Život na ulici není ani v Tokiu jednoduchý. Pouliční bitky, strach a nejistota. Gin, Hana a Miyuko by o tom mohli vyprávět. Každý z nich má svůj nezáviděníhodný životní příběh. Avšak právě na Štědrý den tito tři lidé najdou na jednom smetišti malou holčičku a všechno se pro ně změní. Odhalí tajemství opuštěného dítěte a jeho rodičů? (oficiálny text distribútora)

FilmWave

"Bezdomovská anime z Tokia" - Roztomilá anime o třech bezdomovcích, kteří najdou pohozené děcko. Plné skvělých scén a scének. Dojemné i vtipné v dobrém slova smyslu. Podstatně "normálnější" film než např. "Cesta do fantazie". Snad jen to celé mohlo být kratší. ()

MickeyStuma

Ponurý příběh tří bezdomovců v době vánočních svátků, kteří mezi odpadky objevili živé odložené novorozeně a rozhodli se najít rodiče. Dokonalá emoční a vůbec celkově podmanivá atmosféra sahá do nejmenších detailů své výjimečnosti výrazně cílící na city obyčejného diváka. Na animovaný film překvapuje svojí lidskostí a přátelským duchem už samotný scénář, který je skutečně velmi dobře propracovaný. Do příběhu byly naroubovány reálné životní situace, až to během sledování tají dech. Navíc to všechno podporuje dobře zvolený soundtrack. Proč to vlastně nebylo natočeno jako hraný film? Protože by to tak dobře nevyznělo, jako právě u animovaného filmu? Zřejmě ano. Snímek je dokonalým počinem sociálního filmu. Plně směřuje pohled na sociální skupinu vyloučenou z obecné prosperity, která přinejmenším odporuje tradiční kultuře. Upozorňuje se tak hlavně na problémy, s nimiž se v každodenním životě setkávají. Třeba bití bezdomovce jen tak pro zábavu zná určitě každý. Jsou tu samozřejmě prozrazeny i příčiny bezdomovectví, ale to jen tak na okraj pro plnější diváckou informovanost. Máme tu tedy zvýrazněnou reálnost o selhání jednotlivce, nerovnováze duševního života a hmotných starostí. Animace není jako od Disneyho, ale to je jen přirozenou kulturou japonské tvorby stylu anime, který je velmi dobře znám a který mnohým evropským divákům moc nesedí. Artový animovaný snímek patří mezi ty nejlepší z japonské tvorby a to už kvůli morálnímu aspektu dané tématiky. ()

animario

Krásný drámo. Bezdomovci ve složení homosexuál,alkoholik,týnejdžerka a jedno požehnaný odložený batole, který tohle zpočátku dysfunkční homeless trio spojí v netradiční náhradní rodinku,která má prožít divoký a drsný vánoční dobrodružství za doprovodu "božích" zásahů (žádný náhody,vy gaidžini). Anime,který rozhodně nesedne každýmu,s animací,která je i přes místní rozpaky technicky dokonalá. Snad jen hudba nebyla nic moc. 4,5* ()

fablefavorit

Taková dospělejší Doba ledová, akorát místo zmrzlých plání se nacházíme v tokijské džungli. A místo mamuta, tygra a lenochoda se malého špunta ujme gambler, utečenec a transvestita. Příběh se nesnaží o zbytečné citové vydírání a možná i proto je ve výsledku mnohem dojemnější. Vizuální styl možná nesedne každému, ale za mě veliká spojenost. ()

RedDuck

Tři bezdomovci a nemluvně. Animace má svůj styl. Vždy kdy jsem se začínal nudit, přišel další nečekaný zvrat nebo úsměvná náhoda. ()

Utero

Mé třetí setkání se Satoshim a opět to byla výborná podívaná. Nebýt příšerně protahovaného konce, dal bych plné hodnocení :) ()

JohnyTrava

Čo majú spoločné muž, ktorý prišiel (takmer) o všetko, tranzvestita skladajúci haiku a rozmaznané dievča, ktoré utieklo z domu? Okrem toho, že všetci tvoria podarenú rodinku bezdomovcov? No predsa sú vianoce a tak majú dostatok času aby sa vybrali po ceste zákonu schválnosti a doručili pritom jedného najdúcha. Hoc sa film tvári ako typický rodinný, niečim sa predsa len líši. Sú to síce len drobné vsuvky ale dodávajú filmu isté čaro. Krátke momenty, keď vám nekonečný úsmev na chvíľu spadne a vy sa musíte tváriť vážne. Áno, občas to hraničí s pátosom, ale... no a? Mám rád, keď sa u filmu môžem nahlas zasmiať. ()

IvonaK

Tento film by měl dostat asi ocenění za nejsrdceryvnější příběh. Příběh o sluníčkářských bezdomovcích strašně mimo realitu a šité tak aby to vzalo za ten nejšťastnější konec. Ale stejně to bylo milé. Hlavně ten teploušek byl svým charakterem okouzlující. Ale asi jsou to spíše ojedinělé případy. Řada bezdomovců myslí jen na alkohol a když najdou dítě, tak ho bez váhání šoupnou do baby boxu a dítě má tak nejistou budoucnost. ()

pekas

Další super animovaná záležitost z Japonska. Ještě bych k žánrům přidal pohádku a to vánoční. Krásná pohádka. 95%. ()

nula87

Zajímavý příběh z vánočního Japonska se silným sociálním aspektem, kde všichni "hrdinové" filmu jsou totálními lůzry, a přesto se snaží dostát svým morálním zásadám. 70% ()

Blazkowicz

Animace a kresba dobrá, ale jinak nic. Nějak těm japonským dílům nemůžu přijít na chuť. Vždycky to zkazí dějem, který je totálně "mimo mísu" a nechápu ho. Tady to není výjimka, protože jakmile bezdomovci najdou děcko, tak dál je to tak zamotané a furt to přeskakuje z jednoho děje do druhého, že jsem to těžce nepobíral. 2-* ()

DExUS

Veľmi dobé a zábavné a zároveň kruté a z veľa pohľadov realistické. Doporučujem pozrieť. No nebyť tej strašnej súhry náhod tak by som dal 5* , no životné problémy skoro všetkých boli veľmi jednoducho a ľahko vyriešené. ()

Sticks

Kmotri sú najdramatickejším dielom Kona. V žiadnom z jeho ostatných anime filmov nedosahujú postavy toľko hĺbky, ako práve tu. Pre mňa: Perfect Blue -> Tokyo Godfathers -> Millennium Actress - > Paprika ()

wilczo2

Holy Xmas! Tak toto bola jazda sviatocnym Tokiom par excellence v podani nezabudnutelnych troch kralov (teda, 1 krala a 2 kralovien). Vyborne napisane a podla mna aj vyborne zanimovane. ()

Kristik

Pekný vianočný film o rodine z prostredia zasneženého Tokya. Nematerialistické posolstvo Vianoc je ešte umocnené tým, že hlavné postavy sú bezdomovci a teda všetko čo majú sú sami seba a malé dieťatko. Citlivé, niekedy vtipné a miestami celkom pochmúrne so záverom, ktorý mi zanechal na tvári jeden veľký šťastný úsmev. ()

r007

Krásný vánoční příběh, s překvapivým dějem a velmi neobvyklými hlavními hrdiny. Škoda jen, že animace se mi moc nelíbila. Občas mi to připomínalo styl Tom a Jerry. Jinak by to bylo 5 hvězd. Všichni 3 hrdinové by vydali každý na samostatný film a myslím, že měli dostatek času na svůj příběh. Každý si ve filmu může najít právě tu část, která se týká jeho života. A to je na tom to krásné. ()

paja_r

Našla jsem to nově na Netflixu a vůbec jsem předtím netušila, že to existuje, ale jsem nadšená. Tři bezdomovci, jeden je trans, další je holka na útěku z domova a třetí pořád jen před něčím utíká, najdou mezi odpadky malou holčičku. Nejdřív si jí chtěj nechat, pak se raději rozhodnou, že najdou její rodiče. Nechybí hloupý, místy až nekorektní humor a příběhy přímo z ulice. Celé se to nakonec zamotá, když holčička přijde do nesprávných rukou a je třeba vyřešit i to. ()

Anusak

Vysoce netradicni vanocni film, ktery ve sve dobe prinesl celkem novinku v podobe hlavni trans postavy, ktera neni pouhou karikaturou, ale jeji identita je platnym prvkem v rozvijeni deje a zaroven predmetem specifickeho humoru, ktery ale v tom kontextu nevyzniva trapne, ulisne ci urazlive. Dej se tady stupnuje az absurdnim a bizarnim zpusobem k naprosto rozjetemu finale, kde se ale vsechny odbocky zase spoji v podvratny dojak. ()