Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

Yardie

Totální klasika. Vypnout mozek, uvést se na vlnu pohody a absurdity a jen se nechat unášet akcí od začátku do konce. Co na tom, že je to totálně neuvěřitelné a nereálné. Ale je to natočeno tak, že to nevadí a baví to. Můžeme se těšit na pár dnes už kultovních scén a hlášek a tuny vystřílených nábojů. Aby se ovšem stal celý film kultovní, chtělo by to těch hlášek a scének mnohem více. Ale dá se na to dívat pořád. Howgh! ()

loco

Once upon a time kdy se dělaly poctivý krváky, a tohle je jeden z největších masakrů v dějinách filmu, aneb jak dřevorubec vykradl zbrojnictví, čornul hydroplán a rozrasil skvadronu vojska. Že to nejde? ... "Co očekáváte?" - "Třetí světovou." ()

peto580

arnold to káca hlava nehlava. Všetko čo sa pohne padne. Nenabíja, nemieri, strieľa zo všetkého čo má po ruke (a je toho hodne) ale aj tak je to klasika na ktorú sa nezabúda. Videl som to po niekoľkýkrát ale stále som z toho happy jak malý chlapček :) ()

Jaro_slav

Je to ve skutečnosti spíš trojhvězda, ale když je vám přes třicet a probouzí to ve vás nostalgii a vzpomínky na simultánně dabovaný véháesky, těžko být objektivní, víme? ()

Mikino00

Samozřejmě se jedná o bezduchou akční jízdu ve stylu pokračování Ramba, ale po celou dobu film zvládá skvěle bavit a svou sympatickou stopáží, menší než Arnoldova muskulatura, neurazí. To za co musím přidat čtvrtou hvězdičku, je obrovská záplava dnes již legendárních hlášek, které neztrácí nic ze svého kouzla. I proto je možná lepší pustit si film v originále. ()

laepus

Ani nostalgie mi prostě nedovolí dát víc než tři, a to ještě dvě z nich jsou za bezděčný smích tomu, jak je to blbé. Ale ta jedna je za tu krásnou míru debility, která člověka nechá dodívat tenhle film vždycky celý, což se o jiných filmech, které člověk prostě vidět nechce, říct nedá. Nejlepší hláška? "Máte zavazadlo?" - "Tady tohle." :) ()

kamigava

Na Komandu jsem vyrůstal a považuju ho za jeden z nejlepších filmů Arnolda (T2 vede). Dnes jsem ho po dlouhé době viděl znovu (poprvé na BD) a musím uznat, že film trochu zestárnul. Tolik mě nefascinoval jako v dětství. Překvapilo mě, že je film tak krátký. Arnold by klidně mohl nakopat víc zadků, i když ke konci padalo vojáků víc než dost. Komando ale exceluje super hláškami ("Lhal jsem..." apod.) :-D a nervy drásající hudbou od již zesnulého Jamese Hornera. 80 %. PS: Už mi došla pára z psaní tohoto komentu. :-D ()

Emo-haunter

Komando je velmi dobrá řežba se spoustou akce a skvělého Arnieho i jeho ukázkou svalů! Hlášky tu skvěle fungují a člověk se po celý film vůbec nenudí. Žádné hluché místo, skvělá hudba, parádní akce a komandér Matrix rozdává rány a střelby všude! Jasný, není to žádné veledílo, ale účel splňuje naprosto - jde tu o to se bavit a člověk tomu odpustí i pár těch nelogičností! Hodně jsem se bavil a proto dávám zasloužené 4 hvězdičky za 80% :) ()

Jacek

Generační záležitost - šestnáctá kopie videokazety, dabované jediným voice-overem, nesla v druhé polovině chutě dalekého světa. "Komando" znělo stejně dobře jako "džíny z Německa". A že je to jinak naprostá chujovina? Tím lépe. Ve své chujnosti je to totiž opravdu dokonalé. ()

jilda

Nadstandartní počet mrtvol a výborných hlášek mě vždy rozesměje. Bennete je záporák jak má být a vypadá trochu jako tvrdší bratr Fredie Mercuryho. "Přítele prosím nebuďte, spí jako zabitý" Nechápu nízké hodnocení filmu, jako komedie je to boží film ()

kujon

Absolutní top mého mládí ! :D Když už bych opravdu nevěděl za co dát tomuhle filmu 5*, tak by stačila pouze nesmrtelná hláška "Došla ti pára, Benette?" :D :D ()

Kroupa

"Johne, zbyl tam ještě někdo?" "Jenom těla." To stačí k popisu celého filmu, prostě jako hrát videohru s tím rozdílem, že nepřátele rasí Arnold. 11.9.2010 Od původního komentáře uplynulo v Ohři mnoho vody a dnes bych Komando už tak nezatracoval. Možná jsem se rozloučil s posledními zbytky svého někdejšího vkusu, když to říkám, ale otevřeně přiznávám, že když jsem to nedávno viděl, dost jsem se bavil. Ona ta řežba a Arnieho svalstvo má něco do sebe. ()

thunnus

Nijak úžasná akčňárna s namakaným Arnoldem a spoustou logických chyb a nedomyšlených prvků. Od začátku je vlastně jasné, jak celý film dopadne a kýčů a klišé je tu plno, což je ale vlastně pro tento žánr typické. ()

masiko

Mé původní hodnocení bylo 3* - akční klasicka 80tých let a jedna z lepších arnoldovo rolí. Ale když jsem Komando znovu viděl po letech, málem jsem umřel smíchy. Ty cool hlášky se mi teď zdají neuvěřitelně vtipné. To sice u většiny akčních béček 80tých a 90tých let, ale tady se mi zdá, že to snad tvůrci přesně tak nadčasově zamýšleli xD. Takže s odstupem času dávám plné hodnocení. - "Kde je Saly?" - "Uletěl." ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)