Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

eagle-eye

Důstojné rozloučení s Termionátorem, nicméně nebýt Arnieho, tak nevím nevím. Jinak hlavní hrdina dost mizernej a záporačka měla charisma jak stehno, že by se jí bálo max. 5-ti měsíční mimino... ()

wosho

Prvotřídní film,který sice nemá na starší bratříčky,ale ostudu jim nedělá-všichni si dali záležet a vyšli se ctí. ()

DocBrown

Co zvysuje uroven z prumerneho akcnaku na velmi dobry je rozhodne Arnie a jeho hlasky s kamennym ksichtem. Takze i treti dil si drzi vysokou uroven predchozich, i kdyz je videt, ze se tu trochu vari z vody. Nicmene konec je prekvapivy a vyborny (taky jsem hral Fallout). Ze vsech dilu nema tenhle casovy paradox. Akorat je tu par veci, co nesedi, treba ze se desetilety Connor muchloval s Clairou Danes ... no i kdyz ona je tak krasna, ze bych se mozna ani nedivil. ()

dopita

Špičkovej akční film, ve stylu 80. let. Díky bohu za to. Temná a ponurá Cameronova atmosféra je sice pryč (i když ji tvůrci zkoušej simulovat závěrem), zůstává jen popcornem nasáklá akce, ale proklatě dobře odvedená akce. Jonathan Mostow skvěle ovládá řemeslo. ()

Holina

Terminator 3 je nejenom o speciálních efektech a dunících subwoferech, ale také o sebeparodii, což zrovna v tomto případě vůbec nevadí ()

B4TM4N

Překvapivě výborné pomrkávání na předchozí díly, utahování si z Arnolda Arnoldem samým a především: je tam hodně scén, kdy všechno vybuchuje! A tak to má v Terminátorovi být - i když tentokrát dostal o hodně lehčí kabátek, dýchá se mu v něm velmi dobře. Jenom ta TX mi připadla nějakým zvláštním způsobem nehezká, což asi nebyl účel... ()

Earl10

A do třetice bezkonkurenční nářez! Výměna režiséra je už od prvních minut znát, ale Jonathan Mostow zaslouží obrovskou pochvalu. Film stojí na velmi kvalitním scénaři a brilantní režii. Navíc opět úžasný Arnold, který se jednoznačně pro tuto roli narodil. Ve "vedlejší" roli překrásná Kristanna Loken jako T-X potvrzuje vyjímečnost tohoto díla. Pro mě jeden z prvních megafilmů na kterých jsem byl v kině a za to jsem nesmírně rád. Měl jsem vyvalené oči ještě několik hodin potom. Film šlape od prvních minut na výbornou a působivý megalomanský závěr už je jen třešnička na dortu. Opravdu skvělá podívaná! [viděl v kině] [100%] ()

Mičl

Důstojný nástupce bezkonkurenční dvojky, Arnie nezklamal a ukázal se ve slušné formě, tak jak ho známe. Nápad do příběhu zařadit terminátorku v sexy podobě Kristanny Loken určitě potěší oko nejednoho diváka. Akce využívajíc ty nejmodernější technologie ji posouvá o level výš se střídá s (dnes už můžeme říct) Terminátorovským hůmorem. Mírné zklamání bych viděl v tom, že i když není Stahl špatný chtěl jsem vidět v roli Johnova Connora opět Edwarda Furlonga, věk by na to měl. No nevadí stejně super akční lahůdka 80% ()

VIPerson

Akční film,kde jsou terminátoři.To je bohužel asi všechno krom skvělé (nejspíš hodně drahé) scény s autojeřábem.PS:Terminátor ženská?Jak by řekl Ondřej Vosmík WTF? ()

AdamesWWE

[8/10] Tretieho Terminátora si vzal na starosť Jonathan Mostow a po vzhliadnutí tohto snímku treba skonštatovať, že aj ked´ ani zdaleka nemá na Camerona a zaujal ma tento diel najmenej, je to veľmi zručný režisér. Síce to ako natočil príbeh filmu ma nijak extra neoslovilo, ostatné veci zvládol dosť dobre. Aj v efektoch uspel, veľkoleposť, ktorú cítiť pri akčných scénach je veľká a naštastie tu graduje aj tempo. Terminátor 3 je veľmi dobrý film, ale aj tak sa nezdržím toho, že to už nemá tú originalitu a cítiť zmenu režiséra. Ale tá zmena sa prejavilo negatívnym spôsobom naštastie iba tým, že príbeh je o niečo horšie spracovaný a cítiť, že tu šlo o pekný balík penazí, ale nevadí mi to, hlavne že je to stále kvalitný snímok ktorý výraznejšie nezaostáva za svojimi predchodzami. ()

Paity

Nikdy to nebude jako jendička a už vůbec ne jako dvojka. S tím je potřeba se smířit. Když se ale na trojku podíváte, jako na film, který vznikl v podstatě 20 let po posledním filmu, je potřeba se před Arniem/Terminátorem sklonit. Zpětně musím kladně hodnotit i výběr padoucha (bad)terminátora(ky). Ano, už je to takové topornější, přesto velmi, skutečně velmi důstojné pokračování patrně nejlepšího akčního sci-fi všech dob (na 2. místě případně Predátor či naopak). ()

