Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

GeusX

Srdcová nostalgická záležitost. Úplně první film (druhý byl Predátor), který jsem viděl na prvním rodinném VHS přehrávači (vánoční dárek, takže Štědrý večer byl ve znamení filmů na této technické senzaci) před mnoha, mnoha, mnoha lety. Videokazety z bazaru několikáté kopie, jednohlasý dabing. A přece tolik radosti :) Komando je povedená superhrdinská superakční klasika osmdesátek! ()

erl

Tohle je odpověď pro ty kteří netuší jak vypadá akční film z 80tých let. Spousta špatných herců , přehnaných scén a desítky mrtvých . Ale je to zábava takže si připravte dva kýble pod televizi (jeden na krev a druhý na náboje). Hláškující stroj na zabíjení jménem Arnold přichází. ()

Vesman

Pamatuju na dobu, kdy jsem si na videu nepouštěl opravdu nic jiného a Komando běželo asi 20krát po sobě, jeho kvality byly tedy prověřeny na maximum a Komando trůní na pomyslném třetím místě pod Terminátorem a Predátorem. Arnie zde s obličejem kamennějším než skála a svaly tvrdšími než ocel pronáší svoje památné hlášky, kosí stovky vojáků za neustále se doplňujícího se nábojového pásu, vyrvává telefonní budky ze zdí a likviduje supermarketové ochranky s grácií a lehkostí na jakou jsme u něj zvyklí. K tomu má za zády relativně sličnou černošku, která mu po počátečním odporu, nejspíš okouzlena jeho šarmem, pomáhá zachránit jeho dceru ze spárů Ariuse, který však hraje jen druhé housle a krvelačného Benneta, který sice postrádá Arnieho muskulaturu, ale v hláškovací palbě se mu bez problémů vyrovná. Jde o Arnieho nejlepší slaboduchou akčňárnu, u které se může člověk při kulometné palbě a hektolitrech krve skvěle odragovat. ()

Terva

CITÁT - Johne, vystrč hlavu! Jeden výstřel přesně mezi oči, bude to rychlý!.......... Scénář: Joseph Loeb III. Kamera: Matthew F. Leonetti. Hudba: James Horner. CHYBA VE FILMU : Když se Matrix připravuje na poslední boj, dá si vestu, vyzbrojí se a teprve pak sa začne malovat černou barvou po rukou i po tváři. Když si vestu svlékne, je pomalovanej i na hrudi......... DIALOG - COOKE : Máš strach, ty hajzle?! No, měl bys mít, protože tenhle zelenej baret ti nakope prdel! JOHN MATRIX : Zelený barety si dávám k snídani... a zrovna teď mám velkej hlad. ()

Pink.Panther

Prvním kladem filmu je herecký projev Arnolda Schwarzeneggera, který má svůj zvláštní osobitý půvab – jako by na nás z filmového plátna neustále volal: „VOLOVÉ POZOR, HRAJU!" A herecká průprava Mr. Olympia je znát - Arny za mlada (na prvním stupni základky ve Štýrském Hradci) ochotničil! Druhý kladem je děj filmu – vlastně žádný není a divák tak není zbytečně obtěžován narativem a může si vychutnat 2,7 km dlouhý kulometný pás do posledního náboje, který se zasekne na 92. minutě režijního střihu. A celou tu stopáž je to celkem zábavná béčková taškařice. ()

Tyler:D

V mojom prípade žiadna nostalgia neovplyvní moje hodnotenie, tento film som totiž videl prvýkrát až dnes. Viem, že takéto filmy netreba brať príliš vážne, ale keď ma film nedokáže upútať takmer ničím a jeho sledovanie je pre mňa skôr utrpením, nemôžem dať vyššie hodnotenie. Schwarzenegger ako terminátor je úplne iná liga. ()

JohnCZ

Let off some steam Bennett! Pokud bych měl vyjádřit význam slova "kult", tak bych jako nejpřesnější vyjádření vybral jednoznačně film Commando. Z akčňáků let 80-tých patří mezi rozhodně ty nejlepší. A ač trochu ztrácí na příběhu, díky Arnoldovi a nabouchané akci patří mezi největší filmové klasiky vůbec. ()

corpsy

Ultranásilná akčná jazda, ktorá si nerobí problémy so scenárom. Čistokrvný a priamočiary, jedným slovom ultimatívny akčňák s ikonickým Arnoldom Schwarzenegerom a jeho legendárnymi hláškami. Kult. ()

