Automechanik Frank Leone (Sylvester Stallone) si odpykáva trest za ublíženie na zdraví, ktorého sa dopustil pri obrane kamaráta pred partiou násilníkov. Do vypršania trestu mu zostáva už len šesť mesiacov. Jedného dňa ho však z relatívne voľnej väzby v norwoodskom väzení prevezú do väznice Getaway. Tam ho na príkaz sadistického riaditeľa Wardena Drumgoolea (Donald Sutherland), ktorý s ním má nevybavené účty, týrajú tak dozorcovia, ako aj väzni. Frank všetko príkorie statočne znáša do chvíle, keď sa v ohrození ocitne aj jeho priateľka Melissa (Darlanne Fluegel). A to je moment, v ktorom sa Frank rozhodne z väzenia ujsť. Netuší, že presne to chcel riaditeľ dosiahnuť a nastražil na Franka pascu... (oficiálny text distribútora)

lvi_psouk

Stallone předvádí úctyhodný výkon rovný nejlepším hercům. Chvílema jsem měl pocit, že nehraje, ale že je fakt zavřenej. Příjemně, sugestivně natočené drama z věznice, skvěle zahrál Sutherland mírumilovného ředitele... ()

montel

Frank Leone (Sylvester Stallone) si odpykává zbytek trestu za ublížení na zdraví. Pár měsíců před koncem je ovšem zničeho nic převezen do nejpřísněji střežené věznice Gateway se zločinci toho nejhrubšího zrna. Prsty v tom má správce věznice Drumgool (Donald Sutherland), který má s Frankem nevyřízené účty. S pohodového odpykávání zbytku trestu se pro Franka stává z ničeho nic peklo...Další parádní Stalloneho film a dnes již klasika 80. let. Tentokrát zde Sly nehraje neporazitelného Ramba, ale citově zranitelného muže, který se musí poprat s drsným vězeňským systémem. 75% ()

shinlove

Vidět film v 90.letech, dal bych určitě o hvězdu víc, ale viděl jsem ho v 21.století a tak vím, že existuje hodně lepších filmů z vězeňského postředí, třeba i se Stallonem ;) Nicméně tehdy byl jeden z prvních, ne-li první. Proto přidávám 10% a jsou z toho ve výsledku velice slušné 3* ()

Mark1983

No musím uznat,že v tomto případě se jedná o jeden z lepších snímků z vězeňského prostředí. Zaujalo mě to od začátku do konce a ani chvilku jsem se nenudil. Prostě dá se říct - FILM BEZ CHYBY. ()

Pythonator

Tak trochu Stalloneho úpadek, vzhledem k tomu, že ve stejném roce natočil vynikající Tango a Cash. Dokonce i mizerný Rocky V mě bavil víc, než tenhle výlet do kriminálu. Donald Sutherland zde zahrál prvotřídního hajzla, ale byl to až takový hajzl, že jen těžko uvěřit jeho zaujatosti, protože celá postava byla nedostatečně vykreslená. Vysvětlení "hajzl od přírody" mi nestačí. ()

brkerez

Viděl sem nedávno podruhý asi po 20ti letech, co sem to kdysi viděl v kině a překvapilo mě, jak příjemnej to byl zážitek. Místy naivní scénař je plnej děr, dialogy někdy vyloženě k popukáni, Stallonovi mukla veterána nějak nevěřim a celý to trochu vypadá jako pohádka z vězení, ale má to atmošku a kouzlo, překvapivě silný momenty a jako za-katrem-béčko to funguje perfektně, na nedostatky sem kašlal a skvěle se bavil. ()

Bogrant

Na poli filmov odohrávajúcich sa v priestoroch väznice nejde o nič prelomové, ale vzhľadom na Stalloneho tvorbu v osemdesiatkách (nerátajúc Rockyho či Ramba), ide o jeden z tých oveľa lepších snímkov, ktorý automaticky, keď v ňom schválne nehľadáte nedostatky, nevyznie nijak zvlášť béčkovo a hlúpo. Sly sa snaží čo mu svaly stačia, herci v podporných rolách to nekazia a nepotrebuje to byť ani akčné, aby to bolo dostatočne drsné. Bez očakávaní, ale s potešením. ()

Feacher

Další skvělý vězeňský film, další se Sylvestrem, další, při němž se mě chvílemi zmocňoval absolutní pocit beznaděje. Výborně pracováno s atmosférou, výborně zahrané, zážitek z filmu nadprůměrný, 5*! ()

VanStan

kriminál, stallone a sutherland podávajú vinikajúci výkon, dej filmu je napínavý a tak isto aj sonny landham zahral svoju rolu drsného chipa k mojej spokojnosti. ()

Slypp

Kriminál je film, který si 5* zaslouží a kdo neviděl, tak neuvěří, proč si toto hodnocení zaslouží, musíte vidět jen vy, všem doporučuji. Sly předvedl další super výkon a hraje člověka, který si odpykává svůj trest ve vězení. Ředitel věznice byl pěknej padouch a jeho lidé o těch radši ani nemluvím. Frank Leone (Sly) všechno zvládl na jedničku. Zlost, zločin, pomsta a spousta dalších věcí, které k tématu okolo věznice patří. Tento film ve mě zanechal něco, co moc filmu nedovede. Brzo se na tento film zase podívám, páč stojí za to! SUPER :) ()

Daviidesek

V tomto filmu si Sylvester Stallone zahraje roli vězně.Zaujalo mně, že v tomto filmu nedávají tolik najevo, jaké má svaly a jak není dokonalý, splynul tam dobře s vězeňským prostředím a “pánové” dali I vyniknout někoho jiného a ostatní herce, než jenom již zmiňovaného Stalloneho.Filmů na vézeňské téma a atmosféru je docela dost a musím říct, že tento je opravdu vyvedený. ()

breznec

Podle mě perfektní film. Stallone zde dokázal,že opravdu umí hrát(i když si to hodně lidí nemyslí). Skvělý byl i výkon Sutherlanda. Myslím,že jeden z nejlepších Stalloneho filmů. ()

9HK

Tak už vím z čeho čerpalo vykoupení Shawshank.....(kdo by to byl řekl že to byla od Shawshanku taková vykrádačka)Stallone skvělý... ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore