Kriminální příběh plný napětí se rozvíjí kolem vraždy jedné z tanečnic profesionální velkoměstské tančírny. Její přítelkyně, Sandy,se rozhodne vypátrat vraha. Hlavně proto, aby pomohla synovi zavražděné, jemuž hrozí vyloučení ze soukromé školy, protože v novinách byla mrtvá žena označována za dívku pochybné pověsti. Ve vzrušené atmosféře hrůzy a čekání kdy se vrah znovu v tančírně ukáže, se konečně objeví člověk, odpovídající popisu pachatele... (oficiálny text distribútora)

Gavin87

Pánové Husák a Kopecký byli perfektní. Film byl zajímavý, určitě se z toho dalo vytlouct mnohem více. Ovšem v porovnání s tím, co se tehdy točilo, se dle mého názoru jedná o povedený film. Akorát Štaidl mi tam vadil. ()

otík

Dobrá televizní detektivka zasazená do americké tančírny, ve které si vrah vybírá své oběti a čas od času spáchá zapomenutelnou vraždu. Jenže jednoho dnes si vybera docela všímavou Sandy a ta se jen tak nedá. Od začátku velmi slušně napínavá detektivka, ale v poslední třetině děj parádně graduje a František Husák si užívá svého hnusáka. Dáša tradiční, ale zcela snesitelná, Kodet velmi příjemný, hudba mírně otravná. ()

Ironfood

Po dějové stránce žádný zázrak, zápletka je příliš jednoduchá a chování postav nelogické. Naštěstí je tu dobré herecké obsazení, ve kterém vynikají zejména Bohdanová a Husák. ()

klúčik

Jaroslav Dudek , mal vo svojich inscenáciách vždy výborné herecké obsadenie. No v tejto mu to nepomohlo. Detektívka je bohužiaľ len priemerná.  Zaujala ma hudba , spev strašný a melódia podobná skoro všetkým  ,  tohto autora.  Celkovo dávam 50%.. ()

Adramelech

Ze současného pohledu lehce podprůměrná televizní inscenace z éry socialismu. Nervní a uječený herecký projev Veškrnové mi drásal nervy, ale k její roli v tomto filmu se docela hodil. Celkový dojem dosti vylepšuje vždy velkolepý Kopecký. ()

Schlierkamp

Československý televizní kriminální film natočený podle povídky W. Irishe, jenž se odehrává převážně ve velkoměstské tančírně. Jedna z tanečnic (E. Steimarová) byla ve svém bytě zavražděna a její kolegyně Sandy (D. Veškrnová) se spolu s policií snaží odhalit totožnost vraha. Prostor pro vyšetřování nebo případné spekulace o původci zločinu nebyl téměř žádný, neboť onen vrah si zašel jako by nic do tanečního podniku a rovnou vyzval k tanci Sandy, která ho podle neklamných znaků zjištěných policií ihned poznala. Nastala velmi dramatická část filmu, kdy psychicky nevyrovnaný vrah, mstící se ženám kvůli nějaké křivdě z minulosti, přes kterou se nedokázal přenést, zamkne Sandy ve svém bytě a dle svého bizarního rituálu s ní tančí na píseň nesoucí jméno tohoto filmu. Díky varující zprávě, kterou Sandy zanechala v tančírně, a výstřelům zraněného strážníka, který se vrahovi a Sandy připletl do cesty, je úkryt pachatel nalezen a útočník zneškodněn. Ve vedlejších rolích se objevila B. Bohdanová jako obstarožní tanečnice Hendersonová neustále popíjející nespecifikovaný alkohol, M. Kopecký jako majitel tanečního podniku starající se pouze o své zisky a dobrou pověst či F. Husák v roli onoho bizarního nepřítele a odhodlaného hubitele mladých tanečnic. V roli vyšetřujícího kriminalisty se objevil J. Kodet, avšak příliš hereckého prostoru mu scénář nenabídl. Mezi muzikanty hrajícími nasládlé a pomalé songy vybízející opuštěné a neatraktivní muže k tanci s půvabnými tanečnicemi se ukázal známý skladatel L. Štaidl nebo známý saxofonista F. Slováček. Netradičně pojatou kriminálku J. Dudka, u níž je nejistota v označení pravého pachatele a klasické vyšetřování podezřelých aspoň z části nahrazena dramatem v závěru, hodnotím právě z těchto důvodů průměrně. ()

Mykhaluu

Je to jen hodnocení, dle vzpomínky z dětství, ale už se chystám, jak se na to podívám znovu!! V době let osmdesátých století dvacátého na území tehdejší ČSSR drsně děsivá show pro celou rodinu! A taky jsme se jako děti strašili s šeptanými slovy: "Kde jsi Muuuurieeeel!?!? " :-D :-D :-D :-D ()

pestak

Detektivní příběh se skvělým hereckým obsazením bych pokládal za to nejlepší co Česká televize v 80. letech vyprodukovala, Nezapomenutelné scény s Františkem Husákem. ()

Pitryx

Tak ono je škoda, že jsem znal z literatury konec. Jinak to mohlo být celkem napínavé, ovšem takto jsem se tomu spíše smál. Protože ti herci, nic moc. Jedině slizký pan Husák to tam řešil a občas se něco povedlo i paní bývalé presidentové. Ovšem celkově to fakt nebylo nic moc. Slabých 40%. ()

Igy007

Husák je excelentní úchyl a Bohdanová prvoligová násoska. Šestákové kulisy a normalizační Štaidlova mjůzik mi vyhovují. ()

Winster

Hodne se tam tancuje. Je to trosku babinec, ale konec bych prirovnal k detektivce kde Nového hodej do vytahove sachty. Vrah je magor a prozradi ho dve male indicie… ()

a-ja

Vešhavlová zase děsně přehrávala, ale třeba Blanka Bohdanová byla roztomilá... A Štaidl s tím svým ksichtem na ránu... I tak se mi to líbí pořád dost, takže bych klidně dala i 4 hvězdy, jenže za tu šílenou výpravu a ukrutný kostýmy fakt nemůžu... Ale silný tři to jsou... ()