Vinni-Puch

• Sovietsky zväz Винни-Пух (viac)
Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný
Sovietsky zväz, 1969, 11 min

Réžia:

Fjodor Chitruk

Predloha:

Alan Alexander Milne (kniha)

Scenár:

Fjodor Chitruk

Kamera:

Nina Klimova

Jevgenij Leonov

Jaký smysl přináší světu existence včel? A jak se dostat k jejich medu? Ouha, tak zapeklité filosofické otázky není lehké vyřešit, jenže od toho je na světě přece Vinni Pukh, rázovitý to medvěd nevšedně otevřeného myšlení. Ještě že má přemýšlivý medvěd za kamaráda selátko, které mu pomůže v realizaci jeho důmyslných nápadů a s kterým si může cestou po rozkvetlé louce vesele zanotovat. To se pak řeší všechno úplně samo, jenže... Dostat se k včelám jde táák těžko. I ušlechtilý medvědí duch se někdy musí sklonit. (type_B)

Jezinka.Jezinka

Přátelství je, když si radši zničíte svůj krásný modrý balónek, než byste dopustili, aby utrpěl újmu váš kamarád, který by si životní lekci v podobě pár žihadel víc než zasloužil. Mezi hodný a hloupý je úzká hranice, balancování na této hraně ale není životním osudem Prasátka, Prasátko je naprosto blbé. Medvídka Pú jsem vždycky nenáviděla a o umu pana Chitruka svědčí to, že tady jsem se o toho sobeckého tupého medvěda bála, hloupoučké Prasátko lituji vždy, ve Stokorcovém lese je asi těžké najít si kamaráda. ()

Bigrambo

Sovětský medvídek Pú je velký frajer! Prochází se krajnou, skládá za pochodu písně a hlavně vede neskutečně hlubokomyslné úvahy. A já se při tom náramně bavím! V tomto prvním díle trilogie se snaží „Viňi Puch“ za pomoci svého kamaráda „Pitačoka“ připravit včely o jejich med. Není to ovšem jednoduché, musí vymyslet důmyslný plán, jak na to... ()

dANo

Sovietský Macko Pú je úžasný!!! Keď som videl, že táto rozprávka je #1 na IMDB spomedzi krátkych filmov, tak som bol zvedavý, čo to je a prečo je nejaká ruská verzia tejto populárnej rozprávky od A.A. Milneho taká úspešná. Pochopil som, keď som si pozrel tento zábavný krátky film s jednoduchou, ale veľmi peknou animáciou a s charizmatickým spievajúcim medvedíkom s menom Viini Puch. "Kto chodí na med s balónikom?" "Ja chodím!" :o))) ()

Master19

Nedávno nám přišla pohlednice z Ruska z obrázkem tohoto Púa a prasátka s tím, že to je nejlepší ruský animáč. Nemohl jsem se na to nepodívat a byl jsem překvapen a potěšen, že se jedná o věrnou adaptaci předlohy, na rozdíl od přitroublé Disney verze. Nakreslené je to moc hezky, bohužel animace je i na dobu vzniku docela slabá. Nebo řekl bych, příliš jednoduchá. Nevím jestli se to u nás někdy vysílalo a jestli vůbec existuje dabing... ()

eye candy

Zatímco disneyho po americku slizký medvídek poo je takový trochu hbitější žlutý lenochod, ruský vinni pukh je postavička s charakterem, opravdový filozof a požitkář. Kombinuje se v něm spontánnost, zmatenost a kreativita. On a jeho kamoš prasátko Pitachok si spolu vedou takovej pěknej yin/yang vztah, ve kterém Pitachok svérázného a občas trochu nepraktického Vinniho doprovází aby se mu (případně všem kolem) něco nestalo. Nejvíc se mi líbilo jak Vinni vysockoval zajíce:). Pro dospělé určitě mnohem stravitelnější než americká verze. Medvědům od Kolína to ovšem nesahá po tlapy ()

• Medvídek Pú, ve své ruské podobě jako Vinni-Puch, byl v SSSR, a je i v současnosti v Rusku, velmi populární. Opakovaně se tak objevil na poštovních známkách. Edice těchto známek byly vydány v letech 1988 a 2012. (Jezinka.Jezinka)