Padme_Anakin

Vy s tím naděláte. Můj tatínek by si pro mě taky došel! A zcela jistě by nabíjel. A určitě by krvácel. A nejspíš by to ani jeden z nás nepřežil. Jenže to už není tak přitažlivé, že? Co z toho plyne? Mně z toho vyplývá, že i ti, co porcují, lámou a drtí končetiny, mají rádi své dcery v náruči. Nezbývá, než nastoupit a pádlovat. ()

Torision

Z nepochopitelných důvodů viděno až v roce 2012. A že to teda stálo za to!!! Je to akční nářez, kterej jede téměř od začátku až do konce a béčko jak má bejt. Některý akční scény jsou i celkem nabušený, ale u spousty z nich se musí člověk až pousmát (viz. bitka s Billem Dukem v hotelovym pokoji nebo až legendární vyvražďovačka na ostrově, při který Arniemu ani nerozcuchaj účes). Zápletka je tradičně celkem jednoduchá, ale hlavní zbraní tohodle bijáku jsou především Arnieho hlášky, který se u mě staly až nezapomenutelnejma a zabijácky rychlý tempo. ()

ConanVJ

Komando je vůbec první film, kterej jsem viděl na již legendární VHSce a okamžitě jsem si ho zamiloval. Film neni nic jinýho než jedna velká akce, která má i spoustu chyb (jako např.: Odřený, neodřený a zas odřený porshe, nebo když vybuchujou granáty, jsou vidět vystřelovací plošiny) I přes chybky je akce hodně našláplá a poslední zhruba půlhodinka je jedna velká střílesí akce zakončená parádním (i když dnes spíš zastaralým) soubojem na nože. Krom akce zde padají i spousty hlášek, které znám na zpaměť. Je škoda, že na originál DVD je až druhej dubing, kterej už taky začínám mít zažitej, ale furt to neni ono. (když nebudu počítat jednohlasnej, tak byšel ještě jeden, kde ty vtipy maj větší sílu jako např.: Nedošla ti pára, Bennete?) Dokonce u nás film vyšel ve dvou verzích. Jedna je ořezaná od krvavých scén a chybí tam hlavně záběry kulek vnikajících do těl a i useklá ruka mačetou. Arnold je v roli bývalého plukovníka Johna Matrixe dokonalej stroj na zabíjení, kterýmu nevadí ani desítky protivníků, když jde zachránit svojí unesenou dcerku. Parádní hudba filmu skvěle dokresluje atmosféru. Obsazení filmu je parádní a postupná likvidace hlavních záporáků stylová a většinou doplněná nějakou tou hláškou. Arnie není Willis, tak má i po brutálním masakru jen pár krvavých šrámů. Film je hodně přehnanej a podle mě je to větší řežba než konkurenční Rambo, ale já to tak mám rád. Komando o jednom muži je prostě best. Tento film byl můj úvod do světa akčních filmů, a i nejen tím se pro mě stal jejich ikonou a Arnie nejlepší akční hvězdou. Pro mě prostě nejlepší z nejlepších. Viděno za ta léto nesčetněkrát a určitě tak bude i do budoucna. 100% :) PS: tady je pár vynechaných a rozšířených scén http://www.youtube.com/watch?v=uOxql3dSEaw ()

PauloZ

Arnie kosí nepřátele hlava nehlava, kosí sekerami, mačetami, tunami munice a za celý film nepadne ani kapka krve!! Tohle je osmdesátková klasika jak řemen! ()

Marsik

SRDCOVKA! Nespočítám, kolikrát jsem to už viděl. Jako malý jsem to hltal jako snad žádný jiný film. Dnes jsem se po dlouhé době dostal k dabingu z roku 1995, na kterém jsem vyrůstal a všechny ty hlášky se mi znovu vybavily. Fajn nostalgie! FSZ - 100% ()

DDT

....."Zelený barety žeru k snídani".... Po letech musím změnit hodnocení filmu výrazně směrem nahoru. V žánru "nechtěných komedií" je totiž Komando jedním z nejlepších fláků všech dob! ()

Kryton

Béčkový kult , který jsem jako dítě "žral" a doted mám k němu uctu. Takový filmy jsou prostě důkaz naivity 80.let! To se jen tak nevidí , aby chlapik doslova vymláti celý ostrov plný vojáku sám. Ten film má nádherný nadhled a plno doslova kultovních scén. Tenhle film nezestárne a Arnold si opět prostřílel cestu ke slávě. ()

Andersis

Určitě kultovní dílo. Závěrečná čistka je nezapomenutelná. Začátek, jak nese kládu na rameni je taky nezapomenutelný. Ikdyž není Arnie profesionální herec natočil lepší filmy než někteří profesionálové. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)