Byla to televize, která ho vynesla na vrchol popularity, ale jeho největší role se odehrávaly mimo zákulisí studií a přenosových vozů. Příběh legendárního amerického showmana, který žil dvěma životy. Přes den pracoval jako televizní scénárista a producent, v noci jako úkladný vrah ve službách CIA. (oficiálny text distribútora)

megajalec

Pripomínalo mi to auto, ktorému sa pokazili rýchlosti od dvojky hore. Nie a nie zaradiť trojku a išlo stále len pomaličky na dvojke, sem tam spomalilo, sem tam o trošku zrýchlilo, ale ani za svet nie viac ako 40. Potešila len posádka auta nabitá hviezdami, prekvapivo dobré bolo ženské osadenstvo, i keď tieto pasažierky inak moc nemusím ()

kominik18

Myslím vůbec nejlepší film George Clooneyho. Velmi atraktivní, ale těžké téma, které dokázal, jako svou režijní prvotinu, výborně zpracovat do posledního detailu. Sam Rockwell je nepřekonatelný a Julia Roberts nepřehlédnutelná. George Clooney je rozhodně lepší režisér než herec. ()

jokino

Zaujímavo prerozprávaný príbeh, ktorý ale, pre mňa, zároveň tragicky upadá práve sám na sebe.. Podľa mňa táto kombinácia nebola príliš šťastne navolená. Film som si nevedel dosť dobre vychutnať. ()

mnx

Nemám rád televizní estrády, zvlášť toho stylu co byl ve filmu, a nevyhovuje mi ani styl, jakým byl film udělaný. Přesto jsem se na to podíval, kvůli Kaufmanově scénáři. Je škoda, že to nerežíroval opět Spike Jonze, protože kaufmanův potenciál tam byl cítit na každém kroku. Cítit ano, ale většinou nevyužit. Pan režisér Clooney, který má zřejmě pro tento typ snímků jen minimální cit, si to prostě točil podle svého, a podle toho to taky tak vypadá. 3x škoda. ()

Boban

Docela zajímavý snímek, parodie na "kvalitní" americkou zábavu... Hlavně ta poslední soutěž Stáří, kde ledničku vyhraje ten, kdo se nakonec nezastřelí, mě dostala... ()

chiara

George Clooney je lepsi reziser ako herec !!! Po tomto filme som sa zacal viac zaujimat o Sam Rockwella, tu predviedol perfektny vykon, naozaj super. Este sa my samozrejme pacil Rutger Hauer ako zabijak co sa pri zabijani rad foti, a aj ked nemam rad Juliu Roberts, v tomto filme bola naozaj dobra. ()

Muso

Chuck Barris určite nebol jednoduchý človek a takým neni ani tento film. Spočiatku trochu rozhárané a tie ´vtipné´scény mi neprišli vôbec zábavné, ale človek sa vďaka svižnému tempu Clonneyho réžie nenudí. Osobne sa mi ale viac pozdáva druhá polovica, ktorá sa ešte viac upne na vnútorné Barrisovo rozpoloženie a jeho schizofrenický výlev a spomínanie na detstvo za doprovodu jednoduchej depresívnej klavírnej hudby považujem za vrchol filmu. O hraní Sama Rockwella v tomto filme ani netreba hovoriť.To treba vidieť. ()

T.S.Garp

Četl jsem i knihu a musím říct, že film je o stupeň lepší. Chuck Barris ale nebyl spisovatel, nýbrž tvůrce pokleslé zábavy pro lidi, co žijí s televizí. Ale zpět k filmu - osobně mě dostal vztah Chucka a Penny, to bylo více než k pousmání a rád bych někdy takovou hloupoučkou a oddanou Penny potkal. Zabiják mě prostě hodně bavil a Clooney mě jako režisér moc příjemně překvapil. ()

vasek.raul

Hodně zajímavý nápad. Tak mi přijde tento film. Bohužel mu trochu ubírá až moc velká roztříštěnost co se režie a střihu týče...jinak super. ()

gezper

Na Clooneyho režisérskou prvotinu to není vůbec zlé, ale .. .. kdyby se víc soustředil na méně žánrů, neskákal sem a tam a nevršil paté přes deváté, tak to mohl být stylový neotřelý hit s pár dobrými nápady. Nemůžu si pomoct, ale většinu času to na mne působilo sterilním nekompaktním dojmem. Škoda. Sam Rockwell s přehledem utáhne i hlavní part a ne jen nějaké vedlejší či štěky jako do té doby, překvapivé zjištění. Oproti tomu Julia Roberts mě v této roli dost vadila a absolutně nesedla. Btw. pozoruhodně drzé a vtipné jsou i dvě camea - Pitta a Damona. Respekt ! (oba za "roli" nehonorováni; a i Roberts si prý řekla jen pakatel 250k$). [60%] ()

Muf911

Zajímavě natočený film o chlápkovi, kterému se napoprvé nepovedlo prosadit v televizi, tak se nechal zlanařit CIA pro špinavou práci. A když pak najednou uspěl se svými pitomými show v televizi, nedokázal své druhé zaměstnání opustit. A tak je obě zkombinoval. Ráno provázel své hosty v rámci pořadu po zimních Helsinkách nebo východním Berlíně (kde se koncem 60. let proháněly rezavé žigulíky z let 80. a trabanty s podivně navěšenýma espézetkama) a po večerech zabíjel neznámé nepřítele v tmavých uličkách. ()

v.indruchova

Velmi rozporuplná záležitost, hlavně to není zrovna komedie, spíše drama. Na dobrou nákladu vám to nezadělá. K hlubokému zamyšlení nad životem. Plné slavných herců. ()

lukasmyval

Confessions of a Dangerous Mind je pecka. Řekl bych, že všem nemusí úplně sednout, ale mě se ten film líbil. Má něco do sebe a ještě tomu přidává to, že je podle skutečný události, i když to CIA nikdy nepotvrdila, že pro ně Barris zabíjel. Když si to tak vezmu tak CIA by nepřiznala ani to, při čem by je vidělo 100 000 lidí a odvysílala to živě celoplanetární televize. Stejně jako Sama mě vždycky srdce táhlo k tanci, taky se snažím protlačit svoje taneční kreace všude, kde se objevím a lidi mi k tomu dají nebo nedají svolení. To jsem trošku odbočil, za trefení se do mého vkusu jedině to nejvyšší hodnocení! ()

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

19.08.2021

Román Anglický pacient spisovatele Michaela Ondaatjeho se dočká nové, tentokrát televizní adaptace. Tu chystá stanice BBC, která zaúkolovala scenáristku Emily Ballou (Taboo, The Turning), aby seriál… (viac)