Bláznivý výlet dvou rockerů časoprostorem. Bill a Ted jsou nerozluční přátelé. Je jim sedmnáct a místo studií se zajímají víc o vlastní rockovou kapelu. Jenže jestliže Ted neuspěje u zkoušky z historie, půjde na vojnu a všechny jejich plány se zhatí. Na pomoc přichází záhadný podivín, který jim nabídne výlet časoprostorem. Setkání s významnými osobnostmi jednotlivých století jim při zastávce v dvacátém století umožní zvládnout zkoušku na výbornou. (HBO Europe)

Rayen1

No, jak to jenom popsat... Je to film, co postrádá absolutní logiku a je tak strašně random, že z toho jde hlava kolem... Podle mě museli napsat scénář dva trinactilenty pubertaci ve svý "ultra man cave", kdy jeden přes druhyho stříleli z hlavy jeden crazy nápad za druhým... Jako dej, kdy dva kluci pomocí budky cestujou v čase, unesou několik historickejch postav a ty za ně odrikaji referát, a tím změní historii k naprostý dokonalosti? To mi zní jako hodně z hlavy trinactiletyho naivky :D dal bych dvě, ale za mladickyho Johna Wicka hvězda navíc, Keanu byl fakt ucho :D ()

route60

Komédie můžu ale tohle je opravdu je pokus o tento žánr herci se chovají jak kreténi a režisér měl asi pocit že když se někdo potrhle směje tak je to legrační, beru tráva sehrala svou roli ale bohuže tato hloupost nestojí za řeč. 25% ()

Raskoslav

Po celou dobu sledování téhle ptákoviny se ve mě mísily dva protichůdné pocity. Jeden tomu chtěl dát za pět, a druhý rovnou odpad. Ani po shlédnutí žádná z těchto dvou variací u mne nezvítězila jednoznačně, tudíž na to půjdu čistě aritmeticky, plus zaokrouhlím směrem nahoru za luxusní možnost vidět hřibovitej účes mladýho Keanu Reevese a za to, že ač je ten snímek jedna z nejpitomějších věcí co jsem kdy viděl (několik mých mozkových buněk během něho určitě dobrovolně spáchalo sebevraždu), tak vysílá do světa celkem hezké poslání ala "be excellent to each other". ()

Elessar.

Jedným slovom úlet tak ako sa patrí. Tieto osemdesiatkové veci majú svoje kúzlo, ktoré mnohé súčasné filmy a predovšetkým komédie nemajú. Je dobré poznať aspoň základné dejiny, aby bol zážitok o čo lepší. Je to príjemná záležitosť aj s efektami, tie k tomu patria a bez nich by to nebolo ono. Na pár pozretí, keď je človek unavený a má problém myslieť sa úplne dokonale hodí a svoj účel, inteligentne pritrúbla komédia, dokonale plní. ()

Moonwalker

Do této chvíle nemůžu za boha pochopit jak jsem tuhlé sérii mohl přehlížet. A opravdu toho lituju, protože když jsem nedávno tuto trilogii shlédnul poprvé tak jsem se fakt od srdce zasmál. Dva týpci, mimochodem oba dva úplné paka, něco jako Harry a Loyd, propadají ve škole, tak si neví rady jak napsat onen referát, který je může zachránit před opakováním ročníku, a také by to samozřejmě znamenalo konec jejich "slibné" hudební kariéry v kapele zvanou Wyld Stallyns. A když se to maníci z daleké budoucnosti dozvědí, že jim hrozí rozpad, tak to nechtěji nechat ležet ladem. Proto dostanou Bill & Ted příležitost procestovat polovinu historických dějin, ve kterých samozřejmě naráží na celosvětově známé osobnosti, díky kterým složí třídní referát. Zní to šíleně a opravdu to tak bláznivé je. To je samozřejmě pouze první díl, v druhém pokračování je zavraždí jejich robotické já, a poznají co je to pravé peklo, a v třetím pokračování musí složit píseň která sjednotí celý svět napříč časem. No za sebe můžu vřele doporučit, nevěděl jsem že tahle šílenost se stane mou oblíbenou. ()

Pythonator

Kultovní záležitost, která je tak blbá, až ji musíte milovat. Jeden ze zásadních filmů o cestování v čase. Ta myšlenka dát dohromady různé postavy z dějin je prostě skvělá. Bohužel to celé shazuje ústřední dvojice. Ti pablbové jsou občas trochu retardovaní a to jejich ujeté opičí pubertální máchání rukama je o dost trapnější, než asi mělo být. Hrdinové by měli být vtipní, ale ne k smíchu. ()

Damnsinead

Doctor Who potkal Návrat do budoucnosti, pořádně se spolu zhulili a vznikla tahle konina. Dva idioti cestují časem a unášejí různé historické osobnosti, aby jim pomohly složit zkoušku ve škole. Nedává to moc smysl, hlavní představitelé jsou vyloženě otravní a nad hereckými výkony by jeden zabrečel. Je s podivem, kam se Keanu dostal, protože v začátcích kariéry byl vážně dřevo. Aspoň že historické postavy v obchoďáku trochu pobavily. Humor naštěstí nejde přes čáru. 40% ()

malyLibor

Tak tohle je děsná konina. Hrozná. Strašný film, naprosto nesmyslný děj, špatná režie, hrozné herecké výkony, naprosto nelogické cestování časem a prostorem, prostě děsná blbost a kravina. A proč takové hodnocení? Protože jsem se devadesát minut královsky bavil, nevěřícně kroutil hlavou a u toho řičel smíchy. Sice to není vůbec žádné umění, ale nesmírně jsem se u toho pobavil. ()

Destoroyah

Prekvapuje ma ako môže obyčajný film o cestovaní v čase byť tak podarený a zábavný. Aj keď je to totálna blbina ktorá nedáva zmysel tak film nepotrebuje pravidlá, nepotrebuje logiku, on má to svoje kúzlo na ktorom sa dokáže zviesť. Je vidieť že Keanu Reevesa a Alexa Wintera bavilo hrať duo dvoch stredoškolských bláznov ktorých nič nezaujíma. No zaujímať ich začne to aby neprepadli z dejepisu tak sa vydajú na šialenú cestu naprieč časom a poberú skoro každú známejšiu historickú osobnosť akú si len dokážete predstaviť. Tento film sa vďaka jeho kúzlu uložil v mojom srdci ako film na ktorý budem spomínať ešte dlho a hlavne rád. Be excellent to each other, and party on dudes! HODNOTENIE: 8/10 ()

Rancidtekk

První dojem: Film nevtíravě bavil a neměl jsem pocit nudy. Sice některý souvislosti ve scénáři byly docela zcestný a působilo to notně šroubovaně, ale to se dá omluvit doznívající atmosférou let osmdesátých, ve kterých vzniknul. Sice se z Teda a Billa nestali kultovní parťáci, ale já si je pamatuji už od prvního shlédnutí a založení kapely Wyld Stalyns byl jeden z mých nesplnitelných snů. Na pět hvězdiček ale bohužel pořád něco schází, například kdyby se nasekalo do těch 90ti minut víc kanálních fórků a mihla se tam nějaká nejlépe neherecká přibuzlá pseudorocková superhvězda (jako Lemmy v Toxickém mstiteli), tak to mohlo dohnat tu maličkatou mezírku, která tenhle počin mohla šoupnout do škatulky kultovní pakárna. Jen tak mezi řečí se přiznám k tomu, že frekvence slova "vole" mě donutila se červenat. Mám co dohánět. Mějte se žůžově. ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Tak trochu zhulené sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda a Neskutečná cesta Billa a Teda z přelomu 80. a 90. let můžete milovat nebo si u nich klepat na čelo, ale kultovní status jim… (viac)

Cruise a Stiller opět spojí síly

Cruise a Stiller opět spojí síly

17.02.2009

Čím by byla Tropická bouře bez Toma Cruise? Něčím asi ano, ale určitě by ztratila svůj bezkonkurenčně nejzábavnější prvek. A Tom bude mít opět příležitost dokázat, že je za jistých okolností lepší… (viac)