Král síly: Příběh Rickyho

(festivalový názov)
  • Hongkong Li wang (viac)

Mladý Ricky je za vraždu poslán do vězení. Zde vládne sadistický boss a řada gangů. Téměř okamžitě po příchodu do věznice se Ricky dostává do konfrontace s místními kápy, kteří zjišťují, že Ricky není žádný otloukánek. Naopak, Ricky je mistr kung fu s nadlidskou silou. Svoje protivníky doslova cupuje na kusy a proráží pěstmi. Je absolutně neporazitelný, nebo šéf věznice skrývá esa, která Rickyho řádění utnou tipec? A jaký je vlastně skutečný důvod Rickyho uvěznění? (Flipnic)

JASON_X

Typicky východoasijsky dadaistická bejkárna na důkladné propláchnutí mozku, vůbec nemá cenu se jakkoliv snažit přemýšlet nad jejím stylem nebo smyslem, prostě buď těm šikmookým cvokům rozumíte, nebo ne. A taky záleží na tom, jakou máte momentálně náladu. No, já bych zrovna dneska radši viděl třeba nějakýho Tarkovskýho nebo Nolana, takže si tu čtvrtou nechám kdyžtak na příště. P.S.: Japonská spoluúčast je zjevná, protože takovéhle ztřeštěné kousky většinou vyrábějí právě Japonci. ()

corpsy

Doteraz som netušil, že sa do kung-fu mlátičky dá napchať tak extrémny gore splatter ( Tarantino sa oproti tomuto vo svojom KILL BILL VOL 1. vôbec nechytá ). To, že je to už sama o sebe kravina, sa dá prekusnúť práve vďaka over the top brutalite. Podradný film, ktorý ale tomuto výrazu robí dobré meno. ()

monsieurR

Skutečně vynikající film na odreagování edit: Viděl jsem to už asi 5x a nemůžu se nabažit, je to snad nejkultovnější film co znám. ()

Redlum

Neuveritelna kravina, ktera ma do poetiky Jacksonova Braindead hodne daleko. Nechapu ta nadsena hodnoceni. Tento film je jen prehlidkou samoucelnych brutalit. Ano, jeste snesu, kdyz hlavni hrdina prorazi nepriteli svou ruku skrz jeho telo, ale kdyz to dela po cely film, co je na tom? ()

gogos

Efekty a vykony ala Troma! Zase jednou vyvedenej gore snimek, tentokrat v podani Honkongskych mistru bojove rezniciny. Btw, scena s vlastnim strevy se zapise do dejin kinematografie! ()

topi

Tohle vězení je mimořádné nejen kvůli tomu, že zde místní sadistickej šéfík pěstuje opium, ale i kvůli tomu, že sem nastoupí na výkon trestu Ricky - a to není jen tak obyčejný chlapík. Ricky disponuje neuvěřitelnou silou a pouští se do křížku s místními bossy jednotlivých částí úseků vězení, včetně jejich posluhovačských vězňů a práskačů. Vzniká tak neskutečnej humornej gorefest, který vrcholí závěrečnou ultimátní scénou s hlavním velitelem věznice, který naroste do nebývalých rozměrů a jde si to rozdat proti Rickymu. To je fakt meatgrinder!!! Nebál bych se srovnání s ranými filmy Petera Jacksona - Bad taste nebo Braindead, zejména humornou složkou a maskérskými efekty. ()

JohnMiller

KUNG-FU SPLATTER. Rád sa pohrávam s myšlienkou vytváraním nových filmových žánrov miešaním do subžánrov do svojich komentárov to často pridávam akoby filozofickú tézu. No tu som si na 100% istý že sa nepletiem. Pretože The Story of Ricky tieto dve spomínané subžánre absolútne vystihujú. Toto je niečo šialené. Od začiatku sa tu bojovníci vo väzení tlčú hlava nehlava pričom si trhajú údy, vyberajú vnútornosti, lámu kosti, niektorý sa doslova rozpučia. V prívaloch hektolitrov krvi a bolesti zo stratených častí tela však cítiť komediálne prvky ako v Braindead a Evil Dead. Jedinú slabosť ktorú tu evidentne cítiť je absencia dobrého príbehu. Ono to sú gore scénky pozliepané jedna na druhú. O nejakom príbehu tu nemôže byť reč ale že by to nejako rušilo vytrhávanie čriev z obetí sa mi nezdalo. Hlavná postava Ricky je drsný chlap ktorému sa hlboké rany zahoja v priebehu niekoľkých hodín, nemá problém s prerážaním železobetónových stien je to jednoducho charakter ako stvorený do Kung-Fu filmu. ()

