Obchodník s autami Jerry Lundegaard má finančné problémy, ktoré sa rozhodne riešiť tak, že si najme dvojicu kriminálnikov, aby uniesli jeho ženu kvôli výkupnému, ktoré budú požadovať od jeho bohatého svokra. Tento nápad sa stal začiatkom série zlých rozhodnutí, ktoré priniesli smrť mnohým ľuďom. Dnes už kultový nezávislý thriller, ktorý vyniká typickým coenovským čiernym humorom získal dva Oscary z celkovo siedmych nominácií. (STV)

fenek

Přátelé, já se snažil. Snažil jsem se opravdu hodně, přecejen, když má člověk dát tak nízké hodnocení tak oceňovanému filmu, pořádně si rozmyslí, jestli nějaký aspekt nezanedbal. Dumal jsem dlouho, co bych mohl vyzdvihnout a ospravedlnit si alespoň tři hvězdičky...je pravda, že soundtrack je opravdu vynikající, některé charaktery také. Ale jako celek to na mě prostě nefungovalo, nedokázal jsem přijít na to, jak k tomuto filmu přistupovat, aby mě mohl nějakým způsobem oslovit. Nevyvolal ve mně žádné otázky, ničím mi nepřišel výjimečný, necítil jsem při sledování žádné emoce, ani mi nepřipadal vtipný. Jako karikaturu bych to dokázal ocenit, kdybych věděl, co autoři karikovali...bohužel jsem to nezjistil. Nevím, kde jsem udělal chybu, ale za mě to víc jak 2,5* není. ()

Avarga

Děravý příběh jak cedník, hluchých scén jak máku, nesympatických herců jak prasat, soundtrack nevýrazný, cajtka byla snad na extázi, hlavnímu hrdinovi bych nesežral ani první dvě minuty filmu... A vůbec, 85%?! Jste dementní? ()

Machtann

Subjektivně asi nejlepší film bratří Coenů. Není tvořen jen mnohokrát omýlanými skvělými hereckými výkony, může za to i velmi vtíravý soundtrack (v dobrém slova smyslu), výborně složený scénář a dokonce i určitá satira, která celý film provází. ()

gidzitka

Od bratrů Coenových jsem viděla pouze "Muže, který nebyl" a ten mě až tak nezaujal. Nicméně o to silnější zážitek mě čekal nyní. Tento humor je přesně dle mého gusta a jojovské dialogy jsou velice nakažlivé. Bravurní režie a atmosférický soundtrack, chytře vystavený scénář, který i jatka povyšuje na umění. Prudce návykové a těhule Frances forever! ()

kykda

Fargovi bych dal pět, kdyby nebyly některé scény podle mně tak nepovedené. Jinak policistka je česky hrozně nadabovaná. I přes nějaké nedostatky nakonec celkem povedené. ()

kubilov

Nesourodá dvojice zabijáků, ukecaný Steve Buscemi, jemuž se v celém filmu nikdo nevyrovná, a tichý a chladnokrevný Peter Stormare, jejichž nevinný únos dobře zabezpečené manželky se zvrhne v šílená jatka plná spousty hodně krvavě zabitých lidí, černohumorných scének k popukání a všudypřítomného cynismu. Na stopě jim je žena z lidu, těhotná a zdánlivě neinteligentní policistka v podání, Frances McDormand, družky režiséra Joela Coena, jejíž herecké představení, nebo tedy spíše jeho karikování, se mi povedlo pořádně pochopit vlastně až na třetí shlédnutí, čímž mi definitivně přestala lézt na nervy a nakonec mě začala vážně bavit. Podle všeobecně přijímaného názoru jde spolu s No Country for Old Men o nejlepší nekomediální Coenovic film, s čímž se nedá než souhlasit.. Mezi největší plusy patří již zmíněný humor, cynismus, přeexponovaná brutalita, grotesknost a vlastně to celé universum, ve kterém se Fargo nachází, tedy jakýsi zvrácený Fargo svět bratrů Coenových v Minnesotě. V podstatě by se dalo vytknout spoustu věcí, především tedy v detailech, ale kdoví jestli to všechno nakonec nebyl záměr. Absolutní must see kult. No a ta Stormareova drtičku je už vlastně legenda, stejně jako celé Fargo. ()

iz67

Fargo patri s Lebowskim a Krutosti (tou prbni) k tomu nejlepsimu od Coenu. Od atmosfery, pres nepatricnost po herecke vykony : proste koncertik ()

Zadri

Manévrování mezi absurdně groteskními a dramaticky realistickými scénami kormidelníkům Coenům vychází velice dobře. Celkový dojem z filmu však není tak intenzivní, abych přidal další hvězdu. Kdo ví, třeba po dalším shlédnutí. ()

Joedas

Tak jsem viděl slavné Fargo a nechytlo mě to. Působí na mě možná i nudně a tu genialitu v tom nevidím. Je to zvláštní, protože, když se teď ohlédnu, vzpomenu si hlavně na skvělou hudbu, krasně mrazivé scenérie, výborné výkony herců a několik skvělých scén. A vlastně i jako celek to krásně fungovalo. Příběh si nenápadně plul, když to šlo, tak se to po Coenovsku protagonistům všechno pos*alo a celé to mělo tu správnou atmosféru. Tak co mi tam sakra nesedí ? Že by mi zážitek zkazilo to vysoké očekávání ? Možná, ale rozhodně mi svědomí nedovolí dát víc jak 70% a abych vypadal jó důležitě, zaokrouhlím to na tři. Tak a máte to. ()

anyonecek

Tento film jsem viděl až po 1. sérii seriálu Fargo, který mě velice dostal. Samozřejmě že teď musím srovnávat dohromady seriál s filmem a bohužel seriál u mě vítězí na plné čáře a to hlavně díky hlavnímu záporákovi. Hudba je očividně do seriálu okopírována nebo je minimálně velice podobná a děj se taky hodně podobá (úvodní titulky a celkové téma je podobné). Film byl ale velice zábavný, mám rád takový humor se spoustou hlášek a k tomu nečekaný vývoj. Kdybych viděl film první, možná by se těch 5. hvězdiček dočkal a už bych neměnil, ale bohužel se bude muset spokojit se 4, protože seriál mu je vyfoukl. Jinak velice dobrá podívaná. ()

bohhous22

Je až perverzní,jak nás tvůrci dokážou donutit vysmívat se postávám a jejich neštěstím.Coeni tu nejsou proto,abychom se zžívali s hereckými výkony a pronikali do situačních gulášů a průšvihů,kterých je mimochodem ve FARGU nespočet a jsou nepopsatelně mozaikovité a bravurní!Geniální dílo a nezměrná chamtivost postav,které jsou schopny pro balíček lupení udělat VŠE,nabízí především žebříček ve škodolibosti stran diváka vůči aktérům.Soutěž o největšího debila může začít!Fargo je divoký, vtipný,impulzivní a zatraceně chytrý!!!........ když Jerry odjíždí z předávky peněz kolem vrátnýho,mrazí mě až běda....31.1.21 Dneska můžu s klidem říct,že je Fargo film č. 1!!! ()

Berty00

Jeden z prvých filmov bratov Coenových a takto sa podaril...Naozaj skvelý film..Sledoval som to aj po slovensky na STV1 a neľutujem...Je tu vidieť ten rozdiel medzi stanicami STV a trebarz JOJ alebo Markíza....Samozrejme že JOJ-ku a Markízu(aj iné slovenské programy...)nenávidím predovšetkým kôli skurveným reklamám ...Narozdiel od nich sa každý piatok o 21:55 (alebo tak nejak) teším na to čo pustí STV1... Ale aj v pondelky a predovšetkým stredy..Naozaj jediný slovenský televízny program ktorý sa dá stráviť...Pardón,aby som nezabudol tak ešte STV2...no ale späť k filmu...Film bol skvelý predovšetkým kôli dvom veciam...V prvom rade kôli hercom...Predsa len to niesú žiadne Bé-čka...A v druhom rade kôli bratom Coenovým ....Sú to proste machri...Spočiatku som neveril že by mohol byť Peter Stormare skvelým ale nakoniec to on aj skvelo zahral...Tú drsnosť som mu naozaj veril...A bez Stevea by to nebolo ono...On ani nemusí hrať dobre aby si ho ľudia pamätali...Tak výrazné krivky na tvári sa len tak často nevidia no tým som nechcel povedať že to zahral zle..Taký hravý,šikovný film a skvelý kolektív...Najprv som zvažoval či 4* alebo 5* ale tak dávam za Stevea Buscemiho a Petera Stormareho.. ()

Benjik

Čekal jsem, že mě tenhle film nacpe do drtičky a já na něm budu ujíždět, aspoň z poloviny tak, jako na stejnojmenném seriálu. Dostalo se mi pomalýýýýýýýýých dialogů, věčného "joa? he? hee" a neuspokojivé gradace. Film prostě jen tak plynul, nebylo tam vysloveně hluché místo, to ne, ale ani nic nezapomenutelného. Dvojka hlavních zabijáků ušla, ale kromě ukázky, čeho jsou lidi schopný ve sněhu pro pár peněz a zajebaný parkoviště, nic zajímavýho. Možná mi uškodilo, že ještě den předtím jsem chrochtal blahem u krutopřísného seriálu, ale tohle byl prostě průměr. Takovej ten potůček ve sněhu, pomalej a rudej. Nic víc. ()

george82

Koukáno s odstupem 20-ti let. Musím říct, že nechápu, co na tom filmu všichni vidí. Dialogy jsou nudné, zápletka dost jednoduchá a herci nijak výrazní. Být to delší, tak ještě přitvrdím v hodnocení. Tady si asi všichni myslí, že když je to od bratrů Coenových, tak je to automaticky paráda. Mě to teda dost nudilo. ()

0verseer

Zápletka, ktorú si Coenovci v mierne obmenenej forme zopakovali o pár rokov neskôr v kultovom snímku Big Lebowski, je po celý čas opäť podfarbená značnou dávkou absurdity. Príťažlivé prostredie a kuriózna dvojica kriminálnikov Stormare & Buscemi (druhý menovaný celý čas herecky exceluje) vytvorili solídne gro niečoho, čo nedokážem dosť dobre žánrovo zatriediť. Na komédiu to nie je dostatočne vtipné, na drámu je to zase miestami (najmä vďaka Steveovi Buscemi ) vtipné až moc. Výsledný dojem je síce kladný, spomínaná coenovská nesúrodosť mi však akosi bráni užiť si Fargo do takej miery, aby som ho mohol oceniť plným počtom... ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Coeni míří na Netflix

15.10.2016

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)