Automechanik Frank Leone (Sylvester Stallone) si odpykáva trest za ublíženie na zdraví, ktorého sa dopustil pri obrane kamaráta pred partiou násilníkov. Do vypršania trestu mu zostáva už len šesť mesiacov. Jedného dňa ho však z relatívne voľnej väzby v norwoodskom väzení prevezú do väznice Getaway. Tam ho na príkaz sadistického riaditeľa Wardena Drumgoolea (Donald Sutherland), ktorý s ním má nevybavené účty, týrajú tak dozorcovia, ako aj väzni. Frank všetko príkorie statočne znáša do chvíle, keď sa v ohrození ocitne aj jeho priateľka Melissa (Darlanne Fluegel). A to je moment, v ktorom sa Frank rozhodne z väzenia ujsť. Netuší, že presne to chcel riaditeľ dosiahnuť a nastražil na Franka pascu... (oficiálny text distribútora)

brigante

Jojo, osmdesátky, to byly časy. Sly v nejlepší formě jako vězeň ,který je ve vězení vlastně jen pro svoje dobré srdce. Prostě dobrák od kosti. V mezičase rozdává moudra jak v Rocky Balboovi. Tak ho máme nejraději. Proti němu stojí armáda sadistických a prohnilých dozorců v čele s Donaldem Sutherlandem, který hodlá udělat Slyovi ze života peklo. Jenže Stallone se prostě zlomit nenechá. p.s. Filmu dominuje parádní lehce nostalgická hudba Billa Contiho, který dělal třeba právě Rockyho. ()

Adrai

Tak nějak záhadně mě tento film obcházel. Až doteď - spojení Sly a vězení jsem si nemohl nechat ujít. Spokojenost veliká a film mě jen utvrzuje v tom, že ve vězeňským prostředím se snad nedá natočit špatnej film - používám snad, protože se určitě něco najde :) ()

Godhaj

,,Hele Franku, přines sem ti, přines sem ti hajzlpapír, kdybys, kdybys chtěl psát básničky, nebo něco takovýho.“ Kriminál je tak trochu netradiční drama z vězeňského prostředí. Některé klasické žánrové prvky zde ale zůstávají. Například černobílé rozdělení vězňů i strážných na andělíčky a hnusné sadisty. Úplně mi neseděly některé detaily, například relativní volnost vězňů, i když se mělo jednat o velmi střeženou věznici (viz oprava auta). Na Stallonovi bylo vidět, že mu role sedla, zahrál ji bez chybičky. Přes zmíněné klady mi však celý film přišel trochu obyčejný a závěr trochu moc přepálený a naivní. ()

sigi2

V spomienkach na videné z detstva som to pôvodne odhadoval na tri, no keďže ma to dokázalo neuspať o pol štvrtej ráno na Prima Cool, idem ešte vyššie. "To byl ješte Sly echt Sly." ()

biergof

V tomto filmu sem se do Stalloneho prostě zamiloval. Neznám víc osobní film, kde pot a krev nikdo nehraje. Neuvěřitelná hudba, příběh a atmosféra, bahno, vězeň 510 a jeho cesta na svobodu mi dávají odvahu. Tu nejvyšší spravedlnost si musíme zrobit sami. ()

celticek

Trochu jsem to oprášil, chtěl jsem si prostě odpočinout. Stalloneho moudra mě nechávají chladným, ale je tam dobrá scéna opravy auta a popravy jeho spolu-mukla. Bude mi chybět ten váš úsměv:) ()

Sir Ludvig

Toto je jednak klasicke kliseovite becko a na druhej strane jeden z najpodcenovanejsich filmov. Ano, hra tu Stallone, klise strieda klise, zaver neodhadne len dieta, ale i tak....tento film ma svoju vlastnu atmosferu a mnoho skvelych momentov. Vdaka tomuto filmu bolo davno jasne kto s 80's megasuperstar dvojice je lepsi herec. ()

HarveyDent

Skoro o nic se nesnažící režie kazí kvalitní scénář s dobrými nápady na týrání vězňů, které právě kvůli režii nejsou dotáhnuté do konce(nebo nejsou provedeny), tak aby způsobily takové to jemné mrazení v zádech. Naštěstí napínavý konec vše zachrání a přesvědčí, že tento snímek patří mezi to lepší, co se najde v tématice "vězení"......Škoda a tahle role Stallonovi tak seděla. ()

Dinsberg

Kdo chce psa být hůl si vždy najde. Staré pořekadlo, které platí všude a ve vězení obzvlášť. Jsou jen dvě věci, které změní člověka: vězení a válka. Nezbývá než doufat, že se ani jedné lokace nepřiblížím. Film vyvolává silné emoce hlavně při doslovné sleposti spravedlnosti. Škoda jen konce. Skončit to jako drama, bylo by hodnocení (nejen moje) nejspíš mnohem vyšší. Kdo ví jestli v některých vězení opravdu netrůní samozvaní vládci, jejichž jediným potěšením je ničit život jiným, byť vězňům. Ale o co je potom lepší než oni? O konání ve jménu "spravedlnosti". Podobně kdysi uvažoval i jeden blázen s knírkem. Vězení se tak stává státem ve státě s absolutistickou vládou, v němž vládne temný středověk. Možná ne zvenku, ale zevnitř určitě. Ve filmu se tento vnitřní boj objevil i v Poslední pevnosti s Robertem Redfordem, ale spíše než zájmů člověka se týkal vojenské cti, které jakožto nevoják nerozumím. Proto je mi tento film mnohem bližší, protože do stejné situace se může přimotat kdokoli z nás. ()

Uberlord

Rozmýšlím, mezi 3 a 4... U Stalloneho jsem vyloženě zvyklej na filmy, kde je akční a nebojácný... no tady se Sly ocitá spíše v poloze, kde dává přednost rozumu a vytrvalosti. Aby ne, má to za pár žejo... takže Stallona, mlátící se hlava nehlava nečekejte. Spíše se zde hraje hodně na psychiku diváka... Zasvěcení do prostředí věznice a stále dokola se opakujícímu a stupňujícímu utlačování Franka Leoneho (Sylvester Stallone). No bavil jsem se slušně, byl jsem napnutý a velice se mi líbily především postavy. Příběh zase až tak ohromující nebyl... No, na vyplnění volného času - dobrá volba. ()

warhammer

Vzpomínám si, že tenhle film byl pro mě velice příjemným překvapením. Nečekal jsem od něj moc i přes to, že tenhle typ filmu mám celkem dost rád. Po pravdě neuměl jsem si Stalloneho v roli vězně moc představit, ale rozhodmě nezklamal. Právě naopak. Svoji roli ztvárnil víc než dobře. ()

64B

Správné drama, odehrávající se v lochu. Sutherland jako best záporák, kterýho jsem chtěl snad zabít víc než Sly, příběh, kamera a ostatní herci mi též seděli. Na tenhle film rád koukám. :) 5*. ()

Guran

Tenhle film mě překvapil. Stallone zahrál výborně svou roli v napínavém a zvratovém příběhu. Tento snímek i ukáže divákům, jací dokáží být vězni mezi sebou zlí, nebo jak se chová ostraha proti nim, Stallone si se bude muset vypořádat s bandou hnusných lidí, kteří mu budou způsobovat peklo, opravdu hezký snímek. ()

joelly01

Ja se ted nedivam skoro na nic, neb jsem znovuobjevila knihy, ale na "Lock Up" me Klenot nalakal, neb si pamatuju ze v puberte jsem byla velmi nadsena. Nadseni se bohuzel neopakovalo, ale i tak jsem dostala solidni vezenske drama, ktere dam kdykoliv jeste jednou. Sly je fakt dobrej a ja se nyni nejlepe tesim na toho noveho Ramba ktery bude pizlat kokosy teracum z Islamskeho Statu. ()

george82

Parádní film o přístupu zkorumpovaných bachařů a správce k člověku, se kterým si chtěl správce srovnat své účty. Film je fakt skvělej. Je v tom strašně moc. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore