Zbytečná krutost

• USA Blood Simple (viac)

Marty, bohatý majitel baru v Texasu, zjistí, že jeho nešťastná žena Abby má poměr s jeho sympatickým barmanem Rayem. Najme si toho nejbezohlednějšího soukromého detektiva, aby je oba zlikvidoval. Marty si neuvědomí, že detektivovi Visserovi úplně chybí jakákoli morálka, a za všech okolností si bude chránit jen svou kůži. Tím je pro Martyho nebezpečný, ale aspoň ví, na čem je. Abby a Ray tento luxus nemají a věří, že Marty je jejich jediný problém. (oficiálny text distribútora)

tomino28

U Coenů se mi poměrně pravidelně stává, že jsou mi osudy postav až překvapivě lhostejné. Ve Zbytečné krutosti je to především proto, že jsou dost nesympatické. Z tohoto důvodu jsem film neprožíval v takové míře a proto jsem se nedočkal takového zážitku, jaký bych si od nadprůměrného snímku představoval. ()

brasek

Neviem, nechápem... je mi to jedno. Uťahaný a nudný príbeh, ktorý mi nič nedal a pravdu povediac od bratov Coenových aj na prvotinu som čakal oveľa viac. ()

Gregor_Samsa

Tak už víme, teda já vim, odkuď to všechny ostatní filmy z pozdních osmdesátek, raných devadesátek a pozdějc maj‘ – takový ty osudy postav, co se protnou, kde nikdo nemá nic jistý, kde zvrat je zákon a pravidlo, kdy náhoda je blbec a husté momenty se střídají s těmi groteskními nebo i groteskními přímo jsou. První věc od Coenů jistě ukazuje na málo penízků v ranečku příprav, ale udělané je to dobře, Burwellův raný hudební minimalismus tam taky sedí, takže výsledek slušná cajkovačka! [80%; 2018-12-01 Home sweet home] ()

kokofek

Udivilo mě,že jsem film ještě neviděla.No,ale stalo se a aspoň jsem si to o to víc užívala.Scénář,jaký nikdo neumí napodobit.Nenapodobitelné situace a hlavně nepředvídatelné.Uf to bych chtěla umět. ()

Dejvidas

Tak tady asi půjdu trochu proti proudu, ale je to jenom za 2 *. A to ještě hlavně za slušný závěr. Celé se to tak nějak vleče, nicmoc se neděje, prostě a jednoduše mě to nebavilo..:( ()

parabella

Hm.... Desivo dobrá hudba, mocne pôsobiace prostredie. Dej filmu sa mi veľmi oslnivý nezdá, ale všetko ostatné na ňom oslnivé je. Už som videla dosť hororov a nepríjemne dokrvava sfarbených kriminálok, ale toto bol fakt hnus a strach ktorý mi prenikol až do duše. Proste v tom vidím umenie režisérov. Podarilo sa im navodiť tú správnu atmosféru. Moje hodnotenie sú 4 hviezdičky. Možno som tento film nepozerala v tom správnom rozpoložení. Inak by to bolo 5. ()

estella

Celou dobu sedite s otevrenou pusou. Co to ksakru je? - rikate si... Bojujete s pocitem uchvaceni dokonalymi zabery a hnusu z toho, co se vam pred ocima odehrava. Trochu pomalejsi tempo ubira drivu, proto 1* dolu, ale atmosfera je vskutku husta, ze by se dala krajet... ()

adamm90

Tedy, musím říci, že mě tento film opravdu potěšil. S prvními minutami filmu mi vše přišlo nudné, ale jak se příběh začal dále rozvíjet, začal jsem si film opravdu užívat. Styl bratrů Coenových je minimálně zajímavý (ne-li geniální). Jejich filmy jsou vždy takové suché (to nemyslím ve špatném slova smyslu) a přímé, což filmu dodává jedinečnou atmosféru. Z mého hlediska se dá plně pochopit, že se díla těchto bratrů mnohým lidem nemusí líbit, ale jejich filmy mají prostě něco v sobě. Něco, co člověk jako já chce a co ho baví. Rozhodně lepší 4*. ()

Jartian

Shoda náhod, následné zapeklité řešení zakončený parádním závěrem, dělá z filmu tu pravou lahodu pro fanoušky. Staří, dobří Coeni. ()

croftak

Bohužel nudné chvíle, alespoň pro mě přicházeli až příliš často. Ani to finále mi dech nevyrazilo. Jako řežíjní prvotina ale určitě dobrý. ()

Hrobař

Prvotina jak řemen. Atmosféra pro nože "Henchlbach". Je znát ještě trocha nejistoty, ale za scénu se zahrabáváním položivého dám poslední hvězdu k pěti. ()

Shim-my

Hitchcockovsky laděný thriller, který "má své momenty" a z některých scén napětí přímo teče, jako celek ale není v ničem výjimečný. ()

zurivymlok

Další film, u jehož hodnocení lituju, že csfd neumožňuje lépe odstupňovat hodnocení. Pro mě čistých 70 %. A mám se nyní přiklonit spíše nahoru díky originálnímu pojetí filmu nebo spíše dolů, protože mě film občas docela nudil a dle mého názoru z něj Coeni mohli vytěžit více? Prozatím to cítím tak, že se přikloním spíše k průměrným třem hvězdičkám - zčásti i proto, že se jedná o zde nadhodnocený snímek. ()

Jevablo

Pokud bych chtěl být režisérem, bylo by fajn začít filmem jako je tento. Jak jinak než s Frances McDormand (bez ní se u Coenů snad ani nerozjede kamera). Do detailu vymyšlený scénář dostává hlavního hrdinu do bezvýchodných situací, kde se musí odhodlat k vraždě, jen aby zachránil milovanou osobu. Coenům je to ale úplně jedno a bez problémů ho v půlce filmu nechají odstřelit. Moc se mi líbí, jak se postavy postupně vyvíjí, třeba ten soukromý detektiv - nejdřív takový celkem bezvýznamný parchant, v závěru vražedné monstrum. Drsné, syrové, vynikající. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (viac)

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)