Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

dex2man

Při zjištění,že nový "zlý terminátor" bude holka jsem se zhrozil.Překvapivě právě dokonale chladná(a sexy) Kristana je hlavním tahákem.Arnold přibývající věk kompenzuje kadencí hlášek("talk to the hand":)).Akční scény mají tempo(scéna s jeřábem) a ty které "vykrádají" dvojku neruší,protože jsou natočeny s nadhledem-a tak je potřeba celý T3 brát.Já to udělal a skvěle se bavil... ()

sarkas21

Terminátor 3: Vzpoura strojů je třetí v pořadí této série, kde je scénář opět podobný dvojce, tentokrát je ale poslána vylepšená robobaba, kterou si zahrála modelka Kristanna Loken... Tentokrát už jsem nebyl tak nadšený jako z prvních dvou Terminátorů, ale stále si film zachovává svou kvalitu a proto mu dám hodně ()

AGAMENON

Tak jsem hned ve čtvrtek mazal na první představení, které v našem kině dávali a byl jsem velmi spokojen. Nechci hodnotit jestli je lepší nebo horší, je prostě trochu jinej než předchozí díly. Arnold vypadá skvěle (nebránil bych se mít jeho postavu), cedí jednu skvělou hlášku za druhou (hlavně v první půli), i když tu hubu už má taky pěkně propadlou a přišlo my, že jeho angličtina se zlepšila. Lokenová je fakt pěkná a dává Arniemu pěkně na prdel, ostatní osazenstvo už není tak důležité a odvádí co se po nich chtělo. Technická stránka se moc povedla, hlavně zběsilá jízda s jeřábem a následná demolice všeho co stálo v cestě. Teď trochu negativ: Beltramiho hudba my nepřišla moc dobrá, ve filmu funguje dobře, ale chybí tomu nějaký pořádný motiv (těch sedm orchestrátorů mne dost šokovalo). Slavné terminátoří téma zazní až v závěrečných titulcích a nemyslel jsem že to někdy řeknu, ale to elektronické se my líbilo mnohem víc, než to orchestrální. A závěrečné zlikvidování záporného terminátora, není špatné (i když s podobným řešením sem trochu počítal), přesto se nemohu zbavit pocitu, že i tohle by mohla rozchodit. I přes drobné nedostatky je T3 důstojným následníkem a doufám, že dostane dalšího bratříčka. A na konec, amíci si nemohly odpustit zamávat vlaječkou, kolem které se shlukne pár přeživších lidí. ()

predators

K dokonalosti tomu něco chybí, i tak se ale jedná o zdatného konkurenta svým předchůdcům. V podstatě obsahuje všechno ze Dne zůčtování, jen s několika menšími změnami a o něco slabší atmosférou. Terminátoři, akce, John Connor, všechno zůstává "skoro" beze změn, ale například honička s jeřábem přináší něco nového a dooost pohledného! Prostě terminátor, bez Sarah Connor... :-( :-) 80% ()

nascendi

Keď som pred 14 rokmi videl tretieho terminátora, dal som mu tri hviezdičky. Dnes už neviem prečo. Tretí terminátor je totiž paródiou a možno aj urážkou dvoch Cameronových predchodcov. A stačilo tak málo - zveriť nakrúcanie Mostowovi, spraviť osudovú chybu pri voľbe scenáristov a obsadení Connora a spoliehať sa na to, že množstvo trikov a bezhlavé ničenie nahradia myšlienku a dej. Je naozaj málo filmov, ktoré prežili tri pokračovania bez fatálnych dôsledkov. ()

nash.

Pár dobrých nápadů, jedna honička a sem tam vtip. Béčko s hezkou mašlí, které hladového po těch letech napjatého očekávání příliš nenasytilo. ()

PetrPan

Trochu s podivem zjišťuji, že tu třetího Terminátora nemám hodnoceného ani komentovaného. Ale zrovna reprízu tohoto dílu jsem si  s chutí dopřál a znovu si vychutnal nejen legendární hlášku "Odhoďte zbraň... a rakev., ale i prakticky nepřetržitou a bombastickou akci. Arnie tady byl ještě ve formě a Kristana Loken byla jako jeho protivník skvělá Z.M.R.D., což není technické , ale pocitové označení.  T-5. ()

Slarque

Scénář (opět) není žádné veledílo, ale na skvělou popcornovou jízdu to stačí. Oproti minulosti přibylo humoru a zatímco Cameron vždycky vymáčknul z trikařů i to, co ani nevěděli, že dovedou, Mostow se spokojil s tím, co už umějí, a chtěl to prostě co nejlépe. S touhle trojkou jsem celkem spokojen. ()

Tomco

Aj keď som sa prakticky po celý čas celkom slušne bavil, neubránil som sa častému pocitu: kvôli čomu to vôbec vzniklo?!? A keď už, škoda, že za tým nestojí osvedčený Cameron.. Zbytočné pokračovanie. ()

Joker Punx

Třetí díl Terminátora - Je to vůbec poslední díl co jsme měli ještě na VHS originálce. Tu dobu si pamatuju dobře :) I když trojka už neni tak dobrá jako jednička a dvojka, pořád je to dobrej akční film. A novej John Connor kterého hraje Nick Stahl, už nemá takové charisma jako měl Edward Furlong, ale na Johna se docela hodil a hrál to dobře. Nový postavy - Kate Brewster (Claire Danes) byla dobrá a místo záporáka muže sem dali pro změnu ženu - Kristanna Loken jako T-X byla dost přesvědčivá a zahrála to dobře, byla to sexy dračice i když pěkná svině :D Atmosféra fajn i když už to má horší triky na počítači, u dvojky to mělo svoje kouzlo na tu dobu, tady už to tak nefunguje bohužel. Arnold jako vždy dobrej a vtipnej - Hlavně scéna z baru je prdel - Řekni to mé ruce :D A pak ještě ty buzerantský brejle :D Trojka je pořád dobrá akční zábava. ()

Bachy

Absolutně se shoduji s komentářem uživatle Matty. On to není špatný film. Je děsně Hollywoodskej, válí se v klišé a jede po předem daném kolotoči. Na druhou stranu Arnold opět válí a za některé vtipy to opravdu stojí vidět. Nástupce to je a je vcelku dobrý, jenže: Proč? Je nějaký jiný důvod než peníze? Posbírám plusy a mínusy do košíku a zatřesu s ním, abych viděl, jak se mi snímek líbil. Nakonec košík vezmu a hodím jej do řeky. Protože hlavním přínosem tohoto filmu je zbytečnost. Ano, pobavili jsme se. Toť vše. ()

eLeR

Za dve. Nezachránila to ani moja obľúbená Danes, a ani bitka medzi terminátormi v sociálnom zariadení ... "Odhoďte zbraň! Aj tú truhlu!" ()

FrodoF

Rozhodně slušný akční film, čekal sem že to bude průser, ale moc dobře sem se u toho bavil. Arnold se dobře tváří, i ta Kristanně Loken jsem jejího hlavní záporáka docela věřil. Nick Stahl je dobrý herec (což dokázal už v V ložnici), jen ta Claire Danes mi také moc nesedí, ale to je jen maličkost. ()

klerik

Dosť som sa bál, ako to dopadne, ale nakoniec som spokojný. Všetko sa drží starej školy, Arnold je vo svojom živle a prepojenie celej série je fantastické. Len škoda, že vo filme je umenie nájsť pekné zábery. No, kto by si nechcel pozrieť Kristiannu Loken pri takej skvelej kamere ako mali Cameronovky? ()

Chrustyn

Až překvapivě kvalitní pokračování sci-fi trháku, které dost možná nemohlo být lepší. Je pravda, že už to nemá tu správnou Cameronovskou atmosféru a je to spíše pohodová akční podívaná ale vůbec to nevadí. Film má slušný spád a gradaci, akční scény jsou na výborné úrovni (dokonalá automobilová honička) a Arnie na stará kolena ze sebe vymáčknul co se dalo. Navíc musím pochválit nápad dát jako hlavního nepřítele sexy Terminátorku. ()

SeBig

Viděno ještě dřív než první a druhý díl. Tenkrát mě to moc nelákalo ale pomatuju se že tenhle díl se mi libil z tý ženský šel strach parádní honičky a přestřelky tak proč tomu nedát ty 4*. ()

LaciLC

Dá sa povedať, že tento film patril k vôbec najočakávanejším daného roku, samozrejme aj ja som bol naň maximálne zvedavý. No, neviem či by bolo objektívne ho porovnávať s prvými dvoma dielmi. Tie boli iné ako tento, minimálne po stránke atmosféry. Veľkú úlohu v tom síce zohral aj ten časový rozdiel, teraz je predsa len trochu iná doba a aj filmy sú trochu iné. No, musím povedať, že Cameronove filmy boli lepšie ako tento, čo však neznamená, že toto je niečo zlé. Práve naopak, jedná sa o výborné akčné sci-fi s ešte kvalitnejšími efektami, ktoré rozhodne nenudí ani po opakovanom pozeraní. Ale to, čo som už trochu vyššie spomínal tu chýba. Nedá sa povedať, že by som bol nejako zvlášť sklamaný, ale asi nie som jediný, kto čakal ešte trochu viac. ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)