Obchodník s autami Jerry Lundegaard má finančné problémy, ktoré sa rozhodne riešiť tak, že si najme dvojicu kriminálnikov, aby uniesli jeho ženu kvôli výkupnému, ktoré budú požadovať od jeho bohatého svokra. Tento nápad sa stal začiatkom série zlých rozhodnutí, ktoré priniesli smrť mnohým ľuďom. Dnes už kultový nezávislý thriller, ktorý vyniká typickým coenovským čiernym humorom získal dva Oscary z celkovo siedmych nominácií. (STV)

Napoleon-B

Super......... Ten kontrast, kdy se v jednu chvíli hrozně smějete a náhle někdo někomu vystřelí mozek z hlavy je prostě unikátní. Bratři Coenové.....osbitost ve stylu na 100% ()

JxMx

Na tento film jsem se podíval z doporučení známých a také kvůli hodnocení. Četl jsem hodně kladných komentářů, a tak jsem byl na něj natěšený. Jenže co se dělo další zhruba hodinu a půl po tom, když jsem pustil Fargo, jsem opravdu nechápal. Možná byl problém ten, že jsem film viděl pouze s dabingem, možná to ten problém nebyl, ale Frances McDormand měla strašně otravný a rušivý hlas. Když mluvila tak jsem se spíš soustředil na ten hlas, než na to co říkala. Je pravda, že scéna se schováním peněz byla docela vtipná, ale kromě toho, že jsem se u této scény zasmál, mi tento film nic moc nedal. Je pravda, že když můj názor, že film je jeden z těch horších, je ojedinělý, tak bude asi chyba spíš ve mně než ve filmu. Jednoduše mě tento film minul. V podstatě ani nevím proč tomu dávám tak "vysoké" hodnocení. ()

kacir odpad!

Ja nechapem ako niekto moze dostat oscara za takuto sracku. To bola ale kravina. Tu brzdu s debilnym ksichtom by som najradsej nakopal do hlavy a potom jej povedal JO JO JO. Scenar je taky idiotsky ze ten film si skratka pyta pretacanie s obrazom. Toto bola najvacsia sracka aku som kedy videl. To ze sme to pozerali viacerí a nikomu sa to nepacilo hovori za vsetko. Total odpad. Píííííčovina. ()

pasqviL

Momentový film asi tak bych ho nazval. Nějak sem nepochopil proč je film tak výborně hodnoce, každopádně je dobrý ale že by až tak? Nejlepší scéna ve filmu rozhodně výslech lechkých dívčin. ()

akcul

Nevím, zda bych film obdařila označením "jeden z nejlepších", ale má rozhodně něco do sebe. Krásný soundtrack, nekonečný sníh, skvělé herci, zajímavý příběh... Místy brutus humor: pobaví vás i noha drtičce:-D ale na to, jak vás z událostí, které nejdou podle plánu, bolí žaludek, tak jsem očekávala i pořádně staženej zadek, a to se nestalo... K dokonalosti bych zkrátka uvítala vzdát se cynické odtažitosti a vsadila na sugestivnost spoluprožívání. ()

Weirdman

Pomo to dosť vystihol. Jednotlivosti sú veľmi silné - či už celé scény, alebo len niektoré momenty, postavy, kamera aj hudba, ale ako celok nie - Fargo ma minulo z veľkej diaľky a po sklamaní z No country for old men hlásim, že Coenovci na vážno nie sú podľa môjho gusta... (●) ()

SB

Film, u kterého nemám pocit, že si ze mě někdo dělá prdel, ale že se dívám na skutečný příběh. Opravdové postavy bez umělosti nebo přehrávání, opravdová osudovost s humorem i drsností jako v životě, absence spektáklovitosti a podbízivosti, k tomu spád od začátku do konce... Za pozornost stojí i nekomerční plakát k filmu prostý standardizovaného schématu blbečkovských tváří hledících vpravo + vlevo do dáli. ()

yatan

Fargo, Yeah! Vkusne spojenie umenia a zabavy v jeden atmosfericky, ale pomaly zazitok. Yeah. Herci vybrani dokonale. Yeah. Soundtrack velmi dobry. Yeah. Keby Coenovci neodlahcovali tento film priam az absurdnymi postavami, tak by bolo velm tazke stravit tento film. Yeah. Roger Ebert menoval Fargo top 10 film 90tych rokov. Yeah. Ja si myslim, ze Fargo nie je pre kazdeho, ale zreje ako vino. Yeah. Treba ho vidiet viac krat a vsimat si filmovu delikatnost kazdeho zaberu a strihu. Yeah. Fargo je proste Fargo Yeah. 9/10 Yeah. ()

Pilinka

Prostě mi naivní herecký výkony doplněný naivními dialogy k vážnýmu a silnýmu příběhu nějak neseděj (ačkoli jsem humornej podtext jaksi podchytl, ale nevstřebal). Nemůžu si pomoct. Vyzdvihnout můžu já osobně snad jen právě příběh a Steva Buscemiho, kterýmu ta role sedla. Rozhodování mezi 2* a 3* ... nakonec silná dvojka ... ()

elanista1

Skveli herci a dobra zapletka radi Fargo do kategorie priemerne nadpriemernejsich krimithrillerov, ale viac ako za 3 to nevyda.Nechytilo ma to, a vyfucalo mi to z hlavy.Do kultovej zalezitosti to ma daleko. ()

zdeci

Pokud thriller, tak komediální; pokud krimi, tak úsměvné; no a pokud drama, tak skoro jak od Shakespeara - prvky komedie jednoznačně nechybí a tragické vložky v podobě nevybíravých vražd jakbysmet. Celkově to funguje celkem solidně, trochu mi připomnělo In Brugges, kde si taky ty "záporáky" oblíbíte a nakonec zhebnou. ()

Killer_Queen

"272. nejlepší film, 270. nejoblíbenější film" ... Vypadá to, že se divák má skutečně na co těšit. Cimrman popsal ve světě umění dva prvky - prvek očekávání a prvek zklamání. Inu, když ale po prvních scénách prvek očekávání zaznamenává dokonalou absenci, je pro diváka následujících 98 minut nevýslovným utrpením. Nevím, co tím chtěli Coeni říct, nevím, proč lidi tolik fascinuje ono násilí pro násilí, kterým film přímo překypuje, popřípadě co jim na tom všem příjde vtipného či uměleckého a co je vlastně pointou této nesmírné křečovitosti, která se asi z vlastní absurdity stala kultem. Větší zklamání jsem snad nikdy nezažila, upřímně mě mrzí, že jsem tohle kdy zhlédla, a Coeni jsou pro mě tabu možná forever and ever. ()

Aywes

Jsem asi divný, ale já z bratrů Coenových nejsem bez sebe.Každý jejich slavný film mi nepřišel ničím tak naprosto výjimečným, aby dostal tak vysoké hodnocení.Pro mě to byl jen zmatený střih plný nesmyslných scén (koho zajímá, že policajtka žere koblihu, když ta scéna není o ničem?) a vyloženě pitomých dialogů(-jo?Fakt jo? - jo,fakt - Opravdu?jo?).Prostě si nemyslím, že když je film natočený jiným stylem neznamená to, že je hned skvělý (někdo to už tady zmínil).Pokud však máte rádi filmy od Coenů tak vás dozajista Fargo osloví.Mělo to totiž i své světlé momenty.Hlavně dva únosci - vrazi byli vynikající.Převážně Steve Buscemi mi do dole padl.Ostatní však byli nevýrazní a mdlí. ()

BenchPress

Šíleně mrazivý thriller, a to doslova. Nejenže se dá místy napětí krájet, ale ještě je všude sníh. Je to dobrý film se skvělou hudbou. Bratři Coenové mají zajímavý styl, který je tak originální, protože střídá všechny možné styly a není vyhraněný či osobitý. Přesto nemám ten správný 5hvězdičkový pocit. Je to skvělý thriller, ale přeci jen mi tam něco chybělo. 4/5. ()

Palisander

(Pozor spoilery) Neveril som, že policajtka v siedmom mesiaci tehotenstva môže behať (a ešte k tomu sama) s búchačkou po lese a naháňať masového vraha. Moje podozrenie sa potvrdilo. Film NIE JE podľa skutočnej udalosti, aj keď titulky tvrdia opak. Viac tu: http://www.imdb.com/title/tt0116282/trivia?tab=tr&item=tr0790815 Že ide o mix založený na rôznych skutočných udalostiach ako ospravedlnenie neberiem. Podvodná hra na city. Takže body dolu. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Coeni míří na Netflix

15.10.2016

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)