Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

Playman

Film, který je tak blbý, až je dobrý. Rozhodně nebrat vážně! Jedná se zkrátka o takovou grotesku - parodii, kterou musíme chtě-nechtě brát s nadsázkou, protože když jí nebudeme brát s nadsázkou, tak co ? Tak budeme dávat Komandu něco mezi odpadem a jednou hvězdičkou. ()

lennyd

Bývalý velitel elitní jednotky John Matrix (Arnold Schwarzenegger) žije nyní pod jinou identitou v ústraní, jen se svojí dcerou. Když ho ale jednoho dne navštíví generál Kirby s tím, že někdo zabíjí členy jeho bývalé jednotky, Matrix už tuší, že se bude muset opět vrátit do boje. Ale netuší, že mu zrádce z vlastních řad unese malou dceru, aby pro něj vykonal špinavou práci v jakési zapadlé zemi. Matrix se ale pustí do pátrání na vlastní pěst, zanechávaje za sebou dlouhou řadu zabitých únosců ... Jsou filmy, které i přes své stáří nerezaví, a Komando je jedním z nich. Už před dvaceti lety jsme s klukama několikrát po sobě chodili do kina na to stejné představení, smáli se Arnoldovým hláškám (Víš jak jsem ti říkal, že tě zabiju jako posledního? Lhal jsem) a celkově se bavili tímto etalonem akčního filmu - a na tom se nic nezměnilo. I dneska, kdykoliv film dávají v televizi, se rád vrátím do klukovských let a maximálně si jej užívám - Arnoldovi to takhle seklo mnohem víc, než v obleku, skvělá hudba, skvělá akce (správně přehnaná).. prostě totální pohoda.. ()

ywo666

Slušná husťárna. Arnold v plnej forme. Klasika ku ktorej som dostal až veľmi neskoro (2010). Po tom ako som videl mladého Dolpha Lundgrena v "Showdown in little Tokio" prišiel aj druhý mladý akčný hrdina. Na filme je už poznať vek. Ale nie vždy je to na škodu. Až do poslednej dvadsaťminutovky je to vcelku slušný akčný film s dobrými hláškami. Posledných dvadsať minút, je už len čistý masaker. Tu sa tvorcovia doslova vybáznili a akčný film prechádza do bláznivej grotesky. Čo si budem nahovárať proste film, ktorý má gule. ()

Iroquaise

to je teda případ...ta dobovost to spíš podkopává, než že by to zvedala jako zábavnej fetiš...bitky jsou hodně naivní a byť má Arnošt muskulaturu jako celej Top Gun i s Icemanem a Maverickem dohromady, tak narozdíl od Stallona moc autenticky nepůsobí ( coby profi voják)...spíš jako atletický Bud Spencer...ale je to docela svižně odvyprávěný a poměrně záhy to skončí...nejzábavnější je to vlastně ve městě, když se k němu připojí letuška...ne že by to byla nějaká extra řachanda, ale chemie těžkopádně hláškujícího mamuta a sympaticky portřeštěné ženské figury docela funguje a relativně příjemně ten film odlehčuje.......................vtipný je, postavit to vedle Top Gunu ( jsou jen rok od sebe) a srovnat to po formální stránce...Scott se jeví v kontextu doby jako progresivní estét s citem pro kompozici obrazu a akční scény a sníženou schopností vyprávět na větší ploše ( že to je s odstupem kýč je celkem šumák), zatímco Lester je rutinér po všech stránkách...docela slušně vypráví,drží tempo, akci občas střihne líp, občas hůř...spíš taková postsedumdesátková poloha....................chápu, že ten zábavnostní status toho filmu do značný míry stojí na tupě explicitní sošnosti Arnošta, ale daleko zábavnější by bylo, kdyby to Matrix tak hromadně nekrosil a sem tam se tu vyskytla nějaká zajímavější akční scéna.............co mě zaujalo a co je teda velice specifický...v tom filmu je fakt hodně hudby...a kupodivu to nevadí, spíš to udává tempo a udržuje tu tvrďácky závažnou náladu "we are on the mission and don´t have enough time"...James Horner..........béčko, jednohubka, relikt...ale jo, dá se...furt je to o ždibec zábavnější než Expendables..... ()

noriaki

Schwarzeneggerova odpověď na Ramba. Komando je esence osmdesátek. Hlášky, souboje, tuny vystřílené munice, výbuchy, pořádní záporáci a Arnold, dost drsný aby sám unesl strom a nebo vyskočil ze vzlétajícího Boeingu. První půlka začíná ve velkém stylu. Lyrickou scéna krmení srnečka rychle vystřídala zběsilá akce. Ke všemu odhodlaný plukovník Matrix závodil s časovým limitem, házel u toho drsňácké průpovídky a objevovali se první mrtví. Ale tohle všecko byl jen předkrm před parádní druhou půlkou, kdy Arnie naťukal na svojí klávesnici života IDDQD a IDKFA a v suchém triku vyrubal celou povstaleckou armádu. Jako malý kluk jsem pod dojmem starších a zkušenějších kamarádů věřil, že by se mu tohle povedlo i v reálu, protože měl moment překvapení a granáty. Bohužel postupem času ze mě tohle přesvědčení vyprchalo. Komando tím ale ze svého kouzla neztratilo vůbec nic. ()

Beky

Ano, téměř dokonalé...proč ne 100%?? Protože přece jenom je Arnold zranitelný a teče z něho krev...:)...ale stejně si budu myslet, že je nesmrtelný :)!! Tohle je old-school, tohle se nebere vážně, tohle je akční výplach!! Pecka!! ()

pytlik...

1. Označit "komandem" dvoučlenné družstvo mi přijde poněkud odvážné, i když Švarcík zejména na tom ostrově vydá za deset 2. Výjimečnost tohohle dvoučlenného komanda se v plné parádě ukáže ve scéně honičky aut, když to napálí v ďábelské rychlosti do sloupu a ač oba dva nepřipoutáni, jenom to s nima kapku cukne 3. Výběr herce pro hlavní zápornou postavu se fakt nevyvedl. Imič měl spíš jak vášnivý šachista, ruce silné jak Švarcenegr malíček, zato bříško dokazovalo častou konzumaci piva či jiných hodně výživných poživatin. A přesto byl při závěrečném souboji Švarcengrovi víc jak vyrovnaným soupeřem, v některých chvílích ho dokonce těma svýma párátkama přetlačoval. ()

nevermore

Tohle je čistokrevná komedie. Armáda ozbrojená až po uši a proti nim jeden člověk s automatikou, který je kací jak stromy v lese. "Podříznout malý holce krk, je jako ukrojit nožem máslo"....."Schovej ten nůž a zavři hubu." ()

Kubaso

Co do absurdnosti musí i "Rambo II" kleknout před Arniem. Tak například se dozvíte, jak tráví svůj drahocenný čas bývalí příslušníci zvláštního komanda - první, co vypadá jako správná domácí bačkora, poctivě vynáší každé ráno odpadky, další pracuje jako vlezlý prodejce vozů, třetí chodí v přestrojení za homosexuála se stahovacím obojkem pro psy kolem krku a organizuje atentát, jenž má spáchat Arnie... Už jsem se zmínil o tom, že to komando je zvláštní? A co se Arnolda týče, tak ten za pochodu hází jednu nesmrtelnou hlášku za druhou a pobije víc lidí než by se kdy Rambovi snilo. Film také proslul koňskou dávkou chyb: V letadle sledujeme Arnolda, kterak se odebere na ZADNÍ toalety a potom se prodere až k podvozku, z něhož hodlá seskočit. Pointa je v tom, že ve filmu je dost jasně vidět, že skáče ze PŘEDNÍHO kola (no dobře, asi to obešel, ale toalety evidentně fungují jako výtah...nebo že by se protáhl potrubím?). Později se dozvíme, že letiště se zřejmě stavějí výhradně uprostřed močálů, že motelová apartmá bývají navzájem propojená dveřmi, že ozdobné balóny v obchoďáku udrží stokilové hovado (Arnolda), že Porsche je fakt dobrá značka (viz. profláklá samovyrovnávací karoserie vozu), atd. Arnolda srazí auto, aby bleskurchle vstal, oklepal se a šel dál. Při čelním nárazu kabrošem do stromu nepotřebuje ani to... (pro snad kompletní výčet hovadin doporučuji http://www.imdb.com/title/tt0088944/goofs - je to na delší čtení). Prostě a jednoduše GENIÁLNÍ, ať už si o tom myslí kdo chce, co chce (šťastní majitelé pirátské kazety s jednohlasým dabingem určitě souhlasí :-) ()

