Dva newyorští travestité, urostlá černoška Noxeema a elegantní dáma Vida, se rozhodnou zúčastnit soutěže krásy. Noxeema a Vida se spolu dělí o první místo a obě získávají zájezd do Kalifornie, kde se zúčastní celostátní soutěže krásy homosexuálních travestitů. Další ze soutěžících, hispánka Chi-Chi, je nešťastná, že neuspěla. Noxeema a Vida prodají své letenky, koupí starý cadillac a pojedou společně i s Chi-Chi do Kalifornie. Cestou projíždějí Vidiným rodným městečkem a ona se odhodlá a zajede k domu svých bohatých rodičů. Když ale matka vidí svého syna v ženských šatech, otočí se k němu zády. Uprostřed noci narazí trojice cestovatelek na opuštěné cestě na venkovského šerifa Dollarda. Zvrhlý šerif netuší, že v autě nejsou ženy. Rád by si s Vidou užil, ta se brání a srazí šerifa k zemi. Vida se domnívá, že je mrtvý. Rychle nasednou do auta a po pár kilometrech vypoví jejich "koráb silnic" službu a travestité se ocitají v zapadlém městečku Snydersville. Místní automechanik nemá na starý cadillac náhradní díly, a tak s hrůzou zjišťují, že budou muset v městečku na konci světa strávit ještě několik dalších dní. Travestité předvedou místním ženám, jak vypadá pravá dámská jízda. Zatímco se všichni skvěle baví, šerif Dollard se probral z bezvědomí a rozjel rozsáhlou policejní akci... (Nova Cinema)

Courtemanche

Čekal jsem všechno jen ne takhle dobře napsaný i natočený film. Nevěděl jsem o čem to bude, a málem jsem to i vypnul když jsem si to zjistil, ale není to Almodóvar, je vysloveně oddechový. John Leguizamo navíc hrál ženu tak že i ženy by se mohli od něj učit. /byl i nominován na Zlatý globus/. 4/5 ()

H.Gordon

U mě tento film splňuje vše, co od komedie očekávám. Nejlepší byl pro mě bezpochyby Patrick Swayze, který to zahrál tak moc bravůrně. Je až neuvěřitelné, že na mě fyzicky zapůsobil jako muž, i jako žena:D. ()

KarKulA

Ač z roku 1995, o tomdle filmu jsem neměla ani tucha a byl pro mě velkým překvapením. Na začátku hezký rozjezd s dobrým nápadem, který ale neudržel tempo a laťku a od poloviny filmu se krapet rozbředl - což nemění nic na tom že Swayze a Snipes byli naprosto úžasní :-D. Příjemná a netypická oddychovka, která vcelku pobavila. ()

TroiMae

Patrick Swayze si roli vyloženě užil. V rámci své snahy narušit idol osvalence. K nelibosti mnohých příznivců a příznivkyň. Je ironie, jak mnozí muži jsou ve svém chlapáctví tak ohroženi, že si ani neuvědomují, jak moc dávají najevo, jak je jejich mužskost vlastně křehká. Swayze to měl na háku, a aniž by ztratil glanc mužského idolu 90. let, vplul do prvotřídní drag queen. ()

The Viper odpad!

Měl bych pár otázek...za 1, jak může někoho napadnout natočit něco takového ? A za 2, jak mohli Snipes, Swayze a Leguizamo přistoupit k tomu v tom hrát ? ()

cupito

Herecké obsazení bezvadné, chlapi v převlecích šik, ale dějově nezajímavé, zejména počáteční dialogy trapné. Kvůli milovanému Swayzemu jsem však vydržela až do konce 😃. ()

Bozvav

Velmi milý a úsměvný snímek. Skvělé herecké výkony dnes už zesnulého Patrika Swayze a ostatních. Zvláště Wesley mne překvapil, netušila jsem, že umí vůbec hrát. Super hudba i vizuál. Pravda scénář a dialogy dost pokulhávaly, ale nebylo to nijak tristní. Už jen za ty tři hlavní šoumeny dávám čtyři vysmáté blyštivé hvězdičky. ()

Huguette

Žádné veledílo, ale je to roztomilé (uznávám, mám ráda travesty). BTW, dámy, promiňte, ale Patrick se mi líbí víc jako ženská.... ()

Trixi

Patrick Swayze jako transka je naprosto úžasnej. Snipes ani Leguizamo už tak věrohodně nepůsobí. Zajímavě jsou tu zachycené různorodé reakce na tuhle zvláštní trojku. Nakonec si je ale oblíbí celé městečko. ()

Adiemus

Nemám nic proti téměř k nepoznání nalíčené a namaskované trojici hlavních představitelů, naopak mě překvapilo, jak jsou přirození (pokud jim ovšem role nepředepisovala přehnanou vykroucenost a dabing nepřeháněl dikci). Ale to je taky jediný klad tohoto filmu. Nechápu, že scénáristu nikdo neobvinil z plagiátorství; námět je vysloveně vykradený z fimu Priscilla, královna pouště, natočeného o pouhý rok dřív - a scéna se "zabitým" šerifem až příliš připomíná o čtyři roky starší Thelmu a Louisu. Konec jako by vypadl z nejhorších scén amerických filmů o hromadném uvědomění, co je správné (totéž se děje například ve Svatbě naruby), ale v tomto případě ještě daleko nepravděpodobnější. Nechápu, že se do tohoto nepůvodního paskvilu povedlo zangažovat známá jména, ledaže by původní scénář nebyl tak mizerný a režisér vážně chtěl natočit parodii Priscilly. Ale je mi líto, nezadařilo se. ()

prasokote

Typická US kravina, ale taková oddechovka, když člověk nechce nic složitého. Patrick byl ale opravdu velmi elegantní dáma, Snipes mi přišel v této roli trošku divný. ()

Kenty

Velmi příjemná komedie, která začíná šokujícím začátkem, kdy Idol mužství Patrick Swayze začíná s přeměnou v šarmantní dámu společně s Wesley Snipesem. Pár momentů opravdu dobrých, přostředek filmu trochu táhlý, děj trošku nudný, ale závěr s hotovou Divou Lequizamem a Julii Newmar zahřeje. ()

boni

Já ani nevím, jestli to bylo vtipné, jestli to nebylo vtipné, protože tenhle film pro mě byl osobním diváckým utrpením, jež jsem až do konce prostě a jednoduše nevydržel. Kdybych neměl po ruce televizní ovladač, na kanále 43 sportovní program a lahvové potěšení v útrobách ledničky, tak by se snad i musela dostavit krize sexuální identity. ()