Doposud jim stačily jen malé pouliční zlodějiny. Teď chtějí změnu a rozhodnou se unést těhotnou dívky. O tuto mladou ženu je však veliký zájem.  Až doposud stačily "grázlíkům" Parkerovi a Longbaughovi jen malé pouliční zlodějiny opepřené rvačkami po barech. Oba mladíci ale chtějí změnu, něco, co z nich udělá slavné boháče. Rozhodnou se tedy k únosu těhotné dívky. O tuto mladou ženu však je veliký zájem. Má totiž porodit dítě jednomu z nejbohatších mužů v zemi. A ten je kvůli svému potomkovi schopen rozpoutat válku. Kromě komanda bodyguardů povolá i nezvyklého vyjednavače Joe Sarna, který se únoscům okamžitě pověsí na paty. Ani gangsteři se však nehodlají vzdát bez boje. Nenávist stojí proti nenávisti a krev bude vykoupena zase jen krví... (oficiálny text distribútora)

moviebuff42

What do you think? I think a plan is just a list of things that don't happen. Moderní Western. Příběh, hudba, umístění děje, málomluvné postavy a záverečná přestřelka. Těmito typickými westernovými ingrediencemi McQuarrie naplňuje tento zatraceně stylový film a korunuje ho jednou z nejlepších záverečných přestřelek vůbec. A ta konečná úderná pointa. Proč už nikdo nenatáčí takovéhle filmy? Zajímavost - finální přestřelka byla natočena na stejném místě kde končí Butch Cassidy a Sundance Kid ()

Pete

Tradičně rozehrané McQuarrieho karty, kdy si všichni neustále poměřujou péra, a každý má plán, jak všechny ostatní přečůrat. Dialogy (tedy spíš blbý kecy) a celá narativní struktura jsou tady natolik podivná záležitost, že se vytrácí logika a věrohodnost, ale cross-žánrová originalita se tomu upřít nedá. Hodně překombinované, nevyrovnané a neučesané, což není míněné jako pochvala, byť jen díky tomu je tento filmeček vlastně zajímavý. ()

JosefTomas

McQuarrie je dobrý karbaník. Dokáže skvěle napsat zajímavé charaktery a s každým rozehrát podmanivou hru. Jen se občas ukáže, že měl až moc karet a ne každou dokázal na výbornou zužitkovat, což trochu způsobí pomalejší a mnohdy i nudnější pasáže. Jakmile ale přijde slovo na přestřelky, je si jistý v kramflecích, jako málo kdo a ve finálním zúčtování na stůl vyhází všechna esa, která měl, že to srazí na zem i zkušeného profíka. Jak už jsem řekl, je to dobrý karbaník a hrát s ním je opravdu radost. ()

majk_n

Nápadité, patřičně drsné, nadprůměrné herecké výkony (J. Lewis lehce přehrávající). Lepší, než mnoho dnešních blockbusterů. ()

pOne

Pokud se někdo snažil napodobit, byť jen vzdáleně, Pulp Fiction, tak se mu to teda šeredně nepovedlo. Výsledkem je podprůměrny film, který mne ani na chvíli nezačal bavit. Příserná hudba jako z horších filmů x let zpátky. Navíc jsem film viděl v českém dabingu, který je taky hrozný. Nic nového pod sluncem. Tento film jsem mohl vynechat a o nic bych nepřišel.... ()

Babulik

Slušný "nárez" za pekné tri hviezdičky plus jedna za pekne zostrihané prestrelky bez zbytočných efektov. Akurát chudák Phillippe pôsobí ako stredoškolák na kurze prežitia... ()

zimzum

Dejovo tak prekombinované, že som chvíľami fakt nevedel komu o čo vlastne ide. Keď sa však menej rozpráva a viac koná sme svedkami skvelých realistických akčných scén. Kvôli poslednej prestrelke som váhal nad štyrmi hviezdami no ostalo len pri troch ()

sirrgulo

Je pravda, že ve filmu jsou některé pasáže trošku nudnější, plánování mě moc nebavilo, ale jakmile přijdou na scénu únosci, nuda se vytrácí a jelikož jsou ve filmu hlavní, nebo spíš jejich rukojmí, prostoru mají hodně. Spší bych film viděl na tři *, ale Juliette Lewis a Benicio Del Toro si tu jednu navíc zaslouží. ()

