Bláznivý výlet dvou rockerů časoprostorem. Bill a Ted jsou nerozluční přátelé. Je jim sedmnáct a místo studií se zajímají víc o vlastní rockovou kapelu. Jenže jestliže Ted neuspěje u zkoušky z historie, půjde na vojnu a všechny jejich plány se zhatí. Na pomoc přichází záhadný podivín, který jim nabídne výlet časoprostorem. Setkání s významnými osobnostmi jednotlivých století jim při zastávce v dvacátém století umožní zvládnout zkoušku na výbornou. (HBO Europe)

nash.

Asi nejpohodovější a nejulítlejší časovka jakou jsem viděl. Neskutečná blbina. Infantilní odvaz, který si na nic si nehraje, jen si hraje a mě to nečekaně bavilo. Spousta parafrází a odkazů (Návrat do budoucnosti, Star Wars), spousta hlášek i hravého blbnutí s historickými motivy (Napoleon v aquaparku Waterloo, Johanka z Arku, Iron Maiden, Sigmund Freud u výslechu). A Beethoven v obchoďáku taky neměl chybu. K tomu vzácná příležitost vidět Keanu Reevese coby retarda v bláznivé komedii. Humor Billa a Teda nemusí sednout každému, ale já se bavil. Party on, dudes! ()

eraserhead666

"Co víš o Panně Orleánské?" "Že nesouložila." Ještě předtím, než Keanu Reeves dosáhl bodu zlomu, makal jako mnemonický kurýr a řídil autobus, zažil skvělé dobrodružství. Zpočátku zábavné, ke konci už tomu dochází dech. ()

veru_needy

Už dlouho jsem neviděla takovou blbost, která by měla něco do sebe. Bill & Ted jsou toho jasným příkladem. Film tak obyčejný a jednoduchý, až je naprosto dokonalý. Nechybí humor, šílenost, hudba a ani výrazy debilů. - "All we are is dust in the wind, dude." ()

ScarPoul

Jedná sa o najpohodovejšiu vec akú som za poslednú dobu videl. Skvelé dobrodružstvo Billa a Teda je pre mňa rovnako zábavné ako trilógia o Austinovi Powersovi alebo dva diely Waynovho sveta. Kedže cestovanie časom vo filmovom ponímaní zbožňujem už od čias Back to the Future, mnoho scén mi neuveriteľne ulahodilo. Iste nejedná sa o žiadnu filmovú klasiku a predpokladám, že mnohý skôr krútia hlavami než ako sa smejú, ale ja som sa bavil kráľovsky. To veľké finále s prezentáciou referátu o histórií ma jednoducho potešilo. Ten malý chlapec vo mne kričal absolútnym nadšením. Takéto filmy sa už bohužiaľ v Amerike netočia. Postrádajú totiž tú správnu dávku naivity, potrebnú pre akceptovanie mnohých hlúpostí, ktorá vás ale prinúti si príbeh a postavy zamilovať. Teším sa na Billovo a Tedovo ďalšie dobrodružstvo. ()

Lacike

Je pravda, že ja som nikdy nebol nejaký veľký fanúšik zhúleneckých komédii, ale zopár ktoré ma nadchli sa nájde. Napríklad prvý Harold a Kumar alebo filmy s duom Jay a Tichý Bob. Táto séria mi v mladosti úplne unikla, ale myslím si, že by ma vôbec nebavila ani vtedy. Základom zhúleneckého filmu sú hlavné postavy. No a Bill a Ted sú pre mňa absolútne nudní a nevtipní. Nevýrazný Alex Winter sa od tohto filmu ďalej neprekvapivo nepresadil a Reeves sa našiel v úplne inom type. Takých málovravných kľudných hrdinoch. Bláznivý zhúlenec mu proste vôbec nejde. Keďže nefungujú postavy a ani jednotlivé situácie neponúkajú nič skutočne vtipné, tak sa z toho stal neskutočne nudný sled scén v ktorých ústredná dvojka cestuje do rôznych období minulosti. Fakt ma nenapadá scéna ktorej som sa mal zasmiať. To že ústredné duo na všetko odpovedá dude, mi proste nestačí. Výsledok bol pre mňa utrpením. Jednu hviezdičku dávam za kvalitnú technickú stránku filmu. ()

Terva

CITÁT - Vítejte v roce 2688. Nebojte, vzduch je čistý, voda je čistá a dokonce i špína je čistá.......... Ale nepředbíhejme, vraťme se o 700 let dřív. Do časů mládí Billa a Teda. CITÁT - Co to smrdí, vole........... Zde uvidíme počátky cestování časem pomocí anglické telefonní budky. Ted a Bill zde praktikují zajímavé cestování časem. Cestování tak říkajíc "k obrazu svému". Stačí si jen pomyslet, že tam něco někde bude a šup - je to tam. Ale také normálně cestují. A to hodně. CITÁT - Někoho si chytíme.......... Referát z dějepisu prostě musí být dokonalý. Naprosto úžasná je scéna "Anglie 15 století" a bitva Billa a Teda o Vesmír. To jsem brečel smíchy (31 minuta) DIALOG: TED - Hej Bille. Jsem Darth Ted!! BILL - Já jsem Luke Bill!! A ty nejsi můj otec!!! TED - S tebou nikdy neovládnu Vesmír!!............ Tahle scéna v brnění je prostě žůžo. Nejhezčí, z hlediska historie, je loupež Johanky z Arku. Příběh má říz, vtip a nese i jakéžtakéž poselství. CITÁT - A pařte, volové!!!!!............... ()

corpsy

Kultovka, ktorú musia vidieť hlavne tí, ktorý si myslia, že Keanu Reeves je action star. Mimoriadne zábavná jazda časom, kde je paradoxov viac, ako v TERMINÁTOROVI a ktorá ponúka ultimatívnu 80´s atmosféru a nadhľad, čiže vecičky, ktoré tak skvele fungovali v iných žánrových peckách 8smeho desaťročia minulého milénia ( napr. NÁVRAT DO BUDÚCNOSTI, WEIRD SCIENCE alebo MY SCIENCE PROJECT ). ()

kobejn

Tady každej píše, že je nutný sledovat to zhulenej. Neni to nutný. Ten film je skvělej i nezhulenej. Je to sice hrozná blbost, ale hrozně zábavná. ()

kaylin

Snímek, který se prostě musí vidět, aby člověk pochopil, jestli je tohle něco pro něj, anebo spíše ne. Keanu Reeves a Alex Winter jsou zde v roli blbů, kterým není shůry dáno, ale naštěstí se přihlásí budoucnost, aby je vyslala na cestu do minulosti a oni zvládli vytvořit historickou esej. Děsně blbé, ale ne vždy trapné. ()

Hanyou

I přes spíš průměrné hodnocení většiny uživatelů si myslím, že je toto nadprůměrná komedie o cestování v čase. Vlastně je to naprostá jízda plná humoru, uhozených nápadů a nadčasových hlášek (Be excellent to each other). Bill i Ted jsou navzdory své mírné tuposti sympatičtí hrdinové, kterým není problém držet palce, aby vyhráli. A nakonec, díky nim přece přestanou být války, hlad a nemoce, takže párty může začít! ()

honajz2

Je to sice strašná kravina, ale i tak jsem se dobře bavil. A to i přes těch pár trapných momentů, kterých naštěstí nebylo tolik, aby celý film zkazily. A některé scény mi přišli skvělé, třeba Napoleon v aquaparku nebo ta závěrečná prezentace (snad jen kromě toho Lincolnova projevu). Nic extra to není, ale dívalo se mi na to dobře a celkem jsem si to užil, takže proč ne. Lepší 3* ()

BoredSeal

Brutálně dementní komedie z laskavější éry před příchodem Beavise a Buttheada, která vás ohromí tím, co všechno se dalo v šílených osmdesátých letech natočit. Kdybych chtěl vytrolit nějakého učitele dějepisu nebo historika, poradil bych mu tento film jako sofistikovanou esej na vliv historických osobností na moderní dobu. Za atmosféru osmdesátek a tu brutální demenci je nutné dát aspoň tři hvězdičky. ()

Martin741

Priemerna komedia - priemer z nej dela rezia, herecke vykony, strih, scenar ... fakt ako sa necudujem tomu, ze to ostalo v sivom sedivom priemere - tam film bez debaty patri : 50 % ()

C0r0ner

Malinko mě mrzelo, že ten jinak perfektně zmáknutý časový paradox nebyl vykreslen kompletně (chybělo pár kroků k dokonalosti), jinak je to tedy kurevská píčovina, která ovšem svojí zábavností hravě překonává naprostou většinu současné produkce. 90% ()

Andre3000

Už vím kde brali na scénář Hele vole kde mám káru inspiraci. Keanu Reeves naprosto bombovej, tohle je jiný kafe :-) Prostě odreagovávačka jak má být. ()

Šimpy

Mohlo by to být dotaženější, ale i tak je to velmi zábavná jednohubka, se skvělými týpky v hlavních rolích, s pár nápady a Georgem Carlinem. ()

animaxis

Opravdu hodně jsem při hodnocení váhal mezi 2 a 3*. Čekal jsem ujetou komedii přitaženou za vlasy, ale asi jsem nečekal, že to bude až tak dementní. Nicméně když člověk úplně vypne mozek, tak se občas může opravdu i zasmát (a to i dokonce neironicky). Navíc musím uznat, že v porovnání s dnešními debilními komediemi je tohle z mého pohledu pořád ještě o úroveň nebo dvě lepší a hlavně zábavnější. Navíc přiznávám, že sledovat Keana a přitom si ho občas vybavit jako Johna Wicka a tyhle jeho dvě role srovnávat dělalo film ještě zábavnějším. ()

Radiq

Bill a Ted jsou puboši, jejichž hudba se má stát základem budoucí společnosti. Ale musí udělat referát z historie. Proto je poslán do minulosti chlap Rufus, kterej jim dá telefoní budku schopnou cestovat časem. A oni mají přivést na pomoc různé historické osobnosti. Hodně, hódně šílenej filmek. Rád bych, aby mě taky tak hodně pobavil. Možná kdybych byl v pubertě a američan, tak se mi to líbí víc, ale na to už asi nemám. Celou dobu z toho má člověk dobrou náladu, ale nesměje se u toho. A to mi nestačí. ()

okkac

"Party on, dude!" Slovíčko dude tady zní s neskutečnou kadencí. Je to blbé, jak hlavní postavy, ale pravě tak sympaticky blbé, že mne to bavilo hodně a ten kultovní status v tom vidím. Plus soundtrack s osmdesátkovým hair metalem. 7/10 ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Tak trochu zhulené sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda a Neskutečná cesta Billa a Teda z přelomu 80. a 90. let můžete milovat nebo si u nich klepat na čelo, ale kultovní status jim… (viac)

Cruise a Stiller opět spojí síly

Cruise a Stiller opět spojí síly

17.02.2009

Čím by byla Tropická bouře bez Toma Cruise? Něčím asi ano, ale určitě by ztratila svůj bezkonkurenčně nejzábavnější prvek. A Tom bude mít opět příležitost dokázat, že je za jistých okolností lepší… (viac)