 1*.. Ale díky hudbě se film vyšplhal na (neuvěřitelné!!) slabé 3*.. A může být rád :D ()

Asgy

Když jsem kdysi tenhle film viděl v kině, tak mě dost vzal, a to především díky skvělé hudbě. Ústřední song nemá chybu a jako celek je to pohodová oddechovka. U mě je to jeden z nejlepších filmů od bratrů Coenů. ()

JJ.Gibson

Výtečný příběh o třech uprchlích trestancích. Přesto hlavním tahounem byl George Clooney a jeho jedinečné podání Everetta a hlavně pomáda na vlasy. Většinou filmy, do kterých se často vkládají hudební vložky moc nemusím, ale zde mi to přišlo jako skvělý nápad! Ať žije country! Jupííí jou George zpíval bombově. Abych to shrnul, je to hezká komedie, která určitě neurazí ()

GodComplex

To ze je bratricek unikatni filmecek je neoddiskutovatelny fakt. Zdali je viden pozitivne ci negativne, to uz je otazka, me osobne se libil vzhledem k jeho velmi hezkemu vizualnimu pojeti a uzasnym hudebnim, nekdy az obradnim chanting sekvencim. Jako lahudky bych oznacil sceny se sirenama s erotickym nadechem a uzasne ritualni upaleni negra. 3 hlavni herci zahrali velmi dobre totalni trotli a za zminku urcite stoji jeste vyborna, byt kratka role Johna Goodmana, ktery se na scenu privalil jako traktor a naprosto si to nadiktoval. 7/10 ()

Vojcl

Tenhle úlet bratří Coenů se mě nějak nedotknul. Nudné, málo vtipné, herecké výkony spíše průměrné. Jednoznačně nejslabší film bratrské režijní dvojice co jsem zatím viděl. ()

numi

Docela příjemný film, který ovšem jen těží maximum z fórků na Everettovi, respektive Clooneyho, vlasy a především z GENIÁLNÍ hudby. Zbytek je tak trochu blábol a vážně nechápu nominaci na Oscara za scénář. Monty Pythonům by pak museli zavést nějaké ještě větší ocenění, protože proti tomuhle jsou chlapíci z létajícího cirkusu dramatici jedna báseň. Nu což, nuda to není, pobavíte se, chytnete dobrou náladu dříve, než řeknete borůvkový koláč a budete si pobrukovat tyhlety chytlavé melodie ještě dlouhou dobu po závěrečných titulcích, takže to za ty peníze určitě stálo. Ale najdou se i mnohem lepší věci, do kterých lze investovat, takže... Tři a vlas děda Vševěda. [březen 2006] ()

Macejko

Príbehovo enormne nesústredená a roztrieštená, ale napriek tomu zábavná coenovská južanská srandička s perfektnými hercami (Clooney a jeho pomáda vládne) a feel-good atmosférou, za ktorú si to tie 4 hviezdy zaslúži. A tá pieseň Bratov od Syslej rieky je táááák dobrá! ()

gogos

Popravde jsem cekal od tohoto snimku vic... Dostalo se mi prumerne komedie se zajimavym dejem, dobrou hudbou. Clooney zde opravdu perli a role jednoducheho vesnicana mu sedla. Nevidel jsem zhruba prvnich 10 minut, jestli to melo nejaky obrovsky vyznam, tak se omlouvam... Jinak mi to behuzel prislo jako celkem prumerny film.... ()

milicjant

Koukal jsem na to s kámošem v létě u nás na chatě. Pěkně v klídku jsme šli večír nakrást sousedům hezky rostlou mateřídoušku, poněvadž ne vždy má člověk při ruce vychlazené chmelové pohlazeni a občas se musí briskně zaimprovizovat, žejo. Odvar z voňavé byliny v nás zmizel natotata. Zapla se telka a pak už jsme se u filmu jen smáli :). Ješte i na lůžku jsem se bahosklonně usmíval, jaká to byla pohoda. Rozhodně ne výrazně slabší jak coenovic největší pecky! /jen by mě zajímalo, jestli to opravdu byla mateřídouška, ani jeden si nejsme jistej/ ()

SarumanKo

Ako pierko ľahký kúsok z tvorby vždy výborných bratov Coenovcov by som jednoznačne zaradil do "odľahčenej línie" ich filmov. Snímka má zase raz dokonalé remeselné spracovanie, skvelú kameru a bravúrne herecké výkony nielen hlavných, ale i mnohých epizódnych postavičiek, čo je u Coenov trademarkom. A príbeh je síce prostý, ale veľkú prevahu nad ním má celková pozitívna atmosféra filmu, jej štýlovosť a hudba, ktorá je v prípade "jemne muzikálového" O Brother, Where Art Thou? veľmi podstatná. A nielenže je to úsmevný umelecký zážitok, ale Joel s Ethanom nás stihnú aj presvedčivo zoznámiť s americkými reáliami tridsiatych rokov. (80%) ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)