MightyHal

Tady asi není co moc rozepsat. Totální gore-fest plný skvěle gumových a kečupových efektů, absurdního humoru a vtipných záporáků. Moc mě bavili i místy dojemné či vážnější momenty, které sice v celém v tom masakru působili bizarně, o to ale lépe v céle té atmosféře fungovali. Výborná řežba. PS: Hongkongský Braindead bych tomu neříkal, je to prostě typicky drsnější Hong-Kongská škola infůzla gumovými efekty západních béček z osmdesátek. ()

SeanLSD

Tak neznesiteľne / neodolateľne okaté béčko, že... tak neznesiteľne okaté, až je neodolateľné - tak neodolateľne okaté, až je neznesiteľné... Riki-Oh sa rúti, ruve, trhá, drví, preráža - kosti, telá, skaly, mreže, steny...a občas len tak tupo civí ako dement, prípadne si zahrá na píšťalke. Tak sa chová ako dáky polyp - jednobunkovec, čo neuvažuje komplexne a len čaká na správny impulz, aby niekoho / niečo rozbil. Občas sa mi chce zaplakať - prečo je to také tupé, keď by to mohlo byť také dobré ?! - ale Ricky vzápätí nejakému hajzlovi odtrhne hlavu! A už je zase na chvíľu odpustené. Príbeh je nesúdržný ako ožranova reč, ale hlavné je, že sa každú chvíľu zjaví nejaký ultra-záporák, ubližujúci zo zábavy starčekovi, ktorému môže Ricky jedným úderom vyvrhnúť vnútornosti z tela von... Trailer, ktorý je lepší ako celý film dokopy a od ktorého si film mohol vziať atmosféru, aby mi vzal dych a nie len potešil ma krvavou exploatáciou a zarmútil nevyužitím emocionálneho potenciálu, sa mi v poslednej dobe stal drogou... Niet dňa, aby som si ho aspoň jedinký krát nepustil : http://www.youtube.com/watch?v=RZiti9RhYlw ()

kurcatovium

Síla. Zdaleka ne však jen Rickyho fyzická. Tohle je fakt maso, občas (vlastně docela často) i doslova. Je to nechutné, hnusně natočené, s mizernými efekty i choreografií, marnými dialogy a má to příběh stojící za starou bačkoru. Ale přesto přese všechno se na to skvěle dívá a člověk se opravdu baví. Ne nadarmo to tu spousta lidí srovnává s Braindedem... Když se člověk trochu zamyslí, tyhle dva filmy mají společného víc než dost. ()

demented

Splatterové orgie a Ricky - čistý ako ľalia a nepoškvrnený to hrdina, v boji za slobodu a ľudské práva všetkých väzňov v sprivatizovaných a skrz-naskrz prehnilých väzniciach. ()

bizz_mjc

Mám rád takovýhle srajdy, gore parádní, ale že jsem se chvílemi nebavil, to jest problém zásadní. Mlýnkové finále ovšem exkluzivní :)) I tak doporučuju, vím, že někteří i prohlásí, že lepší film neviděli. ()

Dreadd

Pokud máte zvrácený smysl pro humor, rozhodně se s Rickym nebudete nudit, hlavně nesmíte čekat zbytečnosti jako ucelený příběh, cokoliv reálného nebo snad že američtí dabéři rozuměli aspoň jednomu slovu v původním znění. Místo toho dostanete to nejšílenější kung-fu, kde protivníci používají mistrné bojové taktiky, při kterých si nožem rozříznou vlastní břicho a Rickyho zkoušejí uškrtit svými střevy nebo se z ničeho nic promění v horu svalů. A celou dobu nechápete, jak se do vězení dostane chlápek, který dokáže proběhnout ocelovou mříží a pěstí rozbít zeď. ()