Zbohom, Christopher Robin

• Česko Sbohem Kryštůfku Robine (viac)

Po zranení v bitke pri Somme sa britský autor A.A. Milne (Domhnall Gleeson) vracia domov. Nenájde však pokoj v duši, pretože strašné zážitky z prvej svetovej vojny sú ešte príliš čerstvé. O päť rokov neskôr, keď sa mu narodí syn Christopher Robin, sa s manželkou Daphne (Margot Robbieová) presťahujú do vidieckeho domu v Sussexe, aby sa uprostred prírody, hlboko v lesoch a ďaleko od ľudí mohol sústrediť na svoju tvorbu. Rozhodol sa písať o vojne. Prekvapivo mu pomáha jeho mladý syn Christopher Robin (Will Tilston). Milne má so synom komplikovaný vzťah a jeho výchovu prenechá radšej opatrovateľke Olive (Kelly Macdonaldová). Keď vidí, ako sa syn miluje hrať so svojím plyšovým medveďom, je fascinovaný jeho detskou predstavivosťou. Spoločne si vymýšľajú fantazijný svet, v ktorom malý medvedík prežíva veľké dobrodružstvá, a tieto rozprávkové príbehy potom Milne spisuje do nádhernej detskej knihy. Veľkolepý úspech prvého vydania knihy o Medvedíkovi Pú a jeho zvieracích priateľoch však okamžite vytrhne malú rodinu z pokoja anonymity a vystaví ju na oči verejnosti. Mimoriadny záujem domácich a svetových médií, nadšených čitateľov a nekonečné spoločenské povinnosti v žiare reflektorov pôsobia na skromnú rodinu doslova zničujúco. Jej členovia stratia súkromie a čelia osobným problémom. (TV JOJ)

Perunwit

Jsou tu lišky? To je ale tragická, do sebe zahleděná sračka! Pro koho je tenhle snímek určený, toť otázka. Jestli to nebude tím, že PŮ znamená "hovno" ()

Radek273

Děj, který se snaží co nejvíce držet životopisných faktů, toť asi jediná věc, která je lákavá na tomto snímku. Jinak ale vleklý, prazvláštní příběh se suše britskými postavami. Ano, herci ztvárnili vlastně Brity, a přesvědčivě, ovšem kdo se na to má vydržet dívat skoro 2 hodiny?! Prostě těžké téma. ()

molies

Priznám sa, že Winnie-The-Pooh, čiže Macko Pú ma v detstve úplne obišiel, knihu o ňom a “plyšáky” som nikdy nemal. Pritom sa jedná o najznámejšiu detskú knihu i hračku v dejinách, ktorá doposiaľ zarába 5 miliárd dolárov ročne!!! Šokovalo ma to. Dosť dôkladne som si všetko “vygúglil a wikipédioval” a bolo to ohromné čítanie a zisťovanie, ktoré by vydalo na strašne dlhý príspevok. Film rozpráva o tom, ako sa Macko Pú v roku 1926 zrodil z pera neurotického a psychicky narušeného spisovateľa A.A.Milne, (otec malého Christopera-Krištofka), ktorý sa inšpiroval hraním jeho syna s plyšovými zvieratkami, a to za neustáleho arogantného kotkodákania jeho patologicky egoistickej matky. Nemal to jednoduché ten chlapček. Macko Pú mu totiž zničil život. Ako 6 ročný sa stal svetovou celebritou, ikonou a legendou. Krištofko (vo filme Billy Moon) to bytostne nenávidel, nechcel slávu, obdiv, potreboval len otcovu lásku, ktorú nepociťoval. Nikdy si ani v dospelosti nezobral z obrovského bohatstva ani jeden cent. V niektorých scénach z filmu som mal trochu pocit, akoby som pozeral US film Podivuhodný prípad Benjamina Buttona, ale to je už iný príbeh. ()

veducinka

Nádherný a smutný film zároveň. Už dlho som nevidela takú kvalitku. Domhnalla Gleesona som objavila len prednedávnom a treba uznať, že hranie mu ide. Scenár je úžasný a plný smutných momentov. Nádherné zosobnenie vzťahu otca a syna. To, čo je ale jednoznačne na celom filme najlepšie je malý Will Tilston - rozkošnejšie dieťa som ešte nevidela. ()

Evan7

V podstat dobrý životopisný film, len pár veci ma odradilo. Herecky dobre podané, len tá chladnosť rodičov Billyho mi vadila, ale asi to bol zámer. Potom, ako sa dej posunul už na dospelosť Billyho, tak Daphne takmer ani trochu nezostarla, jeho otec trochu, to bolo tiež divné. Aj to preklopenie z detstva už zrazu na dospelého Billyho, ktorý len ako keby nič odišiel na vojnu. Bolo to tam také zrýchlené, zatiaľ čo prvá polovica filmu sa tiahla. Inak krásne prostredie, jedinečná hudba. ()