Automechanik Frank Leone (Sylvester Stallone) si odpykáva trest za ublíženie na zdraví, ktorého sa dopustil pri obrane kamaráta pred partiou násilníkov. Do vypršania trestu mu zostáva už len šesť mesiacov. Jedného dňa ho však z relatívne voľnej väzby v norwoodskom väzení prevezú do väznice Getaway. Tam ho na príkaz sadistického riaditeľa Wardena Drumgoolea (Donald Sutherland), ktorý s ním má nevybavené účty, týrajú tak dozorcovia, ako aj väzni. Frank všetko príkorie statočne znáša do chvíle, keď sa v ohrození ocitne aj jeho priateľka Melissa (Darlanne Fluegel). A to je moment, v ktorom sa Frank rozhodne z väzenia ujsť. Netuší, že presne to chcel riaditeľ dosiahnuť a nastražil na Franka pascu... (oficiálny text distribútora)

Stuart6

Fajn film, vzhledem k době svého vzniku. Sly byl jako vždy uvěřitelný. Kdo tento film trhá, tak prostě nazažil "osmdesátky" ;-) ()

Jyrka

Myslím, že je to nejlepší film se Stallonem, ani Rocky na to nemá. Filmů na tohle téma v 90. letech nebylo málo, ale tohle je něco jiného. Skvělý výkon Sylvestera Stallona. 95% ()

mucho3

Vězeňské drama,které vás vtáhne,Sly v jednom ze svých nejlepších filmů.Při koupi originálu na dvd, jsem neváhal ani vteřinu.Ve vedlejších rolích excelují D.Sutherland jako pomstychtivý ředitel věznice,J.Amos jako drsný ,ale spravedlivý bachař a T.Sizemore jako zrádný spoluvězeň. ()

st4nford

Velmi dobrý vězeňský film. Jen by to podle mého názoru chtělo změnit práci s napětím a upravit dramatické oblouky. Někdy je situace protahována až extrémně dlouho a jindy jen velmi krátce. Ale možná po druhém shlédnutí změním názor. I tak je to zdařilý filmík se skvělými charaktery. ()

PTuranyi

Väzenská dráma v Stalloneho podaní nie je Útek z väznice Shawshank, ale má všetky atribúty vydareného filmu tohto žánru. Role sú jasne rozdelené a herci ich zvládajú dobre. Scenár je dobre napísaný a tak môže Silvester ukázať nie len svaly, ale sem tam aj úsmev, takže je z neho klaďas ako vyšitý. Pridá sa partia kamarátov, ktorý pomôžu v ťažkej chvíli a jeden z nich na to doplatí, takže máte komu držať palce. Nakoniec je samozrejme zlo porazené takže 70% si minimálne zaslúži. ()

MartyS

Sylvester Stalllone je opravdu skvely herec, o tom neni pochyb. Paradni film,nemam nic co bych vytkl.Na svoji dobu skvele propracovan.Pribeh je taky dobry,ktery skonci happyendem jak se da ocekavat,ale zaver filmu byl hodne zajimavy :) ()

chosan

Nemám filmy z vězeňského prostředí rád ale tenhle mě doslova "uhranul" já nevím ale nedalo mi to nedokoukat a stále jsem si říkal jakýmu dozorci bych rozbil držku mě tohle dělat a podobně. Zkrátka abych to shrnul lepší film z vězeňského prostředí jsem neviděl a proto dávám 4 hvězdičky a 80 %. ()

naytsirk

Když jsem poprvé chytil kriminál, bylo to někdy ke konci a říkal jsem si, že to bude určitě děsně dobrej biják. Pak jsem se k tomu někdy dostal a tedy nic moc... pardon.... ()

Rodney McKay

průměrné vězeňské drama, které na můj vkus bylo až moc neosobní. Donald Sutherland hraje výborného ředitele věznice, a je vidět, že podobné role mu prostě sedí. Bohůžel atmosféra ,až na pár světlých okamžiků, jakoby se z filmů úplně vytratila, což je z hlediska vězeňského prostředí bohůžel málo. Nicméně příjemný film na všední den. ()

zurivymlok

Kriminál je jeden z vydařenějších Stalloneho filmů. Příběh je sice hooooodně naivní, myšlenkově také nemá co nabídnout, ale je to natočeno svižně a zábavně. A co je hlavní, vězeňské prostředí je z obrazovky cítit. Trochu bych se zde zastal Stalloneho, protože v příspěvcích se tu zase objevují narážky na jeho herecký výkon. Osobně nechápu, kde se tyto názory berou, protože s vyjímkou komedií (komický potenciál vážně nemá) Sly uhrál vždy všechny role se ctí. Ne jinak je tomu i zde. ()

Phoeniyx

Jeden z nejlepších filmů z vězeňského prostředí, ustát takové peklo pár dnů před propuštěním soucítil jsem s Frankem . Na tenhle film se podívám vždycky když si myslím že jsem na tom nejhůř. ()

Cor-Angar

Mám Slye a jeho filmy rád a tenhle patří k těm vážně povedeným. Můj vězeňský favorit v jeho filmografii sice zůstává Tango a Cash, ale i tady jsem se bavil od začátku do konce. Kromě Slye a ostatních věznů se mi ve své roli líbil Donald Sutherland, který se na takové charaktery fakt hodí. Podobných filmů, které jsou méně či více kvalitní, je víc, ale Kriminál se mezi nimi rozhodně neztrácí, ba naopak patří k tomu lepšímu. ()

Vořežprut

Příjemná oddychovka se Slyem. Je to jeden z těch lepších s tímto ,,hercem" nebo co to je. Ale i kdyby to byl třeba automechanik (což jeho postava skutečně umí - je to muž mnoha tváří :-)) tak stejně film s ním bude nářez! Jako jeho hláška: ,,Nic není mrtvé, dokud to nepohřbíš!" :-) ()

Voxel

Hlavní záporák tohoto filmu je jeden z nejodpornějších co jsem kdy viděl, Donald Sutherland podal fakt mimořádný výkon. Tohle dílo boduje hlavně atmosférou, napětím a kvalitními hereckými výkony. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore