Arnold Schwarzenegger ako úspešný obchodník Howard Langston nemá na svoju rodinu nikdy čas a aj nákup vianočného darčeka pre svojho malého syna Jamieho si nechal na poslednú chvíľu. A to nemal robiť, pretože postavička Turbo Mana, hrdinu z televízneho seriálu, po ktorej Jamie túži, je už totálne vypredaná v celom meste. Pre Howarda sa Štedrý deň zmení na ťažkú a zúfalú naháňačku za vianočným darčekom. Dokonca sa dostane omylom aj do vianočného sprievodu prezlečený práve za Turbo Mana, čo ho privádza do značných rozpakov, ale pre jeho syna, ktorý už otca odpísal, to znamená, že jeho otec je hrdina... (TV JOJ)

kanalek

Tenhle film bych nebral nějak extra vážně a asi si ho nemá cenu pouštět jindy než na vánoce.Já ho ale o vánocích viděl a celkem mě pobavil. ()

Nut odpad!

Šílené herecké výkony, plitký scénář, komerčně americké bez jakéhokoli ducha Vánoc, prostě humus. Zajímalo by mě, co je to za lidi, kteří točí a vymýšlejí takovéto filmy...a možná by mě ještě víc zajímalo, jací jsou ti, co se jim toto líbí. ()

Cvachetka

Asi mám pro takové bezmyšlenkovité a oddechové filmy občas slabost. Ono koneckonců je třeba vypnout se a nad ničím ve filmu nepřemýšlet. Mě to bavilo. Nutno dodat, že Arniemu velmi zdatně sekundoval Sinbad v roli pošťáka :-) 75% ()

Etherium

Taká Vianočna pohodka, jednohubka, keď vonku sneží a náhodou prepnete na iný kanál, že čo tam ide, okrem reklám, a zrazu toto. Tak jednoducho neprepínate ďalej a pozeráte, usmievate sa, dopozeráte film, dáte si medovník, idete na WC, a ani neviete, že ste pozerali komédiu so Schwarzeneggrom. ()

ariari

je to pre deti, nie pre "obstarožných ľudkov". Komédia je jasná so skvelým vianočným posolstvom, na nič sa nehrá, nič nie je zamazané komlikáciami vypovedajúcimi o poryvoch vašich utrápených mozgov, a nič nie je spitvorené ako mozgy hodnotičov. ()

argo.smile

V tej dobe keď to vyšlo na VHS som mal 12rokov a ako neskutočná blbina s morálnymi pletkami ma to bavilo. Možno kôli tomu,že cez Vianoce mám obľúbené filmové rituály s Vianočnou tématikou . ()

Franki69

Komedie s Arnoldem fakt nejsou k smíchu. To ale neznamená, že se u nich není možné pobavit. Hodí se třeba k mentálnímu resetu pro těžce pracující filozofy. Co si tak vybavím, tak ze všech, v kterých Schwarzenegger hrál je tahle nejspíš nejhorší. A to včetně Dvojčat a Policajta ze školky. Jenže má i pár drobných, vyloženě vydařených scének (Santa Clausové/překupníci nebo inzultace soba). Tak jak s tím hodnocením teda… jednou z nejtěžších hereckých disciplín je prý pobavení dětí. A v tomhle prostě tenhle film selhat nemůže, včetně toho do absurdna přepáleného leteckého megahero finále. A dospělí můžou k zábavě svých ratolestí přispět. I když si myslí, že je to fakt nebetyčna „pixxvina“, klidně se můžou s potomkem usadit, na tuhle blbinu s ním koukat a křoupat přitom vanilkový rohlíčky nebo lupínky. Hlavně ten čas trávit, spolu, víme? O tom je tenhle film. Tak se bavte, víc nedostanete. Dávám 60%. Z toho 15% na sobíka a 10% pobírá Jim Belushi a jeho překupnický North Pole Gang. ()