Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

Xylobalsam

Velmi povedený snímek, kterému bych dal klidně plné hodnocení, ale to bych nesměl znát předešlé dva díly. Dobrá akce, dobré hlášky, nelze nic moc vytknout. ()

Djibril

Nečekal jsem nic převratného, čekal jsem "oddychovou" a místy smrtelně vtipnou akční řežbu, a tak jsem byl nadmíru spokojený."Si naser"___"Úkol nemůžu splnit" :o) ()

Joee

Nečekejte hrůzostrašný thriller ve stylu T1 a T2 :), ale spíše parodii a komedii. Pokud s touhle myšlenkou půjdete do kina, tak se budete velmi dobře bavit jako já. Některým snímkům z filmu jsem se řezal ještě než jsem to viděl, např. Arnie s rakví na rameni a kulometem v druhé ruce :)) ()

Canniosh

Rozhodně nejslabší díl z dosavadní Terminátorské trilogie, byť rozhodně se nejedná o vyloženě špatný film. Kdo viděl předchozí dva díly (je vůbec někdo takový?) se určitě pobaví nad vtipnými narážkami na určité momenty z předchozích dílů Terminátorů. Bohužel mi chyběla jedna zásadní věc ... a to vedlejší děj, nějaký dějový zvrat nebo nějaká překvapující dějová změna ... zde se jedná o čistou akci od začátku do konce, žadný oddych ve smyslu hlubšího děje a sledování vedlejší dějové linie. Jsem přesvědčen o tom, že pokud by nebylo solidního výkonu slavného Schwarzeneggera, drahých a efektních filmových triků a efektů a jména filmu Terminator, jednalo by se asi o film tak na úrovni dvou hvězdiček ... takhle je vše zaobaleno do divácky příjemného hávu, který neurazí a ani přechozím dílům neudělá žádnou velkou ostudu, ovšem o očekávaný megafilm se taktéž nejedná. ()

AcHeRoN

Tento film bol pre mňa sklamanie, ktoré som tak trochu očakával už od zhliadnutia trailerov. Je to film pre konzumný ľud bez vkusu. Niektoré efekty mi pripadali doslova odfláknuté, hoci scena s nakladnym autom je vyborna. Kvalita filmu je priamo úmerná kvalite "ženského terminátora". Doteraz nechapem ako to, ze niekomu nevadi "zensky terminator", resp. jej herecke vykony. Mna az poburovali. ()

PavHer

Další do série výborných sci-fi akčňáků nedopadl zrovna nejhůř. Schwarzenneger v roli kladného Terminátora zůstává, jen záporného vystřídala sexy Terminátorka T-X v podání Kristanny Loken. A vůbec to nebylo na škodu. Bohužel se nepodařilo nastolit podobnou atmosféru, jako v případě druhého dílu, a objevily se i nějaké ty nelogičnosti, ale přesto všechno se jedná o důstojné pokračování. "Talk to the hand" 85% ()

Wroclav

Podle mě nejlepší Arnieho akčňák (Conana mezi ně nepočítám). Nářez s nadsázkou, kterému chybí hloupá klišé filmů tohoto žánru. ()

Špinič

V tomto prípade sa nedá vyhnúť porovnávanie s predošlými dielmi. Je to jasné najslabšia časť , ale vôbec to nieje sklamanie. Tá sila , ktorá dýchala z prvých dvoch častí tu chýba, ale za to je to vyvážené veľmi kvalitnou akciou, Kristane to v roli terminátorky pristane. Takže kebyže to hodnotím ako ďalší akčný film s AS, tak je to na výbornú, keďže je to T, tak hviezdičku uberiem. ()

Jirka1111

Co napsat? Čekali jste snad vylepšený T2? Pravda, takový film už natočit nejde. Nečekal jsem nic převratného, nic nového, ale T3 mě dozajista uspokojil. Arnold rocks, nic jiného mne nenapadá. ()

JQK

Vzhledem k náklonnosti k žánru i Schwarzeneggerovi (v některých rolích) zůstanu u 5*. Zestárli jsme, ale potěší, když vidíme, že starý známý je pořád v nadprůměrné formě. Občas trochu zaskřípe, ale jinde podává díky zkušenosti ještě lepší výkon. ()

Louda19

Už to není starý dobrý Terminator, ale bavilo mě to, musím říct, že hodně bavilo...a docela (i přes popření předchozího děje - zničení Cyberdyne - a zjištění, že vše je vlastně jinak) to do rámce celého příběhu zapadalo....pro mě osobně největším kladem filmu Arnie..jeho hlášky tady jsou vskutku vtipné, hezky parafrázují předchozí díly, mnohdy vymyslí i něco nového...Závěr je jednoznačně vrcholem filmu a docela mi vyrazil dech...jasné 4* ()