Stružák

Konec dobrý, všechno dobré? Ale kdeže. Kdyby první část filmu vypadala tak, jako poslední třetina, bylo by hodnocení vyšší. Ale ta dlouhá, předlouhá a hlavně přehnaná automobilová honička (ta s tím jeřábem) mi fakt nesedla. Hlavní záporačka je nesympatická, nedobře zahraná a skoro bych řekl, že i místy zbytečná. Rozhodně nedostala tolik prostoru, jako záporáci v první sérii. Tady jen tak nějak vyplňuje prostor a usměrňuje ústřední trojici v dalším posunu. Oproti prvním dvěma dílům zde děj trošku pokulhává a proto ode mě Vzpoura strojů nedostane víc, než pouze lehce nadprůměrné hodnocení. ()

ZdenoLo

Humor, hlášky a akčné scény to všetko k terminátorovi samozrejme patrí. A v tomto tretom pokračovaní to veru nechýbalo. Jasné že to neni tak dokonalé ako dvojka ale ja som sa perfektne bavil. T-X bola zmena oproti nesympatickému Robertovi Patrickovi ale arzenálom moc nezaujala. Hodnotenie tak 89% ale z lásky k tejto série dávam plných 5* ()

bloodline

Aj keď Mostow nesiaha Cameronovi ani po kurie oká na chodidlách, stále máme dočinenia s old school firmou Terminator. Scenár udáva smer vlastnou líniou, ale našťastie, si nedovolí výraznejšie odbočiť z klasickej formy. Napriek tomu, že T3 trpí výkyvmi kvality ako (p)otraviny v obchodných reťazcoch, okupuje nezabudnuteľné zážitkové škrupule (scéna v toalete či na cintoríne), nad ktorými sa hrdo týči lahôdka so žeriavom z kategórie neapolských historiek vidieť a zomrieť. Okrem blúznenia nad Cameronovou neprítomnosťou, devastoval oko hrejúci zážitok asi ten najviac pomrdaný kasting (vynímajúc Arnieho) široko ďaleko za hranicami mliečnej dráhy všetkých cereálnych otrúb a T-X haraburda, čo tak akurát pasuje do marveláckeho univerza. ()

Krystalion

Terminátoří horečka mě dostala už v prvním díle, v druhém díle se dostala na vrchol a v tomto třetím kvalita trochu poklesla, ale furt je to starej dobrej Arnold i když triky, výběr herců, ale i scénář trochu pokulhává, tak i přesto musím říct, že je to poslední díl, kde to na sebe jakž takž navazovalo. No prostě mi tam chyběli mé oblíbené postavy, které byly ve dvojce a které skvěle zahrály Linda Hamilton, Edward Furlong a Robert Patrick. T2 je jenom jeden a už asi nikdy nebude překonán. ()

Mafiapau

Terminátor co se mi líbil a bavil zatím nejvíc. Sice občas jsem si řekl: "ty vole skončí někdy ta akční scéna už?", nějaký nelogičnosti, občas se postavy chovají jako auťáci, ale završení bylo královský. Aspoň že jsem se už nemusel koukat na tu fůrii co mi způsobila dead pixel na monitoru během projekce prvního a druhýho dílu (sorry ale vždycky mi byla nesympatická a přišla mi strašně nenaturální). Hodnocení bych viděl tak za 3 až 4 hvězdy, s tím že jsem to sklonil na čtyři, páč jsem se bavil dostatečně. ()

kaygen.it

Pokud se pozapomene na filmy, jejichž je RoM pokračováním, vytváří lehce staromódní, ovšem nadupanou a opravdu zábavnou hodinku a půl. ()

Cassandra

Příběh je jednoduchý (v podstatě questovka), ale výborně vystavěný a plný akce. Nick Stahl se podle mě snaží být až příliš obyčejný, budoucí vůdce by přece měl mít nějaké charisma, to už je lepší Claire Danes; výborná je i Kristianna Loken. Ty strategicky roznístěné vtípky se mi líbí, je to oživení. Většinu jich má na svědomí Arnold, kterému se tímto výkonem povedlo sympatické rozloučení s filmem. P.S. Při každém dalším shlédnutí je film lepší a lepší. ()

pjotr76

Probůh, kdo v tomhle Terminátorovi vycítil parodii na oba předešlé "díly"? Nezávadná rodinná zábava s překvapivým množstvím opravdu vtipného humoru? Na jakém filmu jste byl pane Fuko ze Cinemy??? Připadám si jako v blázinci. Tohle byl nadupaný, akční terminátor jak se patří, Kristanna Loken samozřejmě nikdy nebude Robert Patrick, už jenom proto, že má prsa, zadek a tak je vůbec sakra pěkná ženská, ale na to jak skvěle žensky vypadá, dokázala na plátně působit dost hrůzostrašně. Vtipných hlášek jsem v T3 postřehl a se mnou zbytek lidí v sále, zhruba tolik jako v T2 tedy slovy 3-4, absolutně žádný náznak parodie (beru lil pod tím slovem filmy jako Limonádový Joe, Bláznivá střela a třeba Star balls) jsem v tomto filmu nenašel a to jsem ho následně, v návaznosti na zde uveřejněné kritiky a některé komentáře, důkladně analyzoval na DVD. Prosím, kdo ten film neviděl - pokusím se mu ten film doporučit trochu reálně a ne pseudointelektuálně jako jakousi parodii - ten film je skvělá akční podívaná, samozřejmě, že nemá na přelomový film v rámci žánru a to T2, ale jinak je důstojným pokračováním. Doporučuji. ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)