Král síly: Příběh Rickyho

(festivalový názov)
  • Hongkong Li wang (viac)

Mladý Ricky je za vraždu poslán do vězení. Zde vládne sadistický boss a řada gangů. Téměř okamžitě po příchodu do věznice se Ricky dostává do konfrontace s místními kápy, kteří zjišťují, že Ricky není žádný otloukánek. Naopak, Ricky je mistr kung fu s nadlidskou silou. Svoje protivníky doslova cupuje na kusy a proráží pěstmi. Je absolutně neporazitelný, nebo šéf věznice skrývá esa, která Rickyho řádění utnou tipec? A jaký je vlastně skutečný důvod Rickyho uvěznění? (Flipnic)

Chrustyn

Popravdě jsem čekal nějaký klasický kung-fu snímek z prostředí věznice, ale to co se přede mnou odehrálo, to nemělo obdoby. Pro zasvěcené stačí napsat, že se jedná o "kung-fu Braindead", pro nezasvěcené se jedná o neskutečně krvavou, nechutnou, zvrácenou, debilní a hlavně extrémně zábavnou jízdu, kde vás po pár minutách nepřekvapí vůbec nic, ani obrovský mlýnek na maso v akci. ()

kOCOUR

Honkongksý Braindead. Neuvěřitelná směsice krve, střev, mozků, nadsázky, špatných hereckých výkonů, kung-fu a porušování přírodních zákonů v jednom úhledném balíčku. Závěrečná bitka s mlýnkem na maso má podobnou sílu jako Jacksonův Lionel Cosgrove s motorovou sekačkou uprostřed hordy zombies. ()

JFL

Legendární honglongská hraná adaptace extrémně brutální bitkové mangy za pomoci famózních mechanických efektů a masek staví tělo coby objekt destrukce, mutace i regenerace do pozice primární atrakce. Více v recenzi na Rejže.cz. (autor Antonín Tesař) ()

Flipnic

Takový více splatterový CAT III HK film, který se na jednu stranu bere docela vážně, hlavně díky všudypřítomnému temnému hudebnímu doprovodu, na druhou stranu se člověk těm úletům a prasárnám občas i zasměje. Každopádně je to naivní přihlouplý příběh o ničem, občas nějaké ty gorescény, které bohužel nejsou kdovíco. Čekal jsem trochu víc, podle mě film trpí možná nízkým rozpočtem. Každopádně Ricky jako postava a šéf vězení a pak ten hlavní šéf vězení jsou postavy par excelance! S filmy jako jsou Braindead bych to vůbec nesrovnával, jde o úplně jiné "subžánry" a "směry" ... ()

tombac

Rickyho "průrazné" kung-fu zastíní na chvilku jen maník, jenž si rozřízne nožem břicho, vytáhne střevo a začne s ním škrtit svého protivníka. Tahle kulantní vražedná technika mu bude stejně houby platná... Ricky jede! A končetiny létají a hektolitry kečupu čvachtají hezky zvesela a zábavně, jak to umí snad jen v Hong Kongu. Gumová odpornost opravdu evokuje mamču z Braindead :-) A mít u nás v celách takový režim jako ve filmu, tak je české vězeňství v troskách :-) ()

Shit

Scénář to nemá, herce to nemá, příběh to nemá, takže by to měla být sračka? Asi jo, jenže to má Rickyho a to je takovej drtič, že to nemá obdoby, prakticky sám neskutečně zmasakurje všechny vězeňský bosse takovým způsobem, že po nich zbydou jen střeva na podlaze. Ono totiž Rickymu většinou stačí jen jeden úder na to, aby vyvrhnul vniřnosti svýmu nepříteli nebo mu pohlavkem vyrazil oko, či jednou ranou zdemoloval ruku, že zbyde jen rozervaný předloktí a prsty na podlaze a nebo urazil půlku hlavy i s mozkem. Ricky je prostě absolutní nezabitná mašina na gore scény a to po celej film, včetně mlecího finále ()

Tuxedo

Laciné gore efekty zaobalené nedostatkem nápadů i nadsázky. Kdo chce opravdový trash, nechť si sežene raději něco od TROMY. ()

Hitman_47

Velmi slušná řezničina...navíc všichni vězni tu jsou vlastně dobří lidé, kteří jsou vězněni krutými zmrdy....WTF? Ale na to tu sere pes, hlavně když u toho cáká krev a lítaj vnitřnosti! ()

kitano

Fajnova, komixovo ladena zalezitost, v ktorej hrdinovia maju obrovsku silu a dalsie specialne schopnosti, ktore vyuzivaju zvacsa na krvavu destrukciu oponentovej telesnej schranky. Velmi mi to pripomenulo komixove dobrodruzstvo Loba, ktory si to vo vezeni rozdal s Obrptakem (toto sa tak isto odohrava vo vezeni). Ti, ktory ten komix poznaju, vedia, ze to je prenaramna brutalita a tento film sa tomu minimalne vyrovna. Milovnici gorefestov tento kusok nemozu minut. (8.7/10) ()

Niktorius

Nebavil jsem se tak, jak jsem od snímku nadšenecky označovaného za nejlepší CATIII počin všech dob čekal, nicméně oceňuji velmi invenční přístup spočívající v představení široké palety způsobů, jak co nejbizarněji zdevastovat (a popřípadě provizorně vyspravit) lidské tělo. ()

darkrobyk

,,Proč jste si nenechal vyndat kulky z těla?" ,,Suvenýry." Zábavný masakr plný skvělého gore (lítají ruce, nohy, hlavy, kusy hlav, střeva...), na kterém je současně vidět, že tvůrci chtěli, aby divák poznal - je to jen jako. Rozličné souboje, kdy hlavní hrdina dělá rukou díry do svých nepřátel a jeho protivníci používají jehly, řetězy, žiletky, nože, ozubené mačety nebo kusy zdí, nejsou jedinou náplní filmu. Postupně se divák dozví i řadu zajímavostí ze života Rickyho. Závěr se posune do roviny fantastického žánru a dojde i na sekanou... ()

juta

Příběhově je to o ničem, pomalu to moc nedává smysl. Jediný důvod, kvůli kterému stojí se na tuhle blbůstku podívat jsou souboje, kde není nikdy jistý, jestli vám po něm zůstane hlava na krku, nebo zda náhodou nespadnete do mlýnku na maso... :D ()

Jhershaw

Znáte to, jsou filmy, které oscilují mezi 5 hvezdami a odpadem. Pro někoho neuvěřitelná zábava, zatímco jiní nevěřícně kroutí hlavou. Beru černý humor krvavých efektů, i asi chtěnou topornost, ale pro mě to kvalit Braindead nedosahuje. Možná s lepšími herci a větším nadhledem, kde nadhled neznamená jen proražená těla. ()

Paldini

Mám takovéhle ujetosti opravdu rád. Násilí, krve, urvaných končetin, uřezaných končetin, explodujících hlav, vyhřezlých střev a dalších chuťovek je ve filmu nepočítaně. Ale všechno tohle násilí má takovou absurdní podobu, že se jen těšíte s čím dalším autoři přijdou v následující minutě....Další zfilmovaný komiks, tentokrát v hongkongském hávu ()

Kusko.t2

Príbeh o najväčšom búchačovi a lámačovi ľudských kostí - Rickym, ktorý sa dostáva do svojského väzenia v ktorom má nedobrovoľne prežiť niekoľko rokov. Ricky je tvrdý chlap, svalnatý, ktorý v sebe nosí 5 guliek ako spomienku na svoju lásku o ktorú ju pripravil práve ten, ktorý ich do neho vystrieľal. Okrem toho, že je Ricky extrémne silný, či už duševne alebo fyzicky, je aj čestný a nedokáže sa len tak pozerať na bezprávie, ktoré je vo vezení na dennom poriadku. Ricky (a taktiež vedenie vezenia) sa vyžívajú v brutálnych a krvavých stretoch a tak sa postupom času neustále znižuje stav v tejto komunite. Tento film je poňatý hlavne zábavne, takou hravou formou a obsahuje aj pekné hororové nechutnejšie prvky (väčšinou tiež zábavné). To bolo mäso, keď v jednom „fighte“ súper chcel Rickyho prekvapiť tým, že si rozrezal brucho, vybral si svoje črevá a začal nimi Rickyho škrtiť. Solídna nechutnejšia zábava. ()

pornogrind

Na tenhle film jsem narazil na jedné nejmenované internetové stránce. Titulek zněl. 10 nejbrutálnějších snímků. Mezi nimi byl tenhle. Co k tomu dodat. Tady už nemůžeme mluvit ani o béčku. Tenhle film jede céčkovou ligu. Ale co je na tom když je to prdel. Krev teče proudem, střeva se klubou ven, praskají hlavy, oči vypadávají z důlků, ...... a tak bych mohl pokračovat ještě dlouho. Tenhle film je jeden velkej úlet, kterej pro některý může být odpadovou záležitostí, ale pro druhý může být kultovní. Já jsem někde mezi těmahle dvouma táborama. ()

Campbell

Hodně dobrý film. Nevěřil jsem na co se to vlastně koukám. První věc je humor ať už je chtěný nebo nechtěný tak jsem se dobře zasmál, hlavně taky ale u gore scén které jsou často groteskní a šílené. A konec prostě nemohly myslet vážně. Gore jak jsem zmínil je dost často spíše humoné a naprosto over the top. Některé scény jsou fakt parádní třeba boj mezi těma bossama byly bez chyby. Nicméně je i tak divné že se film bere v mnoha scénách zatraceně vážně. Je to zábava která neurazí a mě se dost líbila. ()