Byla to televize, která ho vynesla na vrchol popularity, ale jeho největší role se odehrávaly mimo zákulisí studií a přenosových vozů. Příběh legendárního amerického showmana, který žil dvěma životy. Přes den pracoval jako televizní scénárista a producent, v noci jako úkladný vrah ve službách CIA. (oficiálny text distribútora)

Slarque

Od filmu podle scénáře Charlieho Kaufmana čekám trochu víc. V téhle hříčce je složitý, alespoň okrajově nejspíš pravdivý, příběh jednoho televizního moderátora konfrontován se světem tajných služeb. Přitom řada scén vypadá, jakoby měla působit nereálně, ale jiné zas vyznívají, že je tvůrci filmu myslí smrtelně vážně. Nejspíš zásadní chybou George Clooneyho bylo, že si „vylepšoval“ Kaufmanův scénář, jako režisér je totiž celkem přesvědčivý. Sam Rockwell je vynikající a Drew Barrymore podává také až nečekaně soustředěný výkon. Pobavily mě pidiroličky Brada Pitta a Matta Damona:-) ()

Tomco

je jasne, ze spojenie charlieho kaufmana a georga clooneyho predznamenava uspech. prvemu to slape s perom v ruke, druhy je sikovny herec a hlavne zaujimavy reziser..k milujte svojho zabijaka som sa dostal az teraz a musim uznat, ze ide o podareny kusok. sam rockwell je fakt vyborny a po cely cas sa je na co pozerat. pre mna pevnych 80% ()

WANDRWALL

Milovat svého zabijáka se stále ještě neučí u nás na žádných školách. Proč se zde tedy takový film objevuje, aniž by byl v souladu s běžnými místními školními trendy? Anebo je zdejší školství bráno jako špatný film? ()

Vitason

Bavit lidi a zabíjet je si může být někdy dost podobné. Třeba vtipy Petra Novotného mívají často vražedný potencionál. Confessions of a Dangerous Mind je první film z pera ,,geniálního" Charlieho Kauffmana, který přišel se mnou do styku. Musím říct, že ze začátku mě Coenovsky laděný scénář plný černého humoru opravdu chytil, ale postupně mu začal docházet dech, protože se utápěl v šílených nápadech. Takže nejsilnější složkou filmu pro mě je skvělá režie George Clooneyeho (ano některé triky, už jsem viděl jinde, ale co je na tom), která si skvěle hraje s kamerou a střihem, kdy postavy přecházejí z jednoho pokoje do druhého a objeví se na úplně jiném místě. Takhle výbornou kameru, která vytváří parádní jízdy, jsem opravdu dlouho neviděl. Ale to všechno by bylo samoúčelné, kdyby film neměl skvělé herce (Barrymore, Roberts, Hauer a samotný pan režisér) a nad všemi těmito jmény se tyčí vynikající Sam Rockwell, který si svého televizního zabijáka vysloveně vychutnává. K tomu má film zajímavá camea, kdy se ale takový Pitt a Damon dají opravdu promrknout. Confessions of a Dangerous Mind nám ukázal, že Clooney není jen skvělý herec, ale i skvělý režisér a já se díky tomuto snímku určitě brzo mrknu na Dobrou noc a hodně štěstí. ()

Rocky62 odpad!

George Clooney si ze mě nejspíš dělá dobrý den. Jeho marná snaha o režijní invenci se v mých očích absolutně nepovedla. Z formální stránky této břečky je mi na blití a samotný příběh mi nepřinesl vůbec nic. Je tak špatný, že plejáda známých xichtů nemá nejmenší šanci to zachránit od odpadu. Doufám, že jiné snímky z jeho dílny dopadnou lépe. Něco mi ale tento film přece jen přinesl. Bavil jsem se tak "skvěle", že jsem se při projekci naučil dalších pár akordů. 1% ()

klerik

Veľmi dobrý film. Kaufman, Rockwell, Soderbergh, Pitt... A napriek tomu to najlepšie na filme je Clooneyho réžia! Divný retro film o tajnom agentovi je totiž natočený pestro, nápadito a strhujúco... V podstate klubovka pre mierne náročnejšie publikum... ()

iamek

Slušný film, ze kterého mám smíšené pocity. Osobně si myslím, že mu nejvíc uškodilo neustále přeskakování v čase a útržkovitost děje, který potom působil dost zmateně. I přes všechny zápory, měl příběh své kouzlo, jenž vás napjaté udrží u obrazovky až do konce ()

Chrustyn

Clooney je jako režisér opravdu zvláštní. Rád se hrabe v americké minulosti a přináší zajímavé příběhy. Stejně jako tento o muži, který pracuje v televizi jako moderátor úspěšné show a přes noc zabíjí lidi pro CIA. Herecký výkon Sama Rockwella je velice dobrý stejně jako ostatních herců ale film trpí přílišnou zdlouhavostí a tudíž jsem se z velké části dost nudil. Zajímavý ale pomalý. ()

Marze

Tato pohadka o zajimavem tipkovi ma zabavnou rezii, scenar i dialogy. Film nic noc nevysvetluje.Cilovka je od zralejsich teenageru vyse. ()

sharky

Čekal jsem něco hodně filozofického, ale tenhle film je opravdu vtipný jemným ironickým humorem, který rozesměje každého, zvlášť scéna kde vystupují Dammon a Pitt nebo ta, kde kde Hauer s Rockwellem táhnou východního agenta do žigulíku a z okýnka koukají nohy z běžkami. Ovšem i celková myšlenka ukrytá spíš v druhém plánu je rozhodně zajímavá. Neuvěřitelné, že je to podle skutečného příběhu! ()

Roman.Ticka

Vynikající psychouš s výrazem pošuka ve filmu řekl: "Jmenuji se Charles H. Barris, zaplnil jsem éter ohlupující infantilní zábavou". Neboj Chucku, tento druh zábavy je jak nájezd potravinových molů - nezničitelný! Však se těší značné oblibě tuším dodnes, k nám taky dorazila a přijdou další... Nicméně vyzdvihuji výkon Sama Rockwella, který předvedl šílenou Gong Show za slabší sukundace hvězd v druhořadém postavení, bez šance jej převýšit a dobrou volbu hudby. Ještě jeden výrok stojí za přemýšlení: "Nietzsche řekl: Kdo sebou pohrdá, stále si sám sebe váží jako někoho, kdo může pohrdat". ()

ad-k

Rafinovaná filmová hra a důkaz, že George Clooney je za režirérským křeslem možná mnohem zajímavější než coby herec (aniž bych kritizoval). Ano, je to trochu emocionálně prázdné, chladné, nesourodé, nám Evropanům v určitých ohledech i vzdálené, alespoň pro mne, ale to neberu jako velké prohřešky a koneckonců jistá netečnost skutků byla myslím i úmyslem. Vrcholem je pak pro mé oko i sluch Beethoven (při poslechu se rozkládám na částečky) a čaj/káva o páté... a kdo má schopnou fantazii, myslím že nalezne ve filmu i prvky absurdní komedie. 70% ()

Janek

Skvělá Clooneyho režie, některé scény jsou opravdu fenomenální. Ohromně stylové. Plný počet utelk o kousek, v poslední třetině se to trošku zlomí. Ale řekl bych, že na debut ohromné. ()

Othello

Formálně neskutečně vytříbená hračka s takovým tím "muhehe" v pozadí, na které se dá dobře vysvětlit, proč v některých filmech máte pocit, že Clooney až příliš kouká přes kameru. Má režijní nápady, má cit pro cynismus a ironii, umí chytře pracovat s kulisami (což se mu v jeho následujícím, v jednom patře baráku natočeném Good Night and Good Luck hodilo) a spoustu kámošů do vtipných cameo rolí. Je to prostě borec. ()

bouncer

Clooney se opravdu ukázal...ukázal, že je velice zdatný v režii a dokáže vytvořit velice smysluplný snímek. Filmová pochoutka...Potěší známé tváře (a Clooneyho kamarádi) v menších rolích. ()

murakamigirl

Nie len trochu zvláštny príbeh muža, z ktorého sa zo dňa na deň stane slávny zabávač a zároveň nájomný vrah pracujúci pre americkú vládu, stojí ako na pútavej predlohe a Kaufmanovom scenári, tak aj na skvelej kamere a hviezdnych hereckých výkonoch. Sam Rockwell sa v roli Chuckieho cíti ako ryba vo vode. Nevyhnete sa tomu, aby ste ho v jednej chvíli nemilovali a v zápätí neveriaco nevypliešťali oči: „Čo to dofrasa ten neškodný (?) showmaník stvára ??!“ No treba vypichnúť aj iné mená: Georga Clooneyho s imidžovými fúzikmi a nepriestrelným pancierom na tvári plus Juliu Robertsovú vo veľmi netradičnej úlohe ruskej zvodkyne a zabijačky v jednom, ktorú (napriek mojim počiatočným pochybnostiam) stvárnila tak, že budete oči otvárať. All stars team uzatvára Drew Barrymoreová ako Chuckieho životná láska, a hoci táto rola patrí medzi jej najvydarenejšie, ostáva v tieni Rockwella, Clooneyho i Robertsovej. Milujte svojho zabijaka je pozoruhodný Clooneyho režijný debut, ALE naozaj presýtený a ktorý často tlačí na pílu, až to tá chuderka (píla) nezvláda. Rockwell je síce výrazne vyzdvihujúcim prvkom, ale druhýkrát už túto snímku rozhodne vidieť nepotrebujem. Malé upozornenie: film si vzhľadom na časté flashbacky vyžaduje dobrú sústredenosť od úvodných tituliek až do úplného konca. ()

Blofeld

Dokonalý snímek, který se příliš nezabývá knihou, kterou (údajně) adaptuje. Clooneyho režie je úchvatná a nejlépe patrná v závěrečné scénce s kafem. Kaufman par excellence. ()

Skrk

Tohle napsal Charlie Kaufman? Škoda, nečekal jsem, že dokáže napsat i tupé dialogy. Netuším, o co se snažil Clooney, ale vůbec mu to nevyšlo - snímek se zajímavým potenciálem zklazila jeho absolutní neschopnost. Snažil se dát do filmu všechno a to právě to, co se mi nelíbilo. Překombinovanost. Tolik neukončených scének, že ani divák pořádně neví, oč tam jde jsem nečekal. Místy to bylo i dost absurdní. Rockwell moc charismem nehýřil a Roberts (ačkoliv tu zase tak dlouho nebyla) mi lezla na nervy. Ale co se mi líbilo, byla zajímavě podaná vizuální stránka a samozřejmě vynikající Palisades Park od Freddyho Cannona. ()

DDT

Překvapivě zajímavý film i když si nejsem jistý, jestli bych ho podruhé dokoukal až do konce. Půlka diváků odešla během filmu, protože plakát je pěkně "klamavou reklamou". První tři jména na něm mají přilákat diváky (což se podařilo), ovšem jedná se vesměs o miniaturní role. Celý film táhne výborný (ale neznámý) Sam Rockwell. Za film tři a půl hvězdičky, za plakát mínus pět. ()

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

19.08.2021

Román Anglický pacient spisovatele Michaela Ondaatjeho se dočká nové, tentokrát televizní adaptace. Tu chystá stanice BBC, která zaúkolovala scenáristku Emily Ballou (Taboo, The Turning), aby seriál… (viac)