Veľmi úspešný prominentný rozvodový právnik z Los Angeles Miles Massey (George Clooney) na stretnutie s manželkou svojho klienta Rexa Rexrotha (Edward Herrmann) – nádhernou Marylin (Catherine Zeta-Jones), ktorá sa rozvodom snaží získať finančnú nezávislosť – rozhodne len tak nezabudne. Stane sa preňho novou výzvou! Po procese, v ktorom sa mu opäť podarí preukázať svoju kvalitu a Marylin doslova zruinovať, sa však sám neočakávane zapletie do jej rozvodovej hry – a tiež do jej mimoriadne lákavých a zvodných osídiel... (TV Markíza)

ssfan

Film je skvěle herecky obsazen, je plný vtipných dialogů, a tak jsem se celkem dobře bavil. Přesto jsem nebyl úplně spokojen, a tak dávám 4 hvězdy. ()

voleman

Další z parádních a hlavně pro mě velmi zábavných filmů od bratří Coenů, který má prvotřídní scénář a skvělou režii. Je to pohodový film, který pobaví svým netradičním pojetím romantické komedie, kde figuruje příjemný Clooney a poměrně hezká Catherine Zeta-Jones kteří dohromady předvádí velmi dobré herecké výkony. I ostatní herci jsou velmi dobří a nejde si na ně stěžovat. K dokonalosti ovšem přeci jen něco málo chybí, ale na poměrně silné 4* to stačilo. Zvlášt v tomto žánru to není úplně jednoduché proto dávám 75% ()

sedm.1

Nevědět to předem,ani náhodou bych neřekl,že s tímto snímkem mají Coenovci cokoliv společného.Film drží hlavně skvělé herecké obsazení.Odlehčená,inteligentní zábava,která nenudí,ale brzo se na ní zapomene.Trochu nevýrazné! ()

Arius

Ja hlúpy som opäť očakával skvelú ironickú komédiu coenovcomvlastnú, žiaľ nedočkal som sa,dokonca som sklamaný. Skvelý úvod sa pomerne rýchlo zmenil v lacnú a gýčovitú romantickú komédiu ktorých je na trhu xy a je to škoda pretože začiatok bol velmi nádejný. Clooney ako úspešný rozvodový právnik-skvelá volba ale Džounsová? ak by tak "okato nehrala" a iba by príjemné pôsobila čo ona rozhodne vie bol by som relatívne spokojný. Pri konečnom zúčtovaní dávam 2, aj keď to možno volá po vyššom ohodnotený ak by som však pri seba postavil Intolerable Cruelty a Fargo a mal by som im udeliť rovnaký počet hviezd, spokojný by som so sebou nebol.2* sú na mieste. ()

Markussis

Film měl být duelem mezi Clooneym a Catherine. Začátek skvělý a zábavný, však od chvíle co se George zbláznil do Catherin a začal se chovat jako mlsný kocour, šlo všechno naprosto do kopru. Od té chvíle ztratil glanc Clooney i celý zbytek filmu. Místo chytře vystavěné poenty, která měla vyřešit svár mezi mužem a jeho ženským sokem, která měla překvapit, přišel naprosto klišovitý a rozplizlý závěr ubírající filmu jakoukoli hodnotu. Závěr filmu nebyl navíc ani dobře proveden, neboť ta taškařice a omílání jednoho stejného problému dokola z toho udělaly naprostou slátaninu. Tento počin neměl žádné vyvrcholení a stal se tak trapasem. Dobrá komedie vždy obsahuje důležité koření jako je vtip nebo humor, ovšem také jistou nenucenost. ()

Kejdlo

Nesnesitelná krutost je přesně někde napomezí mezi třetí a čtvrtou hvězdičkou. Sem tam nadchne, a sem tam taky dost zprůměrní a trošku zkazí dojem. Herci naštěstí zachraňují opravdu hodně (Hlavně Clooney) a film jsem si tak docela užil. Zejména scénu se Sípavým Johnem. 7/10 ()

herr_carter

Asi nejlepší komediální role Clooneyho vůbec, jenom je škoda až moc příliš překombinovaného konce, hraničícího s fraškou......................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Sdoom

Na Coeny poměrně slabé. Vyloženě vtipný moment, který by mi utkvěl jako nějaká instantní klasika, tu není žádný...pouze pár docela povedených. Zápletka je celkem originální, ale opět jen lehce nadprůměrná, co se týče zábavnosti. Některé scény jsou naopak zbytečně přepálené a hnané do extrému ve snaze být vtipné. Průměrné 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

Kanibal

Humor je typicky Coenovský, celou první třetinu jsem se smál, protože Clooney se skvěle trefil do své role a všechny černé vtípky podává brilantně, bohužel po první třetině přišlo mírné rozčarování, protože mi došla (první) pointa a já se jen snažil doufat, že to bude jinak. Nebylo, ale úplný konec to nebyl. Celá poslední třetina se vcelku táhla, takže mohu pouze za ***. Rozhodně je Nesnesitelná krutost dobrá komedie, jen je trošku průhledná. PS: Jsem rád, že nejsem astmatik a nájemný zabiják najednou ()

wikus

Tak na Coenovcov je to určite priemerný film, ale podla mna ich priemer = 4* film. Romantika je tam naozaj minimálna,ale celkový dojem príjemný:). ()

BlackTom

Dobrá komédia, no na môj vkus príliš bláznivá. Clooney sa mi tu vôbec nepáči, Zeta-Jones detto. Asi najlepšia bola scéna so spiacim houmlesom Geoffreyom Rushom ("Mám poradu!") a scény so zabijakom Tuberákom Joeom, ktorý sa na druhý svet odpravil veľmi komickým spôsobom. Za ďalšie plus pokladám (tradične) B. B. Thorntona a potešilo ma aj cameo Bruca Campbella. Tož tak... Pozrieť sa to dá, ale nemusím to vidieť často. ()

klukluka odpad!

Amorální, velkoryse pojatý, líbivý obal na product placement všeho druhu. K americkým komediím začínám být velmi nedůvěřivý. Zejména vůči těm romantickým. Podobnou funkci - prodat kde co, měly všechny 3, které jsem viděl za posledního půl roku (viz moje komentáře). Není to můj oblíbený žánr a nikdy nebude. Lidem tady lžou od A do Z. P.S. Ty vole, to dělali Coenovi?! Zaprodanci! ()

Wally

První půlka filmu byla vážně dobrá...k překvapení...a těšil jsem se na zbytek. Druhá půlka však byla hodně hloupá...hloupá, ne vtipná...a to je škoda. Takže 2* a jedna za úžasně sexy Catherine Zeta-Jones. ()

Devadesát Dva

Sledovatelný průměr bratří Coenů, který jsem roky vědomě ignoroval, dokud jsem na něj nenarazil náhodně v bedně a hned v té scéně, kterou jsem zapnul jsem si řekl, "to vypadá jako něco od Coenů". Zaujalo mě, jak moc by Clooney seděl do role Caryho Granta v aktuální minisérii "Archie". Advokát se zamiluje do sňatkové podvodnice ve filmu, kde hrají dva sexsymboly svojí doby, to vše naservírované v odlehčené a absurdní formě známé režisérské dvojice. Ale nic víc. Jak romance, tak komedie je tu ale pomálu. ()

Hopper

Tak na pomedzí medzi 3 a 4, ale s mierne prižmúreným okom idem o chlp vyššie. Coenovci majú aj lepšie dielka, tuto sa nedá uprieť šarm Georga a sexy postavička Catherine, ktorí určite dvíhajú level hodnotenia ale nájdu sa aj obzvlášť vypečené gagy, ktoré nemajú chybu... ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)