Tvrdý policajt John Kimble (Arnold Schwarzenegger) má svoju prácu rád. Chodí medzi zločincov oblečený vo svojej "terminátorskej" bunde, s čiernymi okuliarmi a brokovnicou. Strieľa na každého, kto sa mu nepáči. Táto idyla sa však končí, keď je pri pátraní po manželke priekupníka drog, ktorá od neho utiekla so synom aj s tromi miliónmi dolárov, prinútený pracovať ako vychovávateľ v materskej škôlke. Musí totiž zastúpiť kolegyňu - policajtku Phoebe (Pamela Reedová), ktorá ochorela a do škôlky ako učiteľka nastúpiť jednoducho nemôže. Hoci Johnove prvé stretnutie s deťmi nedopadne práve najlepšie, postupne sa medzi svalovcom a bandou detí začnú lámať ľady. Keďže Kimble je dobrý policajt, dokáže si poradiť aj s touto neobvyklou situáciou. Chladný Kimble nezostane ani voči krásnej Joyce (Penelope Ann Millerová), z ktorej sa neskôr vykľuje práve hľadaná žena. Pokojný život novopečeného učiteľa však netrvá dlho. Na scéne sa totiž objaví bezcitný Crisp (Richard Tyson), ktorý si prišiel po syna. (TV Markíza)

Bayonnet

Je to o tom jak kvalitní, drsný polda je převelen do školky, aby tam zaskakoval za úču a ještě řešil případ, Začátek je dobrý a poměrně jsem se smál, a zbytek filmu je " dětsky milý " konec je hezký, akorát mě zamrzelo, že krimi- část ustoupila jaksi do pozadí. Shrneme-li to: Dalo se na to koukat a ty děti byly roztomilý :) A proto nemohu dát 4 nýbrž solidní 3,5* :) ()

jericho001

Druha spolupráce s Ivanem Reitmanem se Arniemu podařila.Zezačátku drsňák jak hrom a kazisvět který připoutá holku k mrtvole,aby vzápěti převzal místo své kolegyně která se láduje a láduje a pak zvrací jelikož má střevní chřipku místo učitele ve školce.Teď nwm jestli měli strach děti z Arnolda,nebo Arnie z dětí.Spousta gagů,Arnieho angličtina říznutá silným přízvukem z Rakouska,výborná Pamela Reed ve vedlejší roli. ()

Elanornegra

Videne po niekolkych rokoch, a nestratilo to velmi na care. Arnie este pred zaciatkom hereckeho upadku, rola mu sadla, a i ked, druha polovicka filmu bola slabsia, ako celok jedna z naj comedy zaciatku90. rokov, + v minulosti sa mi fakt velmi pacila, aj vdaka spomienkam 80% ()

Ardath

Arnoldu Schwarzeneggerovi to s malými fakany jde kupodivu o mnoho lépe, než Sylvesteru Stallonemu s důchodci, a je až ku podivu, jak je tento snímek - i přes svůj zdánlivě pitomý obsah - snesitelný. Doporučuji slyšet v původním znění. ()

jakub.bystra

Jako malej (tím myslím věk 5-6 let) jsem tenhle film totálně miloval. V té době to byl asi můj nejoblíbenější kousek. A i dnes s odstupem času se na něj rád podívám. Člověk se u toho zasměje, pobaví, na chvíli se odreaguje. Prostě typická komedie pro celou rodinu (sice obsahuje vraždu, ale v tomhle podání si myslím, že to opravdu nemůže škodit). ()

pantokrator

Nesnáším děti, takže jsem z některých scén měl zlomyslnou radost. Pamela Reed je k sežrání a tuze mi připomíná mou manželku. A to je asi tak všechno co v téhle lehko stravitelné ptákovině stojí za řeč. ()

bizon.99

Tak po více jak čtvrt století jsem konečně tuhle komedii viděl celou a byl jsem spokojený a film krotitele duchů si v rámci žánru i užil.70%.Film při své premiéře obsadil 2.místo s tržbou $11,260,685 za komedií Sám doma. ()

Jarsey

Pro mě asi nejlepší komedie s Arniem. Doprovázena příjemnou hudbou, zápletka zajímavě pojata, i když nikterak originální a propracovaná, je spíš o samotné pedagogické působení policisty v mateřské školce, který to s dětmi vůbec neumí, zatímco krimi zápletka je odsunuta na druhou kolej. Závěrem filmu však vše do sebe zapadne a obě doposud ne příliš propojené dějové linie splynou v jednu. ()

70s80s90s

Arnolda mam rad aj v komediach. Tato od Reitmana je fakt podarena..rodinny akcny krimi film opat s kopou hlasok. Pridam postreh: Pri jednej z poslednych scen, ako auto zrazi O'harovu je vidiet, ze dablerovi po zrazke odleti z hlavy parochna. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

The Rock leze na skálu

The Rock leze na skálu

30.08.2007

Dříve nebo později to postihne každého filmového svalnatce náhlý přechod od drsné akce k rodinné komedii, v níž si hrdina, který předtím lámal vazy padouchů jako suché pařezy, musí poradit s hordou… (viac)

Tatínek Rock

Tatínek Rock

30.11.2005

Snad všichni velcí akční hrdinové si nakonec po sérii filmů, v nichž pod jejich rukama skonalo mnoho nepřátel, odskočili k tomu, aby si natočili nějakou příjemnou rodinnou komedii, v nichž jejich… (viac)