Buddy Factor

• Česko Mezi žraloky (viac)

Cynicky duchaplný príbeh zo zákulisia hollywoodskeho producentského biznisu inšpirovaný osobnými skúsenosťami režiséra (rovnako ako hrdina filmu začínal ako asistent producenta) ako aj mnohými inými americkými filmami (napr. explicitný citát z Tarantinovho debutu Reservoir Dogs, narážky na prelomový film Orsona Wellesa Občan Kane) je nielen hereckým koncertom Kevina Spaceyho, ale aj vtipnou štúdiou šikany a pomsty. (oficiálny text distribútora)

Rex Mundi

Kevin Spacey tejto snímke kraľuje s ľahkosťou a gráciou šelmy. Frank Whaley v úlohe plachého Guya na mňa v mnohých scénach pôsobil trochu nevierohodne. Napriek tomu, že len kontrast medzi bossom a zelenáčom dostatočne zdôrazňuje krutosť celej pracovnej mašinérie, párkrát som si povedala, že je takmer neuveriteľné, aby sa chlapík typu Guy dostal na pracovné miesto, ktoré s flegmatickou nonšalanciou zvládal taký Rex (Benicio del Toro). Ale budiž, bez tohto kontrastu by Buddy Factor nemohol byť takým pútavým filmom. Na rozdiel od Dalea si nemyslím, že by to s kritikou Hollywoodu prehnali. Netvrdím, že v celom Hollywoode to vyzerá tak ako v tomto filme. No určite je to zaujímavá a ilúzií zbavená exkurzia do sveta šoubiznisu. Verím tomu, že než sa v Hollywoodskej džungli stanete hviezdou, musíte sa predávať, otročiť, podliezať a prostituovať - mocnejším, bohatším, slávnejším... A ani potom nesmiete zabúdať, kto je váš šéf, váš boh. Okrem Buddy Factoru mi ešte napadá film Showgirls, ktorý je síce z trochu iného súdka, ale ukazuje veľmi podobnú surovosť biznisu, v ktorom prerazí naozaj len ten najodolnejší jedinec. A najzaujímavejšie na tom celom je, že v tom "veľkom" rozhovore medzi Guyom a Buddym nie je pravda výlučne na Guyovej strane... Kto sa raz namočí, už neuschne. A kto chce hrať, musí hrať podľa pravidiel, ktoré boli dávno stanovené - alebo ísť z kola von. ()

emma53

Bezesporu to byl herecký koncert Kevina, jinak bych neměla celou dobu chuť Buddyho uškrtit a nebo s ním udělat něco podobného jako jeho asistent. Škoda, že Frank Whaley mě do té role moc nepasoval, jinak mám takový zvláštní pocit, že to tam takhle možná funguje zcela normálně. Pěkně natvrdo, bez emocí, které se zřejmě hodí pouze na plátno, ale v žádném případě ne do showbyznysu. ()

castor

Režiséra George Huanga zřejmě nikdo takřka nezná, ale tohle cynické drama se sadistickým bossem Kevinem Spaceym ukočíroval se vztyčenou hlavou. Sic nepoběžím shánět disk do své sbírky, ale námětově je to slušné, zpracováním už lehce slabší. Démonický Spacey znovu vévodí, zaujme i svůdná Michelle Forbes, která kdysi odolávala slizkým tlapám masového vraha Brada Pitta v Kalifornii. Hollywood je docela krutý byznys. ()

klerik

Keby bol vtedy Spacey známejší ma Oscara vo vrecku. Geniálny film, ktorému uveríte (ak chcete) úplne všetko - a to hlavne kvôli Kevinovi. Poprehadzované scény nútia krásne premýšľať a vy chcete byť tam a Spaceyho pekne zmlátiť alebo naopak? ()

Chrustyn

Kevin Spacey jako sadistický šéf, který dostává na p*del od svého bývalého zaměstnance, kterému ruply nervy. Námět slušný, zpracování podprůměrné a nezábavné. ()

Lacike

Zaujimava sonda do zakulisia filmoveho showbiznisu. Akurat problem vidim v obsadeni hlavneho hrdinu. Asi som ho mal lutovat a stotoznit sa s tym chudakom, ale ja som skôr fandil neskutocne ulisnemu a zabavnemu parchantovi v podani famozneho Kevina Spaceyho. Ukradol si cely film pre seba a povysil tento tuctovy film nad zabavny priemer. Potesi v malej ulohe aj Benicio Del Toro a vynimocne sympaticka Michelle Forbes. Koniec ma trochu sklamal. Prial som tomu chudakovi (Whaleymu), aby dopadol zle, ale aspon dobre dopadol aj Spacey. 6/10. ()

Dale

Kevin hrá skoro tak dobre ako v Americkej kráse. No myslím, že to s tou kritikou Hollywoodu trochu prehnali. Iste sa tam nájdu aj takí ľudia, ako Spaceyho postava, no podľa tohto filmu to vyzerá, že takí sú tam všetci. ()

gojackill

Po letech co koukam na filmy mohu s klidem rict, ze jde o jeden z nejlepsich hereckych vykonu, jake jsem videl. Takova kvalifikace na House of Cards. ()

roorybacky

Film, který mistrně balancuje na hranici černé komedie a mrazivého psychothrilleru. S na závažnosti plynule nabírajícím dějem komediální složka přirozeně ustupuje více a více do pozadí, aby vše vyústilo v překvapivý a značně znepokojivý závěr. Podpořen výbornými hereckými výkony ústřední trojice, které pochopitelně vévodí (jako ostatně téměř vždy) Kevin Spacey, nabízí snímek zamyšleníhodný a zároveň poutavý pohled na problematiku mobbingu i s jeho možnými následky. Skvěle padnoucí hudební složka je už je jen onou pověstnou višničkou na dortu. ()

Martin741

Sympaticky a pekny film z Hollywoodskeho zakulisia. Film je postaveny na hereckom koncerte Kevina Spaceyho, vybornej rezii George Huanga a objavil sa tu aj Benicio del Toro /bondovka Povoleni Zabijet/. Divak, ktory tuzi sa dozvediet viac z filmarskeho zakulisia by si rozhodne nemal tento film nechat ujst. 80 % ()

MrPierc

Tohle komedie není ani omylem, ani po deseti pivech a dvou vepřových kotletách. Tohle je drama, pracovní drama, kde práce je pro nováčka všechno a stává se otrokem pro svého šéfa. Jeho šéf ( K. Spacey ) dokáže svého poskoka znemožnit každý den jinak a nic není dost dobré. Poskok ho nenávidí za to, jaký jeho představený je. Nakonec se mu ale začne podobat aniž si to uvědomí. Všechno jde stranou, protože úspěch je jako droga. Kevin Spacey je despotický, vychcaný, náladový, škodolibý hajzl, kterého ztvárnil dokonale. ()

Schuldiner

Výborný Spacey, který zahrál extrémně arogantního šéfa opravdu odpudivě. Celkově průměr s překvapivým koncem, který mi ale přijde takový prazvláštní..a nedává mi moc smysl.. ()

aLPaC

Především vynikající Kevin Spacey táhne film nahoru. Jeho arogance, zneužívání postavení a moci, sebestřednost, sobectví jsem si skutečně užil, jestli to tak můžu říct. Ostatní postavy nejsou tak zajímavé, jde především o Kevina a o to, co film chce říct a jestli to takto v některých nejmenovaných kruzích skutečně chodí. ()