K4my

Evidentně nejslabší kousek ze série. Filmu škodí herecké osazení Johna Conora a škodí mu už přílišná modernizace a klišé v podobě robotí záporné hrdinky (ikyž má to svou logiku samozřejmě, pouze do jisté míry). Co naplat, nějak se pánům v režiji zamotala dějová linka, a paralerní světy budooucnosti už praskají ve švech. Hraní s časem je věc krásná, ale bohužel nemá vysvětlení, tudíž diváků neřeš okolnosti. Trojka byla zkrátka natočena ve špatném čase, v období před válkou už točena být vůbec neměla, a rozhodně ne Johnatanem Mostowem. Na film se samozřejmě koukat dá, a to poměrně dobře. Bohužel je to rozhodně nejrozporuhodnější Terminátor v sérii, přičemž kdo dodnes trojku neviděl, a chce se podívat na nový Salvation, rozhodně o nic nepřijde pokud na T3 koukne někdy jindy. O nic nepříjde. ()

james11

Já jsem s třetím dílem více než spokojen. Asi mě spoustu lidí utluče, ale mě se tenhle díl líbil víc, než tolik opěvovaná dvojka. Dávám plný počet a jsem zvědavý na to, s čím příjdou v T Salvation. ()

Khanemis

Pokračování kultovní klasiky, které přišlo s velkým odstupem, následuje tendenci započatou již předchozím dílem. Jednička byla na svou dobu velmi temný a drsný thriller, kde nebylo moc prostoru k úsměvu. Judgement Day posunul atmosféru směrem více k rodinnému filmu (učení terminátora morálním zásadám, různé vtípky), přesto šlo stále o drsnou podívanou. Trojka je naproti tomu už poměrně značně mainstreamová, s téměř všemi náležitostmi. Nedá se jí to vyčítat, u takto oblíbené série není ani příliš možnost držet ji stále charakterem na úrovni nízkorozpočtového experimentu. Opět přibylo humoru, který naštěstí není většinou špatný, Arnoldova scéna se striptérskými brýlemi mě nadmíru pobavila a našlo by se i pár dalších dobrých momentů. Akce se naštěstí udržela na vcelku obstojné úrovni, bohužel tu již ale nejsou tak nezapomenutelné scény jako v předchozích filmech. Musím uznat, že i v pokročilejším věku to Arnoldovi stále sedí a celkově mi jeho zestárnutí za tak dlouhou dobu přijde méně výraznější než mezi prvním a druhým dílem. Hlavním protivník v podobě umělé Kristanny Loken mi už ale tak nesedí. Nemohu si pomoct, ale proti Robertu Patrickovi jako T-1000 (a už vůbec ne proti T-101 z jedničky) nepůsobí zdaleka tak hrozivě a bohužel ani tak zajímavě. I koncept tohoto nového terminátora, který je někde na pomezí obou předchozích modelů je poměrně fádní a neinvenční. Ovládání ostatních strojů je již zajímavější vymožeností, ale vždy když to zkouší s tím protaženým světelkujícím prstem, tak má i dobrý nápad dost laciné vyznění. Co mě však ale zaráží je je proměna Johna Connora. Kde byl ve dvojce chytrý (i když trošku otravný) kluk, který si věděl vždycky poradit a skutečně z něj vyzařovala síla osobnosti, je teď podivné ucho, kterému bych nesvěřil ani kasu v supermarketu natož vedení odboje proti strojům. To se mi prostě nechce moc věřit. Tento vývoj postavy je ještě podivnější než změna Sarah z milé holky v jedničce na šílenou vojandu ve dvojce. Když jsem tak u toho, co se mi ještě nechce věřit, tak základní (a jinak příjemně do současnosti aktualizovaná) premisa se změnou Skynetu z centralizovaného počítače na supersíť všech napadených dnešních počítačů poněkud koliduje s faktem, že po atomovém úderu na celou zemi by tak pravděpodobně také vyřadil sám sebe. Snímku se ovšem nedá upřít silný konec, který mě napoprvé celkem překvapil a jímž se přeci jen vymaňuje z oné mainstreamové škatulky. Srovnávání s předchozími díly je poněkud tvrdé, protože jde o konkurenci vpravdě silnou a těžko překonatelnou, ale fakt je fakt: trojka na ně nesahá ani zdaleka. Na druhou stranu to není ani vysloveně špatný film. Prostě jednou se na něj podíváte, pobavíte se nad výbuchy a destrukcí všeho kolem, ale, snad s výjimkou výše zmiňovaného finále, ve vás nic moc nezanechá. ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)