CrazymanM

Nebylo to špatné,ale myslím,že to bylo moc překombinované.Chvílemi jsem se v tom ztrácel,chtělo to asi trošku zjednodušit.Film to však není špatný,bojím se však,že mi příliš v paměti neutkvěje.Škoda,obsazení ani námět nebyly k nejhorší.Celkově mi to připadalo spíš jako krimi komedie,než thriller?! ()

kolacky

Popravdě jsem si tohle sháněla "jen" kvůli panu Del Torovi. Pustím si film - klame tělem, na obalu čtu THRILLER, tak proč se pořád chechtám??? Protože to FUNGUJE!!! Nádhera nádherná... no, až na prostřílené pány Parkera a Longbaugha na konci. Prostě nemůžu mít všude happyendy... ()

Beni1

Nechci urazit Benicia, ale tohle jsem si jako jeho velký fanoušek nezasloužil.Film byl strohý, bezduchý, plný špatných dialogů a z dvojicí komické ochranky na mě tohle dílo vůbec nezapůsobilo. Jediné co stojí za to zmínit je závěrečná přestřelka. ()

Bilky

Štylizuje sa to do niečoho, na čo to zďaleka nemá. Benicio a Ryan sa môžu uhrať k smrti (doslova) keď je scenár buď vykastrovaný strihom alebo sa za každú cenu snaží byť tak tajomný a prekombinovaný až je total neprehľadný. Veľký podiel na premárnenej šanci má podľa mňa mdlá réžia bez štipky nápadu. G.Ritchie alebo McDonagh to robia oveľa lepšie. Tarantino je úplne iná liga. 55% ()

Sekel

Parker a Longbaugh je po dlouhe dobe jedna z nejlepe fungujicich dvojic hrdinu. Outsideri a profesionalove v jednom. Genialni prvni scena-nejprve mlatit zeny. Genialni posledni prestrelka. Moc pekna zanrova stylovka. ()

vofo

Pro mě 4 hvězdy za skvěle natočený akční film. Ta pátá hvězda je za tak příjemné překvapení, jakým pro mě tenhle film je. ()

veverysiak

Trošku prekombinované, ale prekvapujúco strhujúce, a to aj napriek pomalým scénam akoby vystrihnutým z klasického westernu, vynikajúco zahrané party všetkých dôležitých postáv a brilantný záver, takže 80%. ()

Kozlowski8

Dva mladíky už nebaví věčné paběrkování při drobných krádežích. Proto se rozhodnou pro velkou ránu. Unesou těhotnou dívku, která nosí dítě významného molionáře, doufajíc ve štědré výkupné... Pro mne zklamání z filmu jako celku. Celková filosofie snímku a způsob jeho natočení mi nesedli. Zbytečně dlouhá řada postav, některé divné a překombinované scény (například už ta první, kdy hoši unášejí dívku její ochrance), nudné úseky, kdy se kromě planého žvanění nic neděje, Ryan Phillippe vedle zajímavého Benicia Del Tora zaostával, v mnoha filmech zajímavá Juliette Lewis tady velice průměrná. Větším plusem snímku byla kromě již zmíněného Del Tora už pouze hudba. 45%. ()

montelie odpad!

Přišlo mi to, jako by se tři scénáristé střídali po odstavci, přičemž každý prozradí následujícímu jen poslední slovo. Je to ohromná škoda... ()

Lucije

Když dva myslí na totéž, není to totéž, ovšem ne v tomto filmu! Telepatie mezi Torem a Phillipem byla perfektně navázána okamžitou reakcí, kdy si vychytrale a vtipně zahrávali se svými pronásledovateli. (The best scene with their car) ()

Naby

Trosku jsem doufal že to bude něco extra, kdyz v tom hraje tolik známých osobnosti. Zprvu to bylo celkem zajímavý, ale ke konci se to zvrhlo ala "Komando", takže čistá 2*. ()