Motel Halali je ideální místo. Na samotě, hluboko v lesích, přesně to správné prostředí pro víkendový kurs doktora Reiniše, určený lidem hledajícím smysl života. Účastníci se dozví něco o tom, jak žít. A také něco o tom, jak přežít. Z hlubokých lesů, vonících jehličím, hnilobou a krví, se totiž vynoří zombie myslivci. A naši hrdinové proti nim stojí sami, bez možnosti záchrany zvenčí, protože se nacházejí na tom nejopuštěnějším, nejodlehlejším místě na Křivoklátsku. Celý film ZDE (oficiálny text distribútora)

Wormboy

v podstate velmi vydarena zalezitost, ktoru samozrejme mozno brat len ako cistu zabavu a tak to aj funguje...cakal som nejaku priblblu prisernost,takze preto a aj za odvahu:) *** ()

zette

Ja jsem se tedy fakt ze srdce zasmal, tedy komedie v poradku. Nektere hlasky byly super, treba jak jehovista predstavuje svou videonahravku:-). Z hereckych vykonu bych rad ocenil vykon Dolanskeho, ktereho jsem nedavno ve filmu Vsechno nejlepsi kritizoval. Dobra hudba, super kamera a hlavne originalita dela z tohoto filmu minimalne prumerny cesky film, na ktery ale asi nikdo nezapomene, at v dobrem ci zlem. Mohl byt dan jen vetsi duraz na dej. ()

MarekT

Dobře navazující na tradice z krátkého filmu "Byl jsem mladistvým intelektuálem". Narozdíl od tohoto díla však nějakou dobu trvalo, než jsem se dokázal naladit, navíc občas je problém rozpoznat, co a jak bylo myšleno. Přišlo mi, že scénáristovi během psaní asi došly nápady, jinak bych si asi nevysvětlil, proč se tak rychle přešlo na samotnou akci. Rád bych to však hodil za hlavu, vždyť ten film až na tu dlouhou úvodní expozici splnil účel. Rozhodně mě dokázal zabavit a přesvědčil mě, že hororový žánr není pro Čechy něčím nezvládnutelným - v děsivých scénách potenciál je, vizuální stránka je také podařená, škoda, že projev zombies spíše zapadá do béček. Pokud jsem se bavil, tak především díky hláškující dvojici Dolanský - Dušek. Zvláště u mladšího z dvojice mě překvapilo, že není jen dobrý dabér, ale i filmový herec, kéž by byl obsazován častěji. V těchto filmech je dle mě částečně jako doma, pokud bychom chtěli natočit víc podobných hororů, tuto českou obdobu Kurta Russela, jak jej známe z Věci, nemůžeme opomenout. Nevím, jestli by mě paní pokojská pochválila, ale myslím si, že tři hvězdy jsou celkem adekvátní, sice jsem přemýšlel nad tím, že to nemá smysl a není to zrovna nejinteligentnější, ale stejně jsem se smál a mám náladu se podívat znovu. *** Doplněk (30.8.2010): Na druhé shlédnutí mnohem lepší, jelikož původní zaskočení z konceptu, přes které jsem se přenášel v první půlhodině, pominulo, navíc i další postavy mnohem více vynikly (jehovistický pornoherec Izaiáš). Nekonzistentost scénáře je sice vidět i nadále, ale za ten kopec zábavy nemohu konat jinak, než zvýšením hodnocení o jeden stupeň. ()

Šimpy

"Být sežrán zombie myslivci, to není smrt hodná filosofa" Tenhle snímek není zde moc pochopen, přitom je výborný. Jediná scena, která to trochu zazdí je zbytečně prodloužený breakdance zombíků.:-) ()

Ice123

Navzdory hodnocení bych to označil za vydařený, parodizující béčkový film. U některých replik jsem se smál víc než u leckterých komedií. Nesmyslnost a pohodovost z filmu přímo čiší a pokud překousnete prvních pár minut, tak se můžete těšit na hromadu přehnaných situací, kravin, fylozofických řečí a hlavně nezapomenutelých replik jako: „Cože? Zombie, že jsou ohroženej druh?“ „A kolik jsi jich ve volný přírodě viděla?“ ;) 80%. ()

FrankSusta

Do hajzlu, já tuhle m*dku tak nenávidím. Co to mělo k*rva být za p*čovinu. Já jako respektuji, že to je parodie na zombie horory která je špatná úmyslně, ale já to tak k*revsky nenávidím (a na nějaké psychologické úrovni zároveň nějakým záhadným způsobem i miluji, což nechápu o to víc). Ale na druhou stranu, natočit to co nejhůř se tvůrcům opravdu povedlo. Máme tu všechno. Blbý vtipy, porno, vzteklýho vegana, něco na způsob drzýho sexy teenagera, akčního slepce, kung-fu, breakdance, brokovnici, dokonce i ten posr*nej tank řízenej f*kin Dádou Patrasovou. A to je jen jedna z mála věcí, co na tom svým způsobem absolutně nenávidím. Do toho to obsazení. ty v*le, tam byl Jaroslav Dušek! Jak?!? Prostě jak?!? Ještě způsob natáčení. Sakra, dejte mi někdo místa a případně i kostýmy a natočím to taky (myslím, že se mi to i občas povede). A dost možná že to i bude vypadat líp. Ale jestli to tak tvůrci chtěli, tak ok. Hele, já to nenávidím. Já to ale zároveň tak nějak zbožňuji. Ale ta nenávist prostě i tak stále přetrvává, takže prostě nedokážu při smyslech jít na vyšší známku. ()

alchac

Mám naprosté pochopení pro uživatele, kteří film hodnotí jako odpad. Tohle je prostě přesně ten druh ptákoviny, který buď prohlásíte za naprosto příšernou, bezduchou, nebetyčně idiotskou slátaninu, nebo naopak za naprosto geniální bezduchou, nebetyčně idiotskou slátaninu :) Rozhoduje o tom pouze to, jak vážně film berete a duševní rozpoložení při prvním zhlédnutí. Já patřím do skupiny číslo dvě, protože jsem film bral jako natolik nevážnou pseudosatiru, jak to jen šlo :) Koneckonců že i autoři tento film museli zamýšlet hlavně jako vlastní zábavu, přičemž vážně zde snad nebyla myšlena jediná tečka ve scénáři, potvrzuje herecké obsazení Duška, Neffa, Rosenberga a Dády Patrasové v jednom filmu. Zkrátka já jsem se u Chocking Hazardu královsky bavil, i když při dalších zhlédnutích už to nemělo takový šmrnc jako napoprvé. Ale chápu, že pokud někoho něco nutí srovnávat s Peterem Jackosem, musí ho Chocking Hazard nutně pobouřit. ()

Columbus odpad!

Ne kazdej, kdo cumi 25 hodin denne na E-X kovy sracky je Tarantino nebo Jackson. Jediny, co me primelo hodnotit tuhle brecku je umeni "tvurcu" ukecat nekoho, aby do toho vrazil prachy. Kdo si chce uzit jeste vice psychedelie a nabyt vice chuti k demolaci pokladny kina, co bude toto "umeni" hrat, doporucuji navstivit kino s co nejvetsim platnem..... ()

t_gon odpad!

Český fan zombie horor, hmmm podobnou pí...... jsem dlouho neviděl (a už ji snad ani neuvidím...). Za to hvězdu ani omylem... ()

Akumulátor

Jedná se o téměř unikát v českém filmu, ovšem nepříliš zdařilý. Jen pár momentů je v této hororové komedii vtipných, většinou je ale film trapně nudný až nechutný. ()

gjjm

Bezkonkurenčně nejujetější český film. Dáda Patrasová jako přemožitelka nemrtvých, která hned v prvním záběru komusi rozfláká hlavu? Slepý Jaroslav Dušek s pseudointelektuálními přednáškami pro nácky a jehovistické pornoherce? Zombíci v černém lese, v jejich čele sám Veliký, Jediný a Dokonalý Ondřej Neff? Lovu zdar a pekelní myslivci v geniální titulní písni? Jak se můžou bránit houby před opilými houbaři? Jsou opravdu zombie ohrožený druh? Máme volné pole k seberealizaci? A co na to Jan Tleskač? Ne, opravdu by mne v životě nenapadlo, že takový film uvidím. A ani ve smrti by mne nenapadlo, že může být českého původu. Většinou nesympatičtí herci (krom Neffa, Duška a intelektuálního pornoherce Izaiáše) a příšerná technická kvalita, ale všechno je vynahrazeno úžasně ujetým scénářem a geniální hudbou. Tak radši poklekni, skloň hlavu svou / myslivci pekelní po Tobě jdou... Tak lovu zdar! ()

lennyd

Těžko najít lepší místo na filozofický kurs doktora Reiniše (Jaroslav Dušek) o smyslu života, než v hlubokých lesích umístěný motel Halali. Skupinka účastníků se ale tentokrát o smyslu života naučí mnohem více, než sami čekali - když je motel napaden několika desítkami zombie myslivců, a všichni musí bojovat o holé přežití ... Tento první český zombie film má jednu obrovskou výhodu (kromě toho že byl první), a to, že jej ani autoři nebrali nikterak vážně - protože jinak už u první scény, kdy všemi oblíbená Dáda řeže šutrem zombivce hlava nehlava, by směřovala k odpadu. Ale tím, že je film postaven jako komedie, k čemu dopomáhají jak vtipné filozofické hlášky Jaroslava Duška, totální flegmatismus Jana Dolanského i třeba docela vtipná scéna se zatoulaným pornohercem, tak film docela dobře odsejpá a není moc času se ptát, jak moc je nesmyslný. Nebo vlastně smyslný (aby to dávalo smysl) a nebyl to celý nesmysl. Pochválit musím i hudební provedení, které se k "akčním" scénám docela hodilo, a hity jako Pohřební rockenroll mi budou znít v hlavě hodně dlouho... ()

Master19

Po druhém shlédnutí jsem nucen přidat čtvrtou hvězdičku. Snad za postavu pornoherce - jehovisty, snad za pravé české fousaté zombíky, nebo snad za film jako celek. Sice by filmu slušelo nějaké hlubší vypointování, ale mě se to líbilo i tak! ()