Moogwi

Film mého mládí, je mi líto ale vždyť ono je to tak akční, tak nadupané, tak... svalnaté :))) a pohled na Arnolda jak v jedné ruce nese pilu a na druhé kmen stromu, na to se nezapomíná :) ()

JohnSmith

Krásná 80. léta,neohrožený svalovec pobije celou armádu, aby zachránil svou dcerku. Střelba bez míření, nekonečné množství střeliva, žádné přebíjení, prostě klasika nad kterou se dnes každý usměje. První Arnoldův hit, kde řekl víc než jen "já se vrátím" ()

Compadre

Nejklasičtější akční film. Kam se hrabe John McClane v jakeš takeš realistické Smrtonosné pasti na neprůstřelného, neohroženého svalovce Arnolda. Pche! :-) ()

Všivák

Tenhle film je pro mě naprostý kult, jako menší jsem ho sjížděl pořád dokola, ale posilovat jsem nikdy nezačal. Jenom škoda nového dabingu, který zabil spousta skvělých Arnieho nezapomenutelných hlášek. "Líbíš se mi Sally, jseš fajn chlapík. Proto tě zabiju jako posledního." ()

Krysa SPK

Infantilita 80. let a tupá maskulativní zábava vyhnaná do extrému. Commando spolu s Top Gunem patří k "uměleckému" vrcholu toho prazvláštního filmového období, které mám tak rád :-) ()

Aven

Arnieho klasika se vším co k tomu patří. Komando dokazuje, že utéct kulce jde nejen v Matrixu. Ale popravdě - kdo může říct, že to jako dítě nežral:) ()

Danny F.

Vedle Predátora další pěkný film od Arnieho. Děj se záchranou své dcery je v jádru ucházející. Akce na ostrově není Arniemu cizí. Z nostalgie. 90% ()

zdenny

Arnold je mým nejoblíbenějším hercem od doby, kdy jsem jej viděl v mém prvním filmu s ním, v Commandu. Měl jsem tehdy 12 let a tento film miluji doposud i přes některé jeho chyby (např. (ne)nabourané auto). Vojákovi speciálních armádních jednotek ve výslužbě unesou dceru lidé, jež se snaží v jakési banánové republice svrhnout prezidenta. Za navrácení dcery požadují prezidentovu likvidaci. Onen voják, Arnold, ale nevyjednává, bere do rukou vojenský arsenál, kterým by se slušně vyzbrojila celá četa a vydává se na ostrov svou dceru vysvobodit. Jednoduché téma, jednoduchý děj, jenže - Arnold udělá z takového filmu megaakci a megamasakr. Ve svých 12 letech jsem se skutečně domníval, že toto všechno by jediný člověk (Arnold) byl schopen zvládnout... Film je prostě jednou velkou reklamou na Arnolda. Nehodí se u toho přemýšlet, nýbrž jen vychutnávat. Film podtrhuje píseň při závěrečných titulcích: I Will Protect You. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)