Isté príslovie hovorí: "Boh nemôže byť všade, preto stvoril matky". Tvrdý losangeleský policajt Joe Bomowski (Sylvester Stallone) veľmi rýchlo pochopí jeho plný význam. Jeho matka Tutti (Estelle Gettyová) sa totiž jedného dňa rozhodne syna navštíviť a trochu mu prevetrať život. Joe moc dobre vedel, prečo päť rokov vytrvalo odmietal jej návštevu. Už keď energická stará dáma vystupuje z lietadla, zabáva všetkých okolo seba historkami zo synovho detstva. A to zďaleka nie je posledná hanba, cez ktorú sa musí Joe preniesť, kým dorazia k nemu domov. Lepšie to nie je ani v jeho byte. Matka sa okamžite pustí do upratovania a teraz keď synovi s riadmi dôkladne vydrhne a odmastí aj služobnú pištoľ, dôjde mu trpezlivosť... (TV Markíza)

Slartibarkfast

Stejně tak, jako devadesátým létům vévodily akční filmy, vyklubalo se i pár pokusů narvat akční hrdiny do bláznivých komedií. Nemohu říci, jestli se to povedlo vždy, ale tento případ to rozhodně není. Neskutečně otravná a nudná záležitost s vyšklebeným Stallonem, který vypadá dost bídně, když u toho nedrží v prackách alespoň středně těžký kulomet. Vyumělkovaný humor je místy až trapný, a když už se tam náhodou naskytne ryze směšný moment, pouze to s vámi lehce zacuká. Na salvy smíchu ale rozhodně zapomeňte. 30% ()

Jara.Cimrman.jr

"Pravidlo 12: Poslouchej svou matku!" Nebudu ji poslouchat. A nebudu. A tvrďák Joe by ji taky neměl poslouchat. Ta ženská je prostě příšerná, ale kdyby jí během úvodních titulků někdo ustřelil hlavu, tak bych minimálně jednu hvězdu přidal. Pokud totiž maminka měla být tím zábavným elementem, tak se to nepovedlo. To já poznám. Já umím najít zábavu i tam, kde nikdy nebyla, ale tady jsem ji prostě nenašel. Asi ji maminka někam uklidila nebo ji rovnou odpráskla. ()

B!shop

Tenhle film neni ani nijak extra vtipnej, ani nema nejak zvlast dobrej pribeh a uz vubec tu neni naka uzasna akce. Herecky vykony taky nijak skvely nejsou, i kdyz Stallone se tady dost snazi. Ale je tu jedna vec, kuli kery stoji za to tenhle film videt a to je maminka. Protoze ty sceny s ponizovanim Stalloneho fakt nemaj chybu a vubec nevadi, ze se situace opakujou. Takovej oddechovej film. ()

Fiftis

Sylvester Stallone skúšal rovnako ako Arnold Schwarzanegger aj komédie, ale tie k nemu nepasujú. Arniemu sa niektoré aj celkom podarili - Dvojčatá, Policajt zo škôlky. Ale Sylvesterovi nie. Nedá sa povedať že by to bola hrôza, je to priemer, alebo sa to k nemu blíži. Ale Rocky, Rambo, Cliffhanger, Zabijaci, to je Stallone ako ho chcem vidieť, konieckoncov posledný Rocky a Rambo ma v tom iba utvrdili. ()

Amroth666

Určitě lepší komedie, než které se dělají o dvacet let později. Stručné, nechci říci zrovna nápadité, Stallone má úlohu opět tak trochu kliďase(policajt tráví spokojený život), dokud mu tuto úlohu nepřekazí maminka. Vtipy nic moc, spíše podprůměrné. Dvě hvězdy ale jsou docela dobré pro tento film, když vezmu v potaz tu prachmizernou zápletku, ale občasné slušné vtipy, dvě hvězdy budou správné. ____ Mýmu dítěti nikdo neublíží. ____ ()

• Film měl obsahovat scénu, kdy Sylvester Stallone projede popelářským autem skrz zeď do galerie umění. Majitele galerie hrál Scott Shaw. (HellFire)
  • Když Estelle Getty zjistila, že bude muset ve filmu použít zbraň, souhlasila s natáčením pod podmínkou, že tomu tak nebude. Producenti jí lhali jen proto, aby podepsala smlouvu. (